خريد بک لينک
خريد سکه ساکر
home theater in Los Angeles
فلنج
Barabas Ropa de hombre
cero
تاريخ : 9 شهريور 1395 | <-PostTime-> | نویسنده : moh3en | بازدید : <-PostHit->
پایان نامه بررسی كاسنی

پایان نامه بررسی كاسنی در 75 صفحه ورد قابل ویرایش

دانلود پایان نامه بررسی كاسنی

پایان نامه بررسی كاسنی
مقاله بررسی كاسنی
پروژه بررسی كاسنی
تحقیق بررسی كاسنی
دانلود پایان نامه بررسی كاسنی
كاسنی
دسته بندیعلوم انسانی
فرمت فایلdoc
حجم فایل94 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل75

پایان نامه بررسی كاسنی در 75 صفحه ورد قابل ویرایش  

پیشگفتار

در جوامع در حال توسعه امروزی، هدف پیشرفت و افزودن بر دستاوردهای جدید برای غلبه بر مشكلات است. از طرفی وابستگی اقتصادی خود عامل مهم بازدارنده‌ای از تحقیقات بوده، لذا برای رفع این عامل وبدست آوردن جایگاه مناسب، تلاشهای گسترده معقول و منطقی تحقیقاتی، برای عمومیت بخشیدن به فرهنگ علمی در این نوع جوامع، لازم و ضروری به نظر می رسد. چه تحقیق و پژوهش نشان داده است كه پایه واساس هر گونه برنامه ریزی بوده و یكی از اركان مهم اسطوره صنعت و تكنولوژی بشمار می‌آید. در همین راستا به خوبی نشان داده شده كه امر تحقیقات در نوآوری ها جایگاه بسزا داشته ونیروی محركه هر كشور مترقی بشمار می‌رود.

از آنجائی كه گیاه درمانی شاخه ای از علم پزشكی و داروسازی است و با توجه به ارزش و اهمیت گیاهان دارویی ونیز مصرف روز افزون آنها كه پایه طب سنتی ایران را تشكیل می دهد، لذا آشنائی با گیاهان داروئی مورد توجه خاص می‌باشد، چه دانش طب سنتی از قرنها پیش رواج داشته است. در این برهه از زمان كه با توسعه طرح ژنریك و تغییر نظام دارویی ایران، استفاده از گیاهان طبی اهمیت ویژه ای یافته، لذا كاشت و ترویج آنها، پایه استفاده از طب سنتی را محكم كرده و رشد دوباره آنرا نوید می دهد. بنابراین به منظور معالجه بیماران در مقابل داروهای شیمیایی كه اثرات نامطلوبی بر روی انسانها دارد، كوشش گردیده كه از طریق كاشت و تعیین مشخصات بوتانیكی، مراحل فنولوژیكی ، تركیبات شیمیایی ، خواص درمانی ، مقدار مواد موثره و نیز نحوه بكارگیری آنها در مراحل مختلف رشد، تحقیقات بیشتری انجام گیرد. به همین خاطر نتایج كاشت گیاه كاسنی كه یكی از گیاهان دارویی مهم بوده و از قرنها پیش به صورت مختلف مورد استفاده های گوناگونی قرار می گرفته، ارائه تا علاقمندان را به خصوصیات گیاهشناسی و نحوه كاشت این گیاه مهم آشنا ساخته و از این طریق بتوان در احیای آن كوشا باشیم.

تاریخچه

گیاه كاسنی از جمله گیاهان مفیدی است كه تاریخ استفاده آن به دورانهای قبل از میلاد مسیح می رسد و مصرف آن بین ملل مختلف جهان متداول بوده است، به طوری كه اطباء آن دوران از جمله جالینوس، پلین، دیوسكورید و عده ای دیگر برای كلیه قسمتهای این گیاه به عنوان درمان و بهبودی بیماریها اهمیت زیادی قائل بوده اند و هنوز هم به دلیل اعتقادی كه بیشتر مردم به این گیاه دارند آنرا برای مداوای بیماری های مختلف مصرف می كنند كه در این باره نیز به ویژه در كتابهای دیگر توصیه هایی شده است و به همین دلیل گیاه كاسنی نه تنها شهرت خود را از دست نداده است، بلكه امروزه علاوه بر جمع آوری گونه های وحشی آن، به صورت اهلی نیز كشت می شود. (1)

مصرف كاسنی از قدیم الایام بین ملل مختلف معمول بوده و تاریخ استفاده از آن، به قرون قبل از میلاد مسیح نسبت داده می شود. شهرت درمانی آن در این زمانها، بیشتر به جهت آن بوده است كه عموم مردم، آنرا گیاهی مفید برای كبد می دانسته اند. دانشمندانی نظیر Dioscoride, Pline و جالینوس، برای آن اثرات درمانی متعددی قائل بوده اند، سالاد كاسنی را مقوی معده می دانسته اند وشیره گیاه را برای رفع درد چشم و مسمومیت ها، به یكدیگر توصیه می نموده اند . پرورش كاسنی تدریجاً بعلت زیبایی خاصی كه گیاه پس از گل دادن پیدا می كند، در بعضی باغهای سطنتی معمول گردید و توجه مردم نسبت به آن در قرون وسطی زیاد شد. از این زمان به بعد، چون مردم به صفات درمانی آن پی برده بودند، آنرا بصورت یك گیاه داروئی مفید و موثر به یكدیگر معرفی می نمودند و چون ظاهر گیاه طوری است كه شناختن آن بسهولت امكان پذیر است، از این جهت استفاده از گیاه، در طی مدتی كوتاه بین مردم معمول گردید بطوری كه هنوز هم كاسنی شهرت درمانی خود را از دست نداده است و بسیاری از مردم به اثرات درمانی آن اعتقاد زیاد دارند و ازآن در رفع بیماریهای مختلف كه بدان اشاره می شود استفاده بعمل می‌آورند. (4)

 

 

گیاهشناسی كاسنی

Cichorum intybus L. 

C.caeruleum Cilib, C.commune Pall.

فرانسه : Chicoree sauvage, C.Intybe, Chiocoree commune

انگلیسی:  Wild succory, Sucoory , Common Chicory, Chicory

آلمانی: Zichorienwegwart, Gemeine Wegwart, Cichorienwurzel

ایتالیائی: C.amara, Radicchio-buono, Cicorea salvatica, Cicoria

فارسی : كاسنی – عربی شكوریه (Shikorayah)، سرس (Siris)

گیاهی علفی ودارای ساقه ای است كه در حالت وحشی، ارتفاعش به 5/0 تا 5/1 متری می رسد ولی اگر پروش یابد از دوستر نیز تجاوز می نماید. از اختصاصات آن این است كه ریشه ای قوی، به قطر انگشت، به درازای 5/0 تا یك متر و به رنگ قهوه ای دارد ولی اگر قطع گردد، رنگ مانند به سفید نمایان می سازد. درداخل ریشه آن، شیرابه ای شیری رنگ جریان دارد.

ساقه كاسنی، باریك ، استوانه ای و دارای انشعابات كم در ناحیه مجاور راس است بطوری كه منحصراً در قسمتهای انتهائی ساقه، شاخه‌هائی با حالت فاصله دار از محور اصلی، در گیاه دیده می شود. (4)

كاسنی،برگهای متناوب و پوشیده از تارهای فراوان در اطراف رگبرگ میانی دارد. شكل ظاهری برگهای قاعده ساقه آن با بقیه فرق دارد، مانند آنكه در قاعده ساقه، برگها عموماً دراز، منقسم به قطعات عمیق دندانه دار و منتهی به یك قسمت انتهائی مثلث شكل است و هر قدر كه به راس ساقه نزدیك گردیم، برگها كوچكتر می شوند و كناره تقریباً ساده و وضع ساقه آغوش پیدا می‌كنند. گلهای زیبا و آبی رنگ كاسنی، در تابستان از تیر تا شهریور ظاهر می شود و چون به تعداد زیاد و به شكل فاصله دار در طول محور دراز ساقه وانشعابات آن شكفته می گردد از این جهت منظره بسیار زیبا به گیاه می‌بخشد. (4)

بعضی از پایه های این گیاه نیز بتناسب شرایط متفاوت محیط زندگی، دارای گلهائی به رنگهای سفید یا گلی می باشند. (4)

نتیجه گیری

با توجه به اینكه یكی از فلاونوئیدهای این گیاه دارای گروه 5 ئیدروكربنی است كه سبب افزایش اثرات مهاری سنتز پروستاگلاندین می‌شود. بنابراین می توان اثر ضد التهابی از این گیاه انتظار داشت. اسانس تهیه شده از نمونه جمع آوری شده فاقد كامازولن وبیزابولل اكساید بوده ورنگ آن زردتر می‌باشد در حالی كه در نمونه اصلی ،تركیبات فوق یافت شده ورنگ اسانس آبی تیره است.

با مطالعه TLC فلاونوئیدهای گیاه و نمونه بابونه اصلی مشخص شده كه نمونه مورد بررسی فاقد آپی ژنین كه از تركیبات فلاونوئید اصلی دربابونه رسمی می‌باشد.

گیاه مورد بررسی كه در بازار اصفهان نیز به عنوان بابونه به فروش می‌رسد، فاقد مواد موثره اصلی گونه استاندارد استفاده كرد.چنانچه آثار درمانی بابونه اصلی در این گونه از گیاه وجود داشته باشد مربوط به تركیباتی غیر از تركیبات مذكور می باشند ، باتوجه به اینكه 14/2% از تركیبات اسانس گیاه مورد بررسی را فارنزن تشكیل می دهد واین ماده به عنوان فرمون هشدار حشرات در Sandfly وهم به عنوان حشره كش مصرف دارد، بنابراین اسانس این گیاه می تواند عامل بسیار خوبی در جهت كنترل جمعیت این گونه از حشرات باشد .(8-12)  (6)

فهرست مطالب

عنوان ............................................................................. صفحه

1- پیشگفتار ......................................................................................................... 1

2- تاریخچه .......................................................................................................... 2

3- گیاهشناسی كانسی.......................................................................................... 4

4- پراكندگی جغرافیایی ....................................................................................... 11

5- خواص درمانی ............................................................................................... 14

6- قرص كار دیوتون .......................................................................................... 19

7- اسانسها منبعی اقتصادی برای كانسی ........................................................... 21

8- طرح تحقیقاتی كاشت كانسی در زرقان .......................................................... 30

9- مطالعه مرفولوژیكی و فیتوشیمیایی گیاه Tripleuros permum و مقایسه آن با گیاه بابونه Matricaria recutita.............................................................................................................................. 40

10- كانسی ویتلوف یك محصول نباتی جدید در آمریكا...................................... 53

11- كانسی Intybus ............................................................................................ 65

12- كانسی endivia............................................................................................. 81

  


13- مقاله ای از www.Botany world.com........................................................ 83

دانلود پایان نامه بررسی كاسنی


ادامه ي مطلب

امتیاز :


طبقه بندی: ،
,

تاريخ : 9 شهريور 1395 | <-PostTime-> | نویسنده : moh3en | بازدید : <-PostHit->
پایان نامه بررسی عدل جاویدان

پایان نامه بررسی عدل جاویدان در 97 صفحهورد قابل ویرایش

دانلود پایان نامه بررسی عدل جاویدان

پایان نامه بررسی عدل جاویدان 
مقاله بررسی عدل جاویدان 
پروژه بررسی عدل جاویدان 
تحقیق بررسی عدل جاویدان 
دانلود پایان نامه بررسی عدل جاویدان 
عدل جاویدان
دسته بندیعلوم انسانی
فرمت فایلdoc
حجم فایل55 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل97

پایان نامه بررسی عدل جاویدان در 97 صفحهورد قابل ویرایش 

عدل جاویدان

عدل موبد و اقامه قسط ابدی كه هدف از ارسال پیامبران است و قرآن به دان گواهی می‌دهد، دو مرحله دارد: تشریع و اجرا.

مقصود از مرحله تشریع، ایجاد قوانین عادله است كه سعادت بشر را تامین كند. این مرحله، به وسیله پیامبران الهی به ویژه پیامبرگ بزرگ و مقدس اسلام انجام شده و بر دنیای بشریت عرضه گردیده است.

آغاز پیدایش بشر، با آغاز نخستین مرحله تشریع وقانونگذاری همراه بوده و هیچ وقت بشر از راهنمایی غیبی و آسمانی محروم نبوده است. و پیامبران حق این وظیفه را انجام داده‌اند. این راهنمایان بزرگوار، برای كمك و یاری عقل بشر آمده‌اند تا بتواند دربرابر نفس و خواهل دل مقاومت كند. تا از استعمار عقل به وسیله دل جلوگیری كنند و عقل را از این زنجیر اسارت نجات بخشند.

مقصود از استعمار عقل آن است كه دل آن را برای رسیدن به هدف‌های حیوانی به كار برد.

دومین مرحله، اجرای قوانین عادله است كه از نظر اهمیت، كمتر از مرحله نخستین نیست. چون قانون صحیح اگر به طور صحیح اجرا نشود، نقض غرض از قانون خواهد بود. قانون بایستی به طور طبیعی اجرا شود و مقداری از خود مردم به درستی به صحت آن پایبند باشند و اجرا كنند.

قانونی را كه مردم صحت آن را نفهمند، به درد اجرا نمی‌خورد و عدلی كه با فشار اجرا شود و با زور و قلدری پیاده گردد، عدل نخواهد بود.

زور و قلدری، با عدف منافات دارد؛ چون از ظلم و ستم جدا نیست. مردم، بایستی بفهمند كه قانون چیست و قانونگذار كیست و سود قانون چه خواهد بود. در این صورت، خودشان مجری قانون خواهند بود.

نیكمردان بایستی بكوشند كه زمینه را برای اقامه قسط، و عدل جاویدان آماده سازند. چون همانطور كه در اغاز سخن یاد شد،در راه امید، باید كوشید تا بدان رسید؛ آن هم امیدی بزرگ كه سرنوشت جهان را برای همیشه دگرگون خواهد ساخت. آماده كردن زمینه، عبارت است از بیدار كردن مردم و هشیار ساختن آن به حقایق و وقایع با رفتار و كردار، نه آن كه با سخن دم از عدل بزنیم و در كردار،ظالمانه رفتار كنیم و در ویترین عدل را نشان دهیم و در درون، آتش ظلم را برافروزیم و هدف عدل را مبرر برای وسیله ظلم ادعا كنیم.

عدل موبد روزی به دست برگزیده حق اجرا خواهد شد و رنج و كوشش انبیا، بالاخره به ثمر خواهد رسید.

آماده ساختن زمینه، می‌تواند تسریع در ظهور برگزیده حق داشته باشد. مجری عدل همگانی، كسی است كه برگزیده خدا باشد و بداند كه انبیا برای چه آمده اند و چه كرده‌اند و چه خواسته‌اند و خدا آنها را برای چه فرستاده است. او بایستی از نظر دانش و بینش، بر بشر برتری داشته باشد. گذشته از علوم الهی، از دانش طبیعی بشر آگاه باشد. عمرا دزار كرده و تجاربی بسیار اندوخته باشد. دوران‌های بسیاری از تاریخ بشر آگاه باشند. با هزاران گونه از مردم روبه‌رو شده ، از اخلاق و اطوار و احوال و روحیات خلق جهان، با خبر گردیده باشد.

جنگ‌ها و صلح‌ها دیده، مقاومت‌ها و پایداریها، شكست‌هاو پیروزیها، تسلیم‌ها و طغیان‌ها، از برابر چشمش گذشته باشد و كیفیت اجرای عدل موبد جهانی را در همه زمان‌ها و نقاط مختلف جهان،در كشورهای بزرگ و كوچك و ملت های گوناگون عالم، در نظر بگیرد.

شاید یكی از علل غیبت و طول عمر حضرت قائم آل محمد نیز، همین باشد؛ چون حضرتش بیكار نمی‌نشیند كه تماشاچی باشد، تا روز قیام برسد. وجود شریفش همیشه مورد عنایات خاصه الهی قرار دارد و در ترقی و تكامل است و در دریاهای علم و معرفت غوطه‌وراست.ساعت به ساعت، تجربه می‌اندوزد و از خدای بزرگ، دانش می‌آموزد.

علوم بشری ناقص است و نمی‌تواند محیط به همه چیز جهان و به همه جهانیان باشد، از زمان‌های آینده و از مردم آینده آگاهی ندارد و نمی‌تواند اطلاع كافی داشته باشد.

تنها علم خدایی است كه از زمان‌های آینده و از مردم آینده آگاهی دارد، و شاگردان مكتب الهی می‌توانند از همه جا و همه چیز و از همه كس اطلاع حاصل كنند و راه اجرا و پیاد كردن قوانین عدل را به خوبی می‌دانند. برای این مردم، انسان موجود شناخته شده خواهد بود و انسان ناشناس، نزد شاگردان مكتب حق مفهومی ندارد؛ چون همه چیز در این مكتب شناخته شده خواهد بود.

 

عقل بشر در استخدام دل

عقل بشر كه بایستی راهنمایی او باشد در استخدام دلش است. دل است كه عقل را استثمار می‌كند و آن را بیگار می‌گیرد و به سوی برآوردن خواسته‌ای روانه می‌سازد و عقلی كه نماینده جنبه انسانی بشر است، در خدمت جنبه حیوانی او به سر می‌برد.

بایستی به كمك عقل شتافت و وی را از استخدام و بیگاری نجات بخشید دل را مطیع و منقاد عقل قرار داد تا حق به حقدار برسد. چون حق عقل فرماندهی است نه فرمانبری. مهر ایزدی و رحمت الهی این كمك را فراهم كرده و نیكمردانی را فرستاده تا به كمك عقل بشتابند و وی را از بردگی وجانور دو پا و راست قامت، رهایی بخشند، تا كارگر شهرت و برده غضب نباشد، و انحراف به سوی چپ و راست نداشته باشد.

راه انسان را ادامه دهدو  بس. راهی را كه خودش برمی‌گزیند از راستگرایی و شهوت به دور است و از چپ گرایی و غضب بركنار.

این جاست كه رحمت الهی حضرت مهدی را می‌‍فرستد تا عقل بشر را یاری كند و وی را از اسارت و بردگی نجات دهد و جامعه انسانی تشكیل شود و عدل جهانی برقرار گردد.

ویژگی حضرت مهدی آن است كه ظهورش با قدرت همراه است، تا بتواند قدرت‌های بزرگ ضد انسانی را بكود، خواه قدرت چپ، خواه قدرت راست، خواه قدرتی كه به نام انسان تشكیل شده باشد. چون جهان در دست این سه قدرت است؛ یكی مظهر شهوت و دیگری مظهر غضب و سومی مظهر هر دو، كه هر سه قدرت، حیوانی هستند و از قدرت انسانی به دور.

قسط و عدل واجب‌ترین كارهاست

نظام اسلامی، نظام عدالت است. شما كه آرزومند و مشتاق ظهور خورشید مهدویت در آخر الزمان هستید و الان حدود هزار و دویست سال است كه ملت اسلام و شیعه در انتظار ظهور مهدی موعود  است، چه خصوصیتی برای آن بزرگوار ذكر می‌كنید؟ «الذی یملا الله به الارض قسطا و عدلا» نمی‌گویید «یملا به الارض دینا» این نكته خیلی مهمی است. چرا به ای نكته توجه نمی‌كنیم؟ اگر چه قسط و عدل متعلق به دین است، اما هزار سال است كه امت سلامی برای قسط و عدل دعا می‌كند. این نظام اسلامی به وجود آمده است: اولین كارش اجرای قسط و عدل است.

قسط و عدل، واجب‌ترین كارهاست. ما رفاه را هم برای قسط و عدل می‌خواهیم. كارهای گوناگون -مبارزه، جنگ، سازندگی، توسعه - را برای قسط و عدل می‌خواهیم؛ برای این كه در جامعه عدالت برقرار بشود، همه بتوانند از خیرات جامعه استفاده كنند و عده‌ای محروم و مظلوم واقع نشوند. در محیط قسط و عدل است كه انسان‌ها می‌توانند رشد كنند، به مقامات عالی‌ بشری برسند و كمال انسانی خودشان را به دست بیاورند.

قسط و عدل یك مقدمه واجب برای كمال نهایی انسان است.

عدالت مطلق، ره آورد حكومت مهدوی

یكی از مهمترین آرمان‌های جامعه بشری كه محرومان و ستم دیدگان از دیرباز منتظر تحقق آن بوده‌اند برپایی عدالت فراگیر در سراسر جهان و در همه ابعاد حیات اجتماعی است. در كتب آسمانی و رهنمودهای ارزشمند پیشوایان دینی، نوید آمدن مصلحی جهانی و ایجاد حكومت عدل جهانی و حاكمیت صالحان بر زمین داده شده است كه در بسیاری از روایات تاكید شده كه او «مهدی موعود (عج) است و حكومت عدل جهانی به دست آن حضرت ایجاد خواهد شد. بنابراین باید «عدالت» به معنای كامل و مطلق آن را، راه آورد حكومت مهدوی و هدیه گرانبهای این مصلح بزرگ به جامعه بشری بدانیم. حضرت مهدی (عج) زمانی این موهبت بزرگ را برای محرومان و مستضعفان كره خاكی به ارمغان خواهد آورد كه جهان از ظلم و بی داد آكنده و ابرهای تیره بغض و تعرض به حقوق مسلم انسانها بر سر تا سر زمین سایه افكنده باشد، همان طور كه پیامبر اكرم فرمودند:

شما را به ظهور مهدی بشارت می‌‌دهم، او زمین را پر از عدل و داد می‌كند، همانگونه كه از جور و ستم پر شده است. ساكنان آسمان هاو زمین از او راضی می‌شوند و اموال و ثروت‌ها را به گونه ای صحیح تقسیم می‌كنند.

در این حال شخصی، از پیامبر پرسید: معنای تقسیم ثروت چیست؟

فرمودند: به طور مساوی در میان مردم.

امام علی (ع) نیز از فرزندش مهدی (عج) چنین یاد می‌كند: «او مهدی ماست كه زمین را پر از عدل و داد می‌كند پس از آن كه از جور و ستم پر شده باشد.»

مهدی (عج) روی زمین را پر از عدل و داد می كند پس از آن كه از جور و ستم پر شده باشد.

عدل مایه حیات و آبادانی

دربرخی گزاره‌های توصیفی، از عدل و عدالت به «مایه حیات و آبادانی» تعبیر شده و در مقابل، از  ظلم و جور به «نشانه نیستی و مرگ» یا «در هم كوبیده و ویران كننده» یاد شده است. در این زمینه حضرت علی (ع) می‌فرماید: عدالت، حیات است و ظلم و جور، مرگ (اجتماعی)

همچنین امام كاظم (ع) در شرح و تفسیر آیه قرآنی: بدانید كه خداوند، زمین را پس از آن كه مرده است، زنده می‌گرداند می‌فرماید:

منظور زنده كردن زمین با باران نیست، بلكه خداوند مردانی را می‌فرستد كه عدالت را زنده می‌كنند و با زنده شدن عدالت زمین نیز زنده می‌شود، هر آینه، برپا داشتن حدود و (احكام) خدا در روی زمین، از باران چهل صبح‌گاه سودمندتر است.

در برخی احادیث دیگر تاكید شده است كه عدالت، عمران و آبادانی را برای مردم به ارمغان می‌آورد. چنانچه امیر المومنین (ع) می‌فرمایند:

هیچ چیز همانند عدل و داد، شهرها را آباد نمی‌كند.»

در برابر، آن حضرت ظلم  و جور را باعث ویرانی می‌داند. ظلم و ستم، آبادی‌ها را ویران می‌كند.

عدالت موجب بی نیازی است

دیگر ویژگی عدالت، «بی‌نیاز كنندگی» است، یعنی انسان عادل و جامعه‌ای كه برپایه عدل و داد بنیان نهاده شده است، كمترین نیازمندی و وابستگی را خواهد داشت. حضرت علی در این باره می‌فرماید: عدالت، بی نیازترین بی‌نیازی‌هاست.».

این ویژگی در سخن امام باقر (ع)به گونه دیگر مطرح شده است:

چه گسترده است دامنه عدالت! اگر در جامعه‌ای عدالت اجرا شود، مردم بی‌نیاز می‌شوند.

عدالت، اساس و شالوده جهان هستی

رعایت دقیق شایستگی و ظرفیت‌ انسان ها و پدیده‌های گوناگون، در قوام و دوام جهان هستی و عالم طبیعت نقشی شگرف دارد تا آنجا كه رسول گرامی اسلام فرموده است: آسمان‌ها و زمین به عدل و عدالت برپاست.»

امام علی (ع) نیز می‌فرماید: جهان بر شالوده عدالت استوار است.»

عدالت، وسیع و گسترده است

درباره گستردگی عدل امام علی (ع) می‌فرماید:

همانا در عدالت، وسعت و گشایش است و هر كس كه اجرای عدالت بر او تنگ و سخت باشد، ظلم و جور برایش سخت‌تر و تنگ‌تر است.

امام صادق (ع) نیز در این خصوص فرموده‌اند:

عدالت، هر چند اندك باشد، اگر عادلانه صورت گیرد، بسی گسترده است.

 

دانلود پایان نامه بررسی عدل جاویدان


ادامه ي مطلب

امتیاز :


طبقه بندی: ،
,

تاريخ : 9 شهريور 1395 | <-PostTime-> | نویسنده : moh3en | بازدید : <-PostHit->
پایان نامه بررسی طراحی و پیاده‌سازی پایگاه داده‌های توزیع شده همگن

پایان نامه بررسی طراحی و پیاده‌سازی پایگاه داده‌های توزیع شده همگن در 96 صفحه ورد قابل ویرایش

دانلود پایان نامه بررسی طراحی و پیاده‌سازی پایگاه داده‌های توزیع شده همگن

پایان نامه بررسی طراحی و پیاده‌سازی پایگاه داده‌های توزیع شده همگن 
مقاله بررسی طراحی و پیاده‌سازی پایگاه داده‌های توزیع شده همگن 
پروژه بررسی طراحی و پیاده‌سازی پایگاه داده‌های توزیع شده همگن 
تحقیق بررسی طراحی و پیاده‌سازی پایگاه داده‌های توزیع شده همگن 
دانلود پایان نامه بررسی طراحی و پیاده‌سازی پایگاه داده‌های توزیع شده همگن
دسته بندیفنی و مهندسی
فرمت فایلdoc
حجم فایل967 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل96

پایان نامه بررسی طراحی و پیاده‌سازی پایگاه داده‌های توزیع شده همگن در 96 صفحه ورد قابل ویرایش  

مطالعات نظری.. 7

فصل اول. 8

1.                 سیستم پایگاهی توزیع شده 9

تعاریف... 9

2.                 مزایا و معایب سیستم پایگاهی توزیع شده 13

2.1.                  مزایا: 14

2.2.                  معایب: 14

3.                 چند سیستم نمونه. 14

4.                 یك اصل بنیادی.. 15

5.                 دوازده قاعده فرعی.. 17

5.1.                  خود مختاری محلی.. 17

5.2.                  عدم وابستگی به یك مانه مركزی.. 18

5.3.                  استمرار عملیات... 18

5.4.                  استقلال از مکان ذخیره سازی.. 19

5.5.                  استقلال از چگونگی پارسازی داده ها 19

5.6.                  استقلال ازچگونگی نسخه سازی داده ها 22

5.7.                  پردازش در خواست های توزیع شده 24

5.8.                  مدیریت تراكنش های توزیع شده 24

5.9.                  استقلال از سخت افزار. 25

5.10.                استقلال از سیستم عامل.. 25

5.11.                استقلال از شبكه. 25

5.12.                استقلال از DBMS. 26

6.                 پایگاه داده های توزیع شده همگن و ناهمگن.. 26

7.                 مشکلات سیستم های توزیع شده 26

7.1.                  پردازش در خواست... 27

7.2.                  مدیریت كاتالوگ... 30

7.3.                  انتشار بهنگام سازی.. 33

7.4.                  كنترل ترمیم. 34

7.5.                  كنترل همروندی.. 36

8.                 گدار. 38

9.                 مقایسه سیستم های مشتری/خدمتگزار با سیستم های توزیع شده 40

10.               خلاصه. 41

11.               نتیجه گیری.. 42

فصل دوم. 43

1.                 سیستم های پایگاه داده های توزیع شده و موازی.. 44

2.                 توازی بین درخواست ها 46

3.                 نگاهی دقیقتر به تکنولوژی پایگاه داده های توزیع شده وموازی.. 51

3.1.                  سطح و نوع توزیع شدگی داده ها ومسئولیت ها در  DDBMSهای مختلف.... 52

3.2.                  پردازش و بهینه سازی درخواست... 55

3.3.                  کنترل همروندی (Concurency control) 63

3.4.                  پروتکل های قابلیت اطمینان. 67

4.                 خلاصه. 77

5.                 نتیجه گیری.. 78

فصل سوم. 79

1.                 تاریخچه. 80

2.                 جنبه هایاوراکل برای سیستم های توزیع شده 82

3.                 خطوط اتصال پایگاه داده ها 82

3.1.                  رده بندی database link بر اساس نحوه برقراری ارتباط.. 83

ضرورت استفاده از database link ها 83

3.2.                  بکارگیری اسامی سراسری پایگاه داده هادر database link ها 84

3.3.                  نامگذاری database link ها 85

3.4.                  گونه های مختلف database link. 85

3.5.                  مقایسه کاربران ِ گونه های مختلف database link ها 86

3.6.                  مثال هایی از تعریف database link در سیستم های توزیع شده پایگاه داده ها 87

4.                 عملیات روی داده های ذخیره شده در پایگاه داده های توزیع شده اوراکل.. 88

فصل چهارم. 89

1.                 توزیع داده ها 90

1.1.                  استراتژی های توزیع داده ها 90

1.2.                  تخصیص داده ها 91

1.3.                  طرح توزیع و تخصیص مناسب برای DDB خوابگاه دانشگاه شهید بهشتی.. 91

1.4.                  انتخاب طرح توزیع DDB خوابگاه دانشگاه شهید بهشتی.. 91

 

 1.  سیستم پایگاهی توزیع شده[1]

تعاریف

پایگاه داده: مجموعه ای است از داده های ذخیره شده و پایا، بصورت مجتمع (یكپارچه) (نه لزوماً همیشه بطور فیزیكی، بلكه حداقل بطورمنطقی)، بهم مرتبط، حتی الامكان با كمترین افزونگی، (دارای یك ساختار منطقی مبتنی بر یك مدل داده ای و توصیف شده بویژه در محیط انتزاعی یعنی در چارچوب همان مدل داده ای )، تحت مدیریت یك سیستم كنترل متمركز، مورد استفاده یك یا چند كاربر از یك(یا بیش از یك)«سیستم كاربردی»،بطور همزمان و اشتراكی.]روحا83[

شبكه كامپیوتری: مجموعه ای از كامپیوتر ها، مسیر یاب ها، ماهواره ها،اتصالات ارتباطی، كه از طریق آن می توان به اطلاعات موجود در كامپیوترهای مختلف عضو این سیستم دسترسی پیدا كرد.

به زبان ساده سیستم پایگاه داده توزیع شده ، مزایای تكنولوژی پایگاه داده و تكنولوژی شبكه را در خود جمع كرده است.البته این یكپارچه سازی[2] ، با تمركز[3] تفاوت دارد.شكل زیر گویای این مطلب است:

 

 

شكل 1- معماری توزیع شده پایگاهی،تركیبی از تكنولوژی های شبكه و پایگاه داده ها[TAMER99]

 • تعریف اول:

یك سیستم توزیع شده پایگاهی، شامل مجموعه ای از مانه هاست[4] که از طریق برخی المانهای اتصال، بهم متصل می باشد بطوریکه :

1-     هر مانه خود یك سیستم پایگاه داده ها به معنای كامل می باشد.

2-     مانه ها به نحوی بهم متصل هستند كه كاربر هر مانه می تواند به داده های هر مانه دیگر طوری دسترسی یابد كه منطقاً با حالتی كه تمام داده ها در مانه كاربر مربوطه قرار دارند، فرقی نداشته باشد.

با تعریف ارائه شده فوق از سیستم های پایگاه داده های توزیع شده ،می توان فهمید كه سیستم پایگاه داده های توزیع شده، در واقع نوعی شیء مجازی[5] می باشد كه مولفه[6]های آن بطور فیزیكی در تعدادی پایگاه داده های واقعی[7]مختلف در تعدادی مانه مجزا قرار دارد . ( در اصل DDB[8] ، اجتماع منطقی این چند پایگاه داده واقعی می باشد ).] [DATE2000

 • تعریف دوم:

سیستم توزیع شده پایگاهی، مجموعه ای از داده های ذخیره شده ( با ویژگی های بر شمرده در تعریف پایگاه داده ها)، كه منطقاً به یك سیستم تعلق دارند ، ولی در مانه ها ی مختلف یك یا بیش از یك شبكه توزیع شده اند. به عبارتی دیگر، می توان گفت كه تعدادی پایگاه داده های ذخیره شده روی كامپیوتر های مختلف داریم كه از نظر كابران، پایگاه واحدی هستند. به بیان دیگر، مجموعه ای است از چند پایگاه داده منطقاً یكپارچه(مجتمع)،ولی بطور فیزیكی توزیع شده روی یك شبكه كامپیوتری.]روحا83[

 

شكل 2- یك سیستم پایگاه داده های توزیع شده

 

 • تعریف سوم:

یك سیستم پایگاهی توزیع شده(DDB) ،مجموعه ای است از چندین پایگاه داده های منطقاً بهم مرتبط از طریق یك شبكه كامپیوتری. سیستم مدیریت پایگاه داده های توزیع شده(DDBMS)،نرم افزاری كه مدیریت پایگاه داده های توزیع شده را فراهم می آورد و«توزیع شدگی» را از دید كاربران پنهان  می

سازد.[TAMER99]

طبق تعریف فوق، سیستم پایگاه داده های توزیع شده، از مجموعه ای مانه در خواست کننده[9] ( با صفر یا بیشتر عضو فعال ) و یک مجموعه ناتهی از مانه داده[10] ها تشکیل شده است.

مانه های داده ای، قابلیت نگهداری فیزیکی داده های سیستم را دارند در حالیکه مانه های درخواست کننده فاقد این امکان هستند. در مانه های درخواست کننده تنها واسط[11] هایی وجود دارد که با اجرای آنها، داده های ذخیره شده در مانه های داده ها  بهتر و راحتتر بدست می آیند.

 

شكل3- محیط[12] سیستم پایگاه داده توزیع شده[TAMER99]

همانطور که از شکل بالا مشخص است، بجز مانه1 که از نوع مانه درخواست کننده است، بقیه از نوع داده هستند.

اما حالت فوق، تنها حالت ممکن برای پایگاه داده های توزیع شده نیست. در نوع دیگری از معماری توزیع شده پایگاه داده ها، فرض می شود هر مانه(مانه های «درخواست کننده» و «داده ها») بطور منطقی حاوی ]حداقل[یک ماشین مستقل است. بنابراین هر کدام از مانه ها دارای مخزن ذخیره سازی اولیه و ثانویه مستقل خود می باشند. مانه ها، سیستم عامل های مستقل خود را (که می توانند همگن یا ناهمگن باشند)دارند و هر یک قادر خواهند بود برنامه های کاربردی خود را بطور محلی احرا نمایند. مانه ها بوسیله یک شبکه کامپیوتری بهم متصل شده اند. تاکید می شود که اتصال بین مانه ها در این نوع سیستم های توزیع شده، از نوع «اتصال ضعیف»[13] بین پردازنده ها است. منظور از اتصال ضعیف بین پردازنده آن است که هر پردازنده کلاک اختصاصی ، حافظه اولیه و ثانویه و سیستم عامل خود را دارد. در مقابل این نوع اتصال، «اتصال قوی» بین پردازنده ها وجود دارد که در آن پردازنده ها از یک حافظه مشترک[14] و یک کلاک همگام استفاده می کنند. سیستم عامل واحدی پردازنده ها و حافظه را مدیریت می کند. اتصال بین پردازنده از نوع مستقیم است نه از طریق یک شبکه ارتباطی.

گونه دیگری از سیستم های پایگاه داده ها وجود دارد که از جهاتی شبیه سیستم های پایگاه داده های موازی است. این نوع DBMS ها DBMS های موازی کاملاً مستقل[15] نامیده می شوند. در از DBMS های موازی، با بکارگیری معماری چند پردازنده ای، کارایی بالاتر و دسترس پذیری بیشتر را همراه با هزینه کمتر در مقایسه با ابر کامپیوترها خواهیم داشت.

معماری سیستم های پایگاه داده های موازی، جزئیات خاص خود را دارد که در محدوده این نوشتار نمی گنجد.

 • تعریف چهارم:

یك سیستم محاسبات توزیع شده[16]،شامل تعدادی عناصر پردازشگر- نه لزوماً همگن- است كه از طریق یك شبكه كامپیوتری با هم در ارتباطند. یك سیستم توزیع شده پایگاه داده را می توان منطقاً مجموعه ای چندگانه از پایگاه داده ها دانست كه روی یك شبكه كامپیوتری توزیع شده اند و DDBMS نرم افزار مدیریت این پایگاه داده توزیع شده است به نحوی كه توزیع شدگی سیستم را از دید كاربر پنهان می سازد.[CONN2002]

 • تعریف پنجم:

برخلاف سیستم های پایگاهی موازی[17] كه در آنها پردازشگرها كاملاً بهم متصل شده و یك  پایگاه داده واحد را تحت كنترل دارند، سیستم های پایگاهی توزیع شده از اتصال نسبتاً ضعیف مانه هایی كه هركدام بطور انحصاری میتوانند عمل كنند تشكیل شده است.

هر مانه ممكن است در پردازش یك تراكنشی كه داده مورد نیاز خود را از مانه(های) دیگر دریافت می كند،  شركت كند.

 1. تاریخچه

نرم افزار سیستم مدیریت پایگاه داده های اوراکل را می توان قویترین DBMS تجاری موجود برای پایگاه داده های رابطه ای دانست.

تاریخچه کمپانی اوراکل به سال 1977میلادی برمی گردد. در اوایل این سال ،Larry Ellison کمپانی SDL[18] را بنا نهاد. فعالیت این لابراتوار تا سال 1979 ادامه یافت و سپس با نام RSI[19] خود را به بازار معرفی کرد.

همگام با اولین DBMSهای تجاری رابطه ای ، اولین نسخه  اوراکل در سال 1979 با نام Oracle V2 توسط لابراتوار RSI به بازار عرضه شد. این نسخه، امکانی برای پشتیبانی از تراکنشها نداشت. تنها دارای امکانات اولیه برای دستورات اساسی مدیریت داده ها به زبان SQLاستاندارد و نیز دستورات پیوند رابطه ها بود.

اوراکل نسخه 1 هیچ گاه به بازار وارد نشد! در واقع به منظور استراتژی های تجاری اولین نسخه از اوراکل با نام اوراکل 2 به بازار آمد.

در سال 1983، لابراتوار RSI به کمپانی Oracle تغییر نام داد تا با محصول اوراکل خود از نظر نام شبیه تر باشد.

در همان سال نسخه 3 اوراکل توسط کمپانی مذکور تولید شد. Oracle V3 به زبان C بازنویسی شد.  این نسخه دارای توانش تثبیت و واگردانی تراکنش ها است. نیز در همین نسخه بود که پشتیبانی از ]بستر[20][ سیستم های UNIX بر توانش این DBMS افزوده شد. پیش از این DBMS اوراکل تنها بر روی سیستم های VAX/VSM اجرا می شد.

اوراکل نسخه 4 در سال 1984 با قابلیت پشتیبانی از سازگاری داده ها[21] به بازار آمد.

با ایجاد و گسترش شبکه های کامپیوتری در اواسط دهه 80 میلادی، اوراکل نیز همگام با این تکنولوژی نسخه جدیدش را تولید و به بازار عرضه کرد.

امکان پشتیبانی از درخواست های توزیع شده[22] از نسخه 5 اوراکل به این DBMS اضافه شد. در سال 1988 کمپانی اوراکل محصولات ERP خود را که با DBMS رابطه ای اوراکل هماهنگی داشت بصورت تجاری تولید کرد.

اوراکل نسخه 6 با امکان پشتیبانی از PL/SQL و قفل گذاری در سطح سطر[23] و امکانات ایجاد فایل های پشتیبان[24]از داده های ذخیره شده تولید شد.

در سال 1992 نسخه 7 اوراکل به بازار آمد. این نسخه (Oracle 7  ) دارای امکاناتی برای پشتیبانی از قواعد جامعیتی  ( مانند قواعد مربوط به کلید اصلی و کلید خارجی ) ، رهاناها و رویه های ذخیره شده بود.

در سال 1997 اوراکل 8 به همراه امکان پشتیبانی از برنامه های چندرسانه ای[25] و توسعه نرم افزار های شیءگرا ایجاد شد.

در اواسط سال 1999، [26]Oracle 8i با قابلیت ها و امکانات بیشتری برای کاربرد های اینترنتی به بازار آمد.

اوراکل، DBMSجدید خود را با عنوان Oracle 9i در سال 2001 وارد بازار نمود. این نسخه جدید، دارای 400 جنبه جدید از جمله امکاناتی[27] برای خواندن و نوشتن در متن های XML بود. این نسخه همچنین، دارای گزینه ای[28] برای Oracle RAC[29] است.

سرانجام در سال 2003 میلادی، Oracle 10g ایجاد شد. در این نسخه، توانش DBMS برای پردازش های شبکه ای به حد اعلا می رسد. ( به این جنبه از سیستم تا حدی توجه شده که اصطلاحاً نسخه 10g اوراکل را «آماده برای پردازش شبکه ای» نامیده اند.)

 

 

 1. جنبه های[30]اوراکل برای سیستم های توزیع شده

نرم افزار سیستم مدیریت پایگاه داده های اوراکل، دارای امکاناتی برای ایجاد پایگاه داده های همگن و ناهمگن است. گرچه این DBMS تمام جنبه های تئوریک DBMSهای توزیع شده را پشتیبانی نمی کند، اما تا حد قابل قبولی با مبانی تئوریک سازگار است.

در این نوشتار، صرف نظر از ذکر جزئیات ، به جنبه حمایت از توزیع شدگی این نرم افزار پرداخته می شود.

 

 1. خطوط اتصال پایگاه داده ها[31]

مهم ترین و اساسی ترین مفهوم در پایگاه داده های توزیع شده «خط اتصال پایگاه داده ها» است. یک خط اتصال پایگاه داده ها، یک اتصال فیزیکی بین دو خدمتگزار پایگاه داده ها است که مشتری ها را قادر می سازد به دو پایگاه داده های بطور فیزیکی مجزا، شبیه یک پایگاه داده های منطقی دسترسی داشته باشند.

این مفهوم، اصل پنهان سازی توزیع را تا حدی پیاده سازی کرده است. در واقع به کمک خطوط اتصال پایگاه داده ها، توزیع شدگی را از دید کاربران نهایی پنهان می سازد.

بطور دقیقتر و واقعی، خط اتصال پایگاه داده ها، اشاره گری[32] است که یک مسیر ارتباطی یک طرفه[33] از خدمتگزار پایگاهی اوراکل به یک خدمتگزار پایگاه داده های دیگر تعریف می کند. در واقع این اشاره گر، بعنوان یک مدخل در دیکشنری داده های جدول های داده ای تعریف می شود. برای دسترسی به این خط اتصال، لازم است کاربر به پایگاه داده های محلی خود که مدخل ذیل در دیکشنری داده های آن تعریف شده است وصل شود.

خط اتصال تعریف شده یک مسیر ارتباطی یک طرفه است. منظور از یک طرفه بودن آن است که، مشتری با اتصال به پایگاه داده های محلی خود مانند A ، می تواند به کمک خط اتصال موجود در آن، به داده ها و اطلاعات موجود در پایگاه داده های دوردست[34] مانند B دسترسی دارد در حالیکه مشتریان پایگاه داده های مقابل این امکان را ندارند.

به عبارتی دیگر با تعریف خط اتصال بالا در پایگاه داده های A، تنها کاربران محلی آن می توانند به آن دسترسی داشته و از طریق آن به پایگاه داده های دور مانند B دست یابند. این در حالی است که اگر کاربران محلی پایگاه داده های مانه B نیز بخواهند به داده های موجود در پایگاه داده های مانه A دست یابند، لازم است یک خط اتصال دیگر تعریف کنیم. البته این بار این خط اتصال در پایگاه داده های B ذخیره می شود.

با توضیحات بالا مشخص می شود که خط اتصال برای برقرای ارتباط بین پایگاه داده های توزیع شده است. برای تحقق این مطلب، لازم است که هر یک از پایگاه داده ها در سیستم توزیع شده، یک نام واحد سراسری[35] داشته باشند.

خط اتصال از نظر سطح دسترسی به آن، به دو گونه تفکیک می شوند. خط اتصال محرمانه[36]  و عمومی[37].

در گونه private آن، تنها کاربر(کاربرانی) که آن را تعریف نموده اند، می تواند به آن دسترسی داشته باشند. در حالیکه با تعریف یک خط اتصال ِpublic ، تمامی کاربران پایگاه داده هایی که حاوی تعریف خط اتصال است، می توانند به آن دسترسی داشته باشند.

 

دانلود پایان نامه بررسی طراحی و پیاده‌سازی پایگاه داده‌های توزیع شده همگن


ادامه ي مطلب

امتیاز :


طبقه بندی: ،
,

تاريخ : 9 شهريور 1395 | <-PostTime-> | نویسنده : moh3en | بازدید : <-PostHit->
پایان نامه بررسی اوضاع سیاسی و اجتماعی ایران در زمان جانشینان نادرشاه افشار

پایان نامه بررسی اوضاع سیاسی و اجتماعی ایران در زمان جانشینان نادرشاه افشار در 71 صفحه ورد قابل ویرایش

دانلود پایان نامه بررسی اوضاع سیاسی و اجتماعی ایران در زمان جانشینان نادرشاه افشار

پایان نامه بررسی اوضاع سیاسی و اجتماعی ایران در زمان جانشینان نادرشاه افشار 
مقاله بررسی اوضاع سیاسی و اجتماعی ایران در زمان جانشینان نادرشاه افشار 
پروژه بررسی اوضاع سیاسی و اجتماعی ایران در زمان جانشینان نادرشاه افشار 
تحقیق بررسی اوضاع سیاسی و اجتماعی ایران در زمان جانشینان نادرشاه افشار 
دانلود پایان نامه بررسی اوضاع سیاسی و اجتماعی ایران
دسته بندیعلوم انسانی
فرمت فایلdoc
حجم فایل68 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل71

پایان نامه بررسی اوضاع سیاسی و اجتماعی ایران در زمان جانشینان نادرشاه افشار در 71 صفحه ورد قابل ویرایش 

چكیده:

دوام تمدن بشری و قوام حیات ملل در اعصار طولانی تاریخ متكی به رشادتها و جانبازی‌های مردمی است كه از موجودیت فردی خود صرفنظر كرده‌اند. تا ثبات و بقای كل جامعه و افراد آن جامعه برقرار بماند. در حقیقت دوام و بقای همه جوامع بشری و تعالی و پیشرفت افراد جوامع بشری و پیشرفت افراد جوامع بشری به تعداد مردم فداكار و از خود گذشته منوط است، ك از منافع فردی خود چشم پوشی می كنند. به مصالح و منافع اجتماع خود كمك و مساعدت قابل توجهی انجام داده‌اند. چنین كسانی عنوان «قهرمان» قوم و جماعت خود می شوند.[1]

در دوره‌های مختلف ستایش جماعات انسانی كثیری را به خویش جلب كرده‌اند. اساساً پیدایش نادر معلول شرایطی است كه ایجاب می كند تا چنان مردی با آن گونه كفایت عظیم بدرخشد. و با گردآوری توده‌های مردم مستعد، شمشیرزن و مجاهد، در راه رهایی ایران، نشان دهد كه نمایندة روح حقیقی و توان رزمجویی و افتخار آفرینی هموطنان خویش است.[2]

همه مورخان و كلیة استادان علم تاریخ به این نكته واقفند، كه مادر دهر تا كنون كمتر مرد بزرگی مانند نادر بوجود آورده باشد، نبوغ فرماندهی، استعداد كشورگشائی، و هوش خداداری نادر، نمی توان شك كرد.[3]

نادر طفل بود كه پدرش از دنیا رفت، نادر به دلیل كمی سن نتوانست حاكم قلعه كلات شود به همین دلیل عمویش به این مقام رسید.[4]

وقتی نادر به سن جوانی رسید عمویش این مقام را به او تعویض نكرد، به بهانه جوان بودن نادر، و نادر از طایفه خود فاصله گرفت، و وارد مشهد شد و حاكم خراسان او را به نیابت ایشیك آقاسی باشی معین كرد. و با رشادت و شجاعتی كه داشت در ظرف چند سال به منصب مین باشی گری رسید و تا سن سی سالگی بر این مقام بود و همیشه آثار شجاعت و عزم متین از او دیده میشد.

با حملات تركمن‌ها به خراسان  نادر به فرماندهی قشون منصوب شد و رشادتهای زیادی از خود نشان داد و تركمنتن را شكست داد.[5]

اگر چه نادر در ایام سلطنت خویش درب طلائی بریا حضرت امام رضا (ع) بنا نكرد و او می خواست مشهد را پایتخت دائمی خود سازد.[6]

اما در قسمت سیاست و كشورداری نادر چندان استعدادی نداشت و هر چه بنا كرد بی اساس و بی پایه بود. چنانكه امپراتوری وسیع وی در نتیجه همین ضعف تشكیلات پس از مرگش در هم پاشید.[7]

باید به خاطر داشت كه منصبی كه نادر به آنها می داد پاداش شجاعت آنها یا به مناسبت اطلاع آ‎نها بر طرق پول گرفتن از مردم با زور بود، و ربطی به عقل یا شایستگی آنها نداشت. و از اینجا طبعاً می توان دریافت كه چرا اشخاص پست در خدمت او به مقامات عالی رسیدند.[8]

همه كسانی كه تاریخ نادر را نوشته‌اند متفق القولند كه در پنج سال آخر سلطنت نادر، ظلم بی اندازه بر ایرانیان رفته است، تا آنجا كه در پنج سال آهر سلطنت نادر، ظلم بی اندازه‌ای بر ایرانیان رفته است، تا آنجا كه می توان گفت هیچ دولت متجاوز و غارتگر بیگانه‌ای نیز، در یك سرزمین به استعمار كشیده شده مرتكب آن نوع فجایع بی اندازه نگردیده است. برخی بر این عقیده‌اند كه ثروت سرشار هند، زمام هوسهای نادرشاه را سست كرد. او كه از خاندان فقیری بود به مجرد دیدن آن همه دفینه و جواهرات آزمند‌تر و حریصتر گردید، و اندیشه‌ای جز بر افزودن سیم و زر و انباشتن آنها در كلات نداشت. نادر در ابتدای امر گشاده دستی وسعة صدر نیز داشت و بكرات دیده میشد كه پول را تنها ابزاری برای تحقق اهداف خود در نظر می آورد. حق این است كه بگوییم شدت بیماری او كه پس از كوری دلاورش رضا قلی میرزا محسوس شد. ابتدا به نوعی خودآزاری و آنگاه مردم آزاری منتهی شد. جمع‌آوری ثروت و زجردادن مردم بیگناه و گناهكار مجاری نمایش هیجانهای روحی وی گشت. بیماری اختلال فكری نادر خود عامل اصلی كشته شدن نادر بدست یارانش گردید.[9]

علی قلی خان برادر زاده نادر شاه او را بقتل رساندند. علی قلی خان تمام فرزندان نادرشاه را بقتل رسانید. و شاهرخ میرزا را كه فرزند رضا قلی میزرزا بود را در مشهد زندانی نمود.[10]

علی قلی خان در بیست و هفتم جمادی الثانی سال 1160 هجری، قمری در مشهد مقدس تاج گذاری كرد، و خود را علیشاه نامید. سكه و خطبه بنام خود خواند.

علی شاه بدلیل اینكه به حكومتش مشروعیت بخشد، فرمانی صادر كرد و از ظلم و ستم نادر ابراز انزجار كرد و خود را عادلشاه نامید. تا قلوب مردم ایران را به خود جلب نماید[11]. علی شاه در آغاز سلطنت به باده گساری پرداخت، و گنجینه‌ها و ثروت نادر و اشیای نفیس كه پانزده كرور نقد مسكوك كه هر كروری بالغ بر پانصد هزار تومان بود را از كلات به مشهد آورد و به این و آن بخشید.[12]

نادر شاه بعد از جنایاتی كه در اصفهان انجام داد، راهی شیراز شد و از شیراز هم راهی كرمان شد و عده زیادی از مردم كرمان را گردن زد، و از سرهای آنان كله منار درست كرد. بعد از كرمان نادرشاه راه مشهد را پیش گرفت. در طبس نادرشاه با خانوادة خود دیدار كرد، و تمام پسران خود را كه سیزده تن بودند، احضار كرد.

پادشاه به دقت به صورت های آنان نگریست، و به سه تن از فرزندان ارشد خود بخشیدن تاج پادشاهی را خواست، ولی آنان نپذیرفتند. و سبب جوانی و تجربة اندك را بهانه كردند، و گفتند برای فرا گرفتن اسرار جهانداری طول زمان و زندگی باید انجام داد، تا در سایة تعلیم پدر، هنر پادشاهی را آموخت. چون آنان خوف داشتند كه به سرنوشت رضا قلی میرزا برادرشان گرفتار آیند یا كور یا كشته شوند. به همین دلیل از پذیرفتن سلطنت خودداری كردند. نادرشاه در مشهد نیز جنایاتی كه در اصفهان و كرمان انجام داده بود تكرار كرد.[13]

عده زیادی از مردم بیگناه را به قتل رسانید. سرداران و سربازان نادرشاه هم از او بیمناك شدند. توطئه ای سری و پنهانی علیه شاه در حال شكل گرفتن بود، كه نادرشاه هم به این توطئه ظنین و بدگمان شده بود.

نادرشاه به صالح خان كه مباشر و ناظر او بود شك نداشت، نادرشاه از محمد قلی خان كه خویش او بود، و سرداری نگهبانان او را داشت، ظنین و بدگمان شده بود، چون او مردی رشید و جنگجو بود، و قدر و ارزش نظامی داشت، و سركردگان نادرشاه عموماً‌ برای محمدقلی خان احترامی به سزا قائل بودند. نادرشاه می خواست از آن فتنه جلوگیری نماید. نادرشاه در اردوی خود چهار هزار تن سپاهی از افغانان داشت كه این افواج سپاهی افغان به نادرشاه وفادار بودند. افغانان با قزلباش ها دشمن بودند. نادرشاه تمام سرداران افغان را به حضور طلبید و به آنان گفت: «من از نگهبانان خود خرسند نیستم و چون علاقه و درستی و صداقت و دلیری شما بر من هویدا است. شما را مأمور می‌ كنم كه فردا هنگام بامداد همه صاحب منصبان ایران (قزلباش) را بازداشت نمائید و به زنجیر بكشید، و اگر احیاناً كسی از ایشان گستاخی نماید و در مقام مقاومت برآید از كشتن او دریغ نكنید[14].

مقصود محافظت شخص من است و من مراقبت جان خود را به شما می سپارم.» سرداران افغان از چنین اظهار لطف و مهربانی نادرشاه و اعتماد شخص نادرشاه شاد شدند، و زود سربازان خود را مجهز و آماده ساختند.[15]

سیاست مذهبی نادرشاه این بود كه تمام فرقه های اهل تسنن و شیعه را با همدیگر متحد كند. چون در سپاه نادر عده ای افغان، تركمان و ازبك كه سنی مذهب بودند، خدمت می‌كردند. نادر بعد از تاج گذاری در دشت مغان گفته بود: از زمان رحلت حضرت پیامبر (ص) چهار خلیفه بعد از یكدیگر متصدی امر خلافت شده اند، كه مردم هند و عثمانی و تركستان همگی به خلافت ایشان قایلند. در ایران هم سابقاً مذهب تسنن رایج و متداول بوده، مرحوم شاه اسماعیل صفوی، در مبادی حال برای صلاح دولت خود مذهب تسنن را متروك، و مذهب تشیع را شایع و مسلوك ساخته بود.

 

دانلود پایان نامه بررسی اوضاع سیاسی و اجتماعی ایران در زمان جانشینان نادرشاه افشار


ادامه ي مطلب

امتیاز :


طبقه بندی: ،
,

تاريخ : 9 شهريور 1395 | <-PostTime-> | نویسنده : moh3en | بازدید : <-PostHit->
مجموعه سیزدهم مقالات مدیریت مالی ، سود

مجموعه مناسب دانشجویانی است که در حال تحقیق و پژوهش پیرامون موضوع مدیریت مالی – سود می باشند مجموعه سیزدهم مقالات مدیریت مالی ، سود این مجموعه شامل 10 مقاله در ارتباط با سود می باشد فایل کلیه مقالات PDF لیست مقالات در یک فایل اکسل جداگانه تعداد صفحات مقالات 188 حجم فایل زیپ دانلودی 4 MB

دانلود مجموعه سیزدهم  مقالات مدیریت مالی ، سود

اقلام تعهدی 
 محتوای اطلاعاتی سود 
 ناکارآیی بازار 
جریان های وجه نقد عملیاتی 
 سرمایه گذاران نهادی 
ترکیب سهامداران 
تمرکز سرمایه گذاران نهادی 
محتوای اطلاعاتی سودحسابداری
 عدم تقارن اطلاعاتی
اطلاعات محرمانه 
 نقدشوندگی بازار
رگرسیون سری زمانی 
رگرسیون تجمعی 
رگرسیون مقطعی 
داده های حسابداری
مدیریت سود 
محتوای اطلاعاتی سود
دسته بندیمدیریت
فرمت فایلpdf
حجم فایل4023 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل188

 

مجموعه مناسب دانشجویانی است که در حال تحقیق و پژوهش پیرامون موضوع مدیریت مالی  سود   می باشند . 

مجموعه سیزدهم   مقالات مدیریت مالی ،  سود  

این مجموعه  شامل  10 مقاله در ارتباط با   سود  می باشد .

فایل کلیه مقالات PDF

لیست مقالات در یک فایل اکسل جداگانه  

تعداد صفحات مقالات 188

حجم فایل زیپ دانلودی 4 MB

فهرست مقالات به شرح ذیل می باشد :  

ردیف      عنوان مقاله            تعداد صفحه

121        بررسی تاثیر ساختار سرمایه بر سودآوری شرکت های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران       17

122        رابطه مدیریت سود و بازدهی آتی دارایی ها و جریان های نقد عملیاتی آتی    14

123        سودآوری از طریق ادغام شرکت ها در انگلستان         4

124        ویژگیهای حاکمیت شرکتی و محتوای اطلاعاتی سود در بورس اوراق بهادار تهران با تاکید بر نقش مدیریت سود           32

125        نظریه ی مدیریت سود            29

126        ارائه مدلی برای ارزیابی کیفیت سود با استفاده از خصوصیات کیفی مفاهیم نظری گزارشگری ملی در ایران    26

127        بررسی EPS فصلی شرکت های بورسی به عنوان نقطه مرجع و اثر آن بر روی حجم معاملات   11

128        تئوری های پرداخت سود، پیام دهی و عملکرد عملیاتی شرکت متعاقب تغییرات سود نقدی          14

129        بررسی رابطه خطای پیش بینی سود و ریسک مالی و تجاری در شرکت های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران    18

130        ارزیابی تاثیر درجه تمرکز و هزینه های تبلیغات بر سودآوری در بخش صنعت ایران (رهیافت داده های تابلویی پویا)         23

دانلود مجموعه سیزدهم  مقالات مدیریت مالی ، سود


ادامه ي مطلب

امتیاز :


طبقه بندی: ،
,

تاريخ : 9 شهريور 1395 | <-PostTime-> | نویسنده : moh3en | بازدید : <-PostHit->
طرح توجیهی کنسرو خاویار

طرح توجیهی کنسرو خاویار

دانلود طرح توجیهی کنسرو خاویار

طرح توجیهی کنسرو خاویار
دسته بندیطرح های توجیهی و کارآفرینی
فرمت فایلpdf
حجم فایل974 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل44

طرح توجیهی کنسرو خاویار


طرح توجیهی تولید کنسرو خاویار شامل موارد زیر است : 

معرفی کنسرو خاویار

مشخصات کلی محصول

شماره تعرفه گمرکی

شرایط واردات

استانداردهای ملی وجهانی

قیمت تولید داخلی و جهانی کنسرو خاویار

موارد مصرف و کاربرد

کالاهای جایگزین و تجزیه و تحلیل اثرات آن بر مصرف محصول

اهمیت استراتژیک کالا در دنیای امروز

کشورهای عمده تولید کننده و مصرف کننده محصول

وضعیت عرضه و تقاضا

بررسی ظرفیت بهره برداری و وضعیت طرحهای جدید و طرحهای توسعه و در دست اجرا و روند تولید از آغاز برنامه سوم تا کنون

بررسی روند واردات محصول از آغاز برنامه سوم تا نیمه اول سال

بررسی روند مصرف از آغاز برنامه

بررسی روند صادرات محصول از آغاز برنامه سوم و امکان توسعه آن

بررسی نیاز به محصول یا اولویت صادرات تا پایان برنامه چهارم

بررسی اجمالی تکنولوژی و روشهای تولید و تعیین نقاط قوت و ضعف تکنولوژی های مرسوم

در فرآیند تولید محصول

ماشین آلات

بررسی و تعیین حداقل ظرفیت اقتصادی شامل برآورد حجم سرمایه گذاری ثابت

محوطه سازی

ساختمان

ماشین آلات

تاسیسات

وسائط نقلیه

تجهیزات و وسائل اداری و خدماتی

هزینه های متفرقه و پیش بینی نشده

هزینه های قبل از بهره برداری

سرمایه در گردش

برآورد حقوق و دستمزد

برآورد آب, برق, سوخت و ارتباطات

هزینه های تعمیر و نگهداری و استهلاک

هزینه های متفرقه و پیش بینی نشده تولید

هزینه های توزیع و فروش

جدول هزینه های ثابت و متغیر تولید

نتیجه گیری

میزان مواد اولیه عمده مورد نیاز سالانه و محل تامین آن

پیشنهاد منطقه مناسب برای اجرای طرح توجیهی تولید کنسرو خاویار

وضعیت تامین نیروی انسانی و تعداد اشتغال

بررسی و تعیین میزان آب، برق، سوخت، امکانات مخابراتی و ارتباطی و چگونگی امکان تامین آنها در منطقه مناسب برای اجرای طرح توجیهی تولید کنسرو خاویار

وضعیت حمایت های اقتصادی و بازرگانی شامل حمایت تعرفه گمرکی و حمایتهای مالی

تجزیه و تحلیل و ارائه جمع بندی و پیشنهاد نهایی در مورد احداث واحد های جدید

در صورت پیوستن ایران به سازمان تجارت جهانی وضعیت این پروژه ها چگونه خواهد بود

مراجع

پیوست ها ( بخش نامه های مربوط به قوانین واردات و صادرات )

********************************************** 

مناسب برای

اخذ وام بانکی از بانک ها و موسسات مالی اعتباری

گرفتن وام قرض الحسنه خود اشتغالی از صندوق مهر امام رضا

ارائه طرح به منظور استفاده از تسهیلات بنگاه های زود بازده

گرفتن مجوز های لازم از سازمان های دولتی و وزارت تعاون

ایجاد کسب و کار مناسب با درآمد بالا و کارآفرینی

دانلود طرح توجیهی کنسرو خاویار


ادامه ي مطلب

امتیاز :


طبقه بندی: ،
,

تاريخ : 9 شهريور 1395 | <-PostTime-> | نویسنده : moh3en | بازدید : <-PostHit->
طرح توجیهی آنزیم های صنعتی پکتیناز لیپاز سلولاز آمیلاز و کیموزین میکروبی

طرح توجیهی آنزیم های صنعتی پکتیناز لیپاز سلولاز آمیلاز و کیموزین میکروبی

دانلود طرح توجیهی آنزیم های صنعتی پکتیناز لیپاز سلولاز آمیلاز و کیموزین میکروبی

طرح توجیهی آنزیم های صنعتی پکتیناز لیپاز سلولاز آمیلاز و کیموزین میکروبی
دسته بندیطرح های توجیهی و کارآفرینی
فرمت فایلpdf
حجم فایل710 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل70

طرح توجیهی آنزیم های صنعتی پکتیناز لیپاز سلولاز آمیلاز و کیموزین میکروبی


مقدمه :

اهمیت آنزیم ها در صنایع غذایی با در نظر گرفتن دامنه وسیع کاربرد تجاری آنها مشخص می شود . آنزیم ها قادرند به طور اختصاصی در تغییر همه ماکرومولکولهای بیولوژیکی اصلی ، پروتئین ها ، هیدراتهای کربن ، چربی ها و اسید های نوکلئیک و نیز مولکولهای کوچکتر نظیر اسید های آمینه قندها و ویتامین ها دخالت نمایند . این دلیل اهمیت اصلی آنزیم ها در صنایع غذایی است . مواد خام در ابتدای هر خط فرآیند غذایی حاوی دامنه گسترده ای از ؟آنزیم هایی با منشا درونی است . برخی از این آنزیم ها در طی فرآیند و پس از آن فعال باقی می مانند ، که می توانند نقش مفید یا مضر در فرآوری داشته باشند . مثال روشنی از این امر فعالیت آنزیم های پکتیناز است که اغلب طی تهیه آبمیوه ها منجر به شفاف سازی محصول نهایی می شوند . هرچند فعالیت پکتیناز اضافی باقی مانده در کمپوت میوه می تواند سبب نرمی بیش از حد و افت کیفی محصول گردد .بسیاری از تولید کنندگان محصولات غذایی برای بهبود کیفیت محصول نهایی از آنزیم هایی با منشا خارجی نیز استفاده می کنند

دانلود طرح توجیهی آنزیم های صنعتی پکتیناز لیپاز سلولاز آمیلاز و کیموزین میکروبی


ادامه ي مطلب

امتیاز :


طبقه بندی: ،
,

تاريخ : 9 شهريور 1395 | <-PostTime-> | نویسنده : moh3en | بازدید : <-PostHit->
طرح توجیهی آب شیرین کن های تبخیری و خورشیدی

طرح توجیهی آب شیرین کن های تبخیری و خورشیدی

دانلود طرح توجیهی آب شیرین کن های تبخیری و خورشیدی

طرح توجیهی آب شیرین کن های تبخیری و خورشیدی
دسته بندیطرح های توجیهی و کارآفرینی
فرمت فایلpdf
حجم فایل392 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل44

طرح توجیهی آب شیرین کن های تبخیری و خورشیدی

خلاصه طرح توجیهی :نام محصول آب شیرین کن های تبخیری و خورشیدی
ظرفیت پیشنهادی طرح 1000 دستگاه
اشتغال زایی 18 نفر
زمین مورد نیاز(مترمربع) 1500.

اهمیت وجود آب شیرین در حیات و تمدن بشری برکسی پوشیده نیست . 70 % از مساحت کره زمین 53 درصد وزنی املاح مختلف برای از آب پوشیده شده ولی آب اقیانوسها و دریاها با در بر داشتن حدود استفاده مستقیم در کاربردهای شرب ، بهداشتی ، کشاورزی و صنعتی مناسب نمی باشند . تا کنون روشهای مختلفی جهت جداسازی املاح از آب شور و تولید آب شیرین ابداع شده که از میان آنها روشهای تقطیری قابلیت بالایی جهت بکارگیری انرژی خورشیدی دارند. کشور ایران دارای مناطق بسیار وسیعی است که دارای پتانسیل بالای انرژی خورشیدی بوده و با مشکل آب نیز مواجه هستند . درچنین مناطقی استفاده از آب شیرین کن های خورشیدی می تواند راه حل بسیار مناسبی برای تامین آب مورد نیاز برای آشامیدن باشد.

از آب شیرین کن های برقی به عنوان جایگزین آب شیرین کن های خورشیدی می توان نام برد هرچند که جایگزین مناسبی نمی باشد زیرا امروزه بشر با دو بحران بزرگ روبرو است که بیش از آنچه ما ظاهرا تشخیص می دهیم با یکدیگر ارتباط دارند. از یک طرف جوامع صنعتی و همچنین شهرهای بزرگ با مشکل الودگی محیط زیست مواجهند و از طرف دیگر مشاهده می شود که مواد اولیه و سوخت مورد نیاز همین ماشینها با شتاب روز افزون در حال اتمام است.

فهرست سرفصل های طرح:

خلاصه و بررسی فنی طرح توجیهی (اهداف طرح، انواع تولیدات، فرایند تولید محصول، محل اجرای طرح، مزایا، کاربردهای محصول و …)
توجیه اقتصادی طرح (پیش بینی فروش و قیمت گذاری محصول)
ارزیابی مالی طرح (سرمایه، ماشین آلات مورد نیاز طرح، حمل و نقل، ساختمان، نیروی انسانی، سود دهی و …)


مناسب برای :اخذ وام بانکی از بانک ها و موسسات مالی اعتباری
گرفتن وام قرض الحسنه خود اشتغالی از صندوق مهر امام رضا (ع)
ارائه طرح توجیهی به منظور استفاده از تسهیلات بنگاه های کوچک زود بازده
گرفتن مجوز های لازم از سازمان های دولتی و وزارت کار و تعاون
ایجاد کسب و کار مناسب با درآمد بالا و کارآفرینی و اشتغالزایی

دانلود طرح توجیهی آب شیرین کن های تبخیری و خورشیدی


ادامه ي مطلب

امتیاز :


طبقه بندی: ،
,

تاريخ : 9 شهريور 1395 | <-PostTime-> | نویسنده : moh3en | بازدید : <-PostHit->
دانلود پاورپوینت صندوق های بازنشستگی و شرکت های بیمه

دانلود پاورپوینت صندوق های بازنشستگی و شرکت های بیمه در حجم 31 اسلاید همراه با تصاویر و توضیحات کامل در قابل پاورپوینت قابل ویرایش ویژه ارائه کلاسی درس بازارها و نهادهای مالی رشته های مدیریت مالی و حسابداری

دانلود دانلود پاورپوینت صندوق های بازنشستگی و شرکت های بیمه

دانلود پاورپوینت صندوق های بازنشستگی و شرکت های بیمه
صندوقهای بازنشستگی
انواع صندوق های بازنشستگی 
صندوقهای بازنشستگی عمومی
صندوقهای بازنشستگی عمومی
انواع صندوق های بازنشستگی خصوصی
طرح (k) 401وطرح(b) 403
طرحهای(k)401
طرحهای(b)403
حساب بازنشستگی فردی(IRA)
طرح کیو
صندوق های بازنشستگی از لحاظ نوع مشارکت و نحوه پرداخت مزایا
فرمولهای صندوق
دسته بندیبیمه
فرمت فایلpptx
حجم فایل398 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل31

عنوان: دانلود پاورپوینت صندوق های بازنشستگی و شرکت های بیمه

فرمت: پاورپوینت(قابل ویرایش)

تعداد اسلاید: 31 اسلاید

دسته: مدیریت مالی- حسابداری (ویژه درس بازارها و نهادهای مالی)

این فایل در زمینه "صندوق های بازنشستگی و شرکت های بیمه "بوده و در 31 اسلاید طراحی شده است که می تواند به عنوان سمیتار در کلاس (ارائه کلاسی)برای درس بازارها و نهادهای مالی رشته های مدیریت مالی و حسابداری در سطح کارشناسی و کارشناسی ارشد رشته های مدیریت مالی و حسابداری مورد استفاده قرار گیرید. بخشهای عمده این فایل شامل  موارد زیر است:

صندوقهای بازنشستگی

انواع صندوق های بازنشستگی

صندوقهای بازنشستگی عمومی

صندوقهای بازنشستگی عمومی

انواع صندوق های بازنشستگی خصوصی

طرح (k) 401وطرح(b)  403

طرحهای(k)401

طرحهای(b)403

حساب بازنشستگی فردی(IRA)

طرح کیو

صندوق های بازنشستگی از لحاظ نوع مشارکت و نحوه پرداخت مزایا

فرمولهای صندوق بازنشستگی با مزایای مشخص

قوانین و مقررات

قانون تامین درآمد بازنشستگی کارکنان

صندوق های بازنشستگی در ایران

صندق بازنشستگی کشوری

سازمان تامین اجتماعی

صندوق های بازنشستگی اختصاصی در ایران

شرکتهای بیمه

شرکتهای بیمه عمر

ماهیت فعالیت بیمه عمر

انواع بیمه نامه های شرکتهای بیمه عمر

نظارت بر شرکتهای بیمه عمر

بیمه حوادث و اموال

انواع بیمه حوادث و اموال

روندهای مالی در صنعت بیمه بین المللی

اشکال مختلف مجموعه های بانک _ بیمه

صنعت بیمه در ایران

مهمترین وظایف و اختیارات قانونی که به بیمه مرکزی واگذار شده است

دانلود دانلود پاورپوینت صندوق های بازنشستگی و شرکت های بیمه


ادامه ي مطلب

امتیاز :


طبقه بندی: ،
,

تاريخ : 9 شهريور 1395 | <-PostTime-> | نویسنده : moh3en | بازدید : <-PostHit->
مجموعه دوازدهم مقالات مدیریت مالی ، سود

مجموعه مناسب دانشجویانی است که در حال تحقیق و پژوهش پیرامون موضوع مدیریت مالی – سود می باشند مجموعه دوازدهم مقالات مدیریت مالی ، سود این مجموعه شامل 10 مقاله در ارتباط با سود می باشد فایل کلیه مقالات PDF لیست مقالات در یک فایل اکسل جداگانه تعداد صفحات مقالات 193 حجم فایل زیپ دانلودی 33 MB

دانلود مجموعه دوازدهم  مقالات مدیریت مالی ، سود

اقلام تعهدی
  محتوای اطلاعاتی سود 
 ناکارآیی بازار
جریان های وجه نقد عملیاتی
سرمایه گذاران نهادی  
ترکیب سهامداران 
تمرکز سرمایه گذاران نهادی
محتوای اطلاعاتی سودحسابداری
 عدم تقارن اطلاعاتی 
اطلاعات محرمانه
  نقدشوندگی بازار
رگرسیون سری زمانی
رگرسیون تجمعی 
رگرسیون مقطعی 
داده های حسابداری 
مدیریت سود ،
محتوای اطلاعاتی سود
دسته بندیمدیریت
فرمت فایلpdf
حجم فایل3365 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل188

مجموعه مناسب دانشجویانی  است که در حال تحقیق و پژوهش پیرامون موضوع  مدیریت مالی  سود    می باشند .

مجموعه دوازدهم   مقالات مدیریت مالی ،  سود

این مجموعه  شامل  10 مقاله در ارتباط با   سود  می باشد .

فایل کلیه مقالات PDF

لیست مقالات در یک فایل اکسل جداگانه  

تعداد صفحات مقالات 193

حجم فایل زیپ دانلودی  3.3 MB

فهرست مقالات به شرح ذیل می باشد :  

ردیف      عنوان مقاله            تعداد صفحه

111        بررسی محتوای اطلاعاتی سود حسابداری با در نظر گرفتن میزان کارآیی بازار در شرکت های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران          22

112        بررسی تأثیر ترکیب سهامداران بر محتوای اطلاعاتی سود حسابداری شرکت های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران            18

113        قابلیت اعتماد و کیفیت سود رویکرد وضعیت مالی     26

114        تاثیر مدیریت سرمایه در گردش بر سودآوری شرکت های ایرانی    20

115        اعلان سودهای فصلی و نقدشوندگی سهام  14

116        بررسی بازده اضافی استراتژی شتاب سود و قیمت در بورس اوراق بهادار تهران 18

117        بررسی رابطه بین نسبت Q توبین و معیار سود هر سهم (EPS) در ارزیابی عملکرد شرکتهای پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران        19

118        ارزیابی نقش کیفیت سود بر الگو ، شیوه تامین مالی و کارایی سرمایه گذاری شرکت های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران   22

119        بررسی ویژگی کیفی قابلیت اتکاء اطلاعات در ارزیابی کیفیت سود شرکت ها 18

120        تمرکز مالکیت و کیفیت سود در شرکت های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران   16

دانلود مجموعه دوازدهم  مقالات مدیریت مالی ، سود


ادامه ي مطلب

امتیاز :


طبقه بندی: ،
,