خريد بک لينک
خريد سکه ساکر
home theater in Los Angeles
فلنج
Barabas Ropa de hombre
cero
تاريخ : 9 شهريور 1395 | <-PostTime-> | نویسنده : moh3en | بازدید : <-PostHit->
اموزش کشت گوجه فرنگی در گلخانه

اموزش کشت گوجه فرنگی در گلخانه

دانلود اموزش کشت گوجه فرنگی در گلخانه

اموزش کشت گوجه فرنگی در گلخانه
دسته بندیکشاورزی
فرمت فایلdoc
حجم فایل10 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل7

اموزش کشت گوجه فرنگی در گلخانه

گوجه فرنگی از جمله صیفی جاتی است که به دلایل فراوان کشت آن قابل صرفه است. زیرا این محصول در غذاهای مختلف مورد استفاده قرار می گیرد و آنجا که به صورت اصلی وجود ندارد به صورت رب گوجه باعث خوشمزگی غذا می شود.به همین دلیل است که در کشت گوجه فرنگی واریته هایی در نظر گرفته شده است که دقیقا با شرایط مصرف گوجه فرنگی مطابق است. گوجه فرنگی ریز در اندازه های ۵ تا ۲۰ گرمی و همین طور گوجه فرنگی هایی با اوزان تا ۲۵۰ گرم تولید شده است که به خاطر استفاده از تکنیک های جدید علاوه بر مقاومت بالا در برابر بسیاری از ویروس ها و بیماری ها استعداد دوام و تازگی را تا مدت طولانی دارا می باشد. شایان ذکر است که علاوه بر تنوع شکل و اندازه رنگ های زرد و نارنجی به کمک گوجه فرنگی های قرمز آمده است.

انواع کشت گوجه فرنگی: حال که تصمیم گرفته اید در گلخانه خود بذر گوجه فرنگی را کشت کنید قبل از هر چیز باید بدانید چه نوع بذری را انتخاب و تهیه نمائید. بذر گوجه فرنگی را بر اساس نحوه مصرف آن می توان تقسیم بندی نمود زیرا این میوه را به صورت تازه خوری, رب, سس یا کنسرو می توان مصرف نمود. به همین منظور اولین تقسیم بندی بر اساس تازه خوری و صنعتی می باشد. در حال حاضر در ایران برای کشت گوجه فرنگی در گلخانه تنها از ارقام تازه خوری استفاده می شود. دومین تقسیم بندی بر اساس همرسی استوار است . که به سه دسته همرس - غیر همرس و بینابین تقسیم می شود . معمولا در گلخانه های ایران از واریته های غیر همرس در برداشت های طولانی مدت و از واریته بینابین در مناطقی که مدت برداشت کوتاه تر است استفاده می شود. سومین تقسیم بندی بر اساس وزن میوه است . امروزه برای مصرف تازه خوری گوجه فرنگی از گوجه چری با وزن ۵ تا ۲۰ گرم تا گوجه هایی به وزن ۲۵۰ گرم استفاده می شود. نا گفته نماند که هر چه وزن گوجه فرنگی سنگین تر باشد مدت بیشتری برای رسیدن به باردهی نیاز دارد . مثلا گوجه چری که حدود ۵ تا ۲۰ گرم است پس از نشاء حدود ۶۰ روز برای برداشت محصول نیاز دارد. به تازگی در بازار تولید واریته های دیگری پا نهاده است که کلاستر نام دارد .اصولا چیدن میوه به صورت خوشه ای با اصطلاح کلاستر خوانده می شود . با پیشرفت تکنولوژی در تولید بذر واریته هایی به بازار معرفی شده است که در برابر نماتد یا ویروسهایی که در منطقه ای فعال هستند مقاومت داشته و می توان با توجه به مشکلات موجود ارقام مورد نظر را انتخاب نمود.

طول دوره جوانه زنی: طول دوره جوانه زنی تا ظهور برگ های لپه ای در سطح خاک معمولا ۶ روز است واز ۴ تا ۶ هفته نشاء آماده انتقال به زمین اصلی است . برای اینکه بذر گوجه فرنگی بتواند به خوبی جوانه زده و رشد نماید تا زمان رشد مطلوب بوته بهتر است آن را در محل خزانه نگهداری نمود که هم در استفاده از امکانات گلخانه بتوان صرفه جویی کرد و هم گیاه بتواند در ابتدا رشد خوبی داشته باشد.

دانلود اموزش کشت گوجه فرنگی در گلخانه


ادامه ي مطلب

امتیاز :


طبقه بندی: ،
,

تاريخ : 9 شهريور 1395 | <-PostTime-> | نویسنده : moh3en | بازدید : <-PostHit->
کار افرینی با کاشت فلفل رنگی در گلخانه

کار افرینی با کاشت فلفل رنگی در گلخانه

دانلود کار افرینی با کاشت فلفل رنگی در گلخانه

کار افرینی با کاشت فلفل رنگی در گلخانه
دسته بندیطرح های توجیهی و کارآفرینی
فرمت فایلdoc
حجم فایل12 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل4

كشت فلفل رنگی در گلخانه

فلفل رنگی با دارا بودن ۱۲ برابر ویتامین c نسبت به پرتقال یكی از پر مصرف ترین سبزیجات در اروپا و آمریكا می باشد كه با رنگ ها و طعم گوناگون به صورت خام و یا پخته مصرف می گردد.چنانچه بتوان فلفل های رنگی را با كیفیت بالا تولید نمود با توجه به مصرف زیاد آن در فصل زمستان می توان مطمئن بود كه بازار خوبی در داخل و خارج از كشور برای این محصول مهیا و آماده است.

شروع کشت : كشت فلفل در خزانه شروع می شود معمولا در اروپا از نیمه اكتبر تا نیمه نوامبر كشت در خزانه آغاز می شود.یعنی از مهر تا آبان ماه و پس از ۶۰ روز نشاء را به گلخانه اصلی منتقل می كنند و برای یك سال از آن محصول برداشت می نمایند.این زمان كشت می تواند برای مناطق شمال ایران در نظر گرفته شود و در مناطق جنوب از اوائل تیرماه می توان كشت در خزانه را آغاز كرد البته باید در مناطق جنوبی كشور كه هوا گرمتر است محیط مناسب را برای خزانه مهیا نمود.چنانچه میزان نوردهی و دمای خزانه مطلوب و درست باشد نشاء پس از ۴۵ روز آماده انتقال به زمین اصلی است ، مشروط به آن كه دمای محیط خزانه در شب و روز بین ۲۵ تا ۲۶ درجه سانتی گراد باشد و برای جوانه زدن بذر رطوبتی در حد ۸۰ درصد ایجاد گردد.با این شرایط می توان امیدوار بود كه بذرها بین ۷ تا۱۰ روز جوانه بزنند در این مرحله میزان نور برای باروری بهینه جوانه ها بین ۱۶ تا ۱۸ ساعت در روز است.وقتی جوانه ها سر از خاك بیرون آورند دمای محیط را باید بین ۲۳ تا ۲۴ درجه سانتی گراد و رطوبت محل را بین ۶۵ تا ۷۰ درصد تنظیم كرد در صورتی كه دمای بستر هم در حد ۲۱ درجه سانتی گراد باشد یك دوره دو هفته ای را به انتظار می نشینیم. در محل خزانه تراكم بوته باید به گونه ای باشد که بر روی یکدیگر سایه نینداخته و از طرفی با رشد نشا همواره جای بیشتری را برای آنها در نظر گرفت

دانلود کار افرینی با کاشت فلفل رنگی در گلخانه


ادامه ي مطلب

امتیاز :


طبقه بندی: ،
,

تاريخ : 9 شهريور 1395 | <-PostTime-> | نویسنده : moh3en | بازدید : <-PostHit->
صنعت سرمایه گذاری دوطرفة كانادا

صنعت سرمایه گذاری دوطرفة كانادا

دانلود صنعت سرمایه گذاری دوطرفة كانادا

صنعت سرمایه گذاری دوطرفة كانادا
دسته بندیبازاریابی و امور مالی
فرمت فایلdoc
حجم فایل60 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل22

صنعت سرمایه گذاری دوطرفة كانادا

نظر اجمالی

مقدمه

ساختار صنعت

محصولات سرمایه گذاری دو طرفه

شبكه توزیع

سامان دهی ( مقررات قراردادی ) و نظارت

پیشرفتهای اخیر ( تازه)

ضمیمه

به روز آورده (آگوست 2003)

نظر اجمالی:

        ·صنعت سرمایه گذاری دو طرفه یكی از سریع ترین اجزای رشد كنندة بخش خدمات مالی در طی دهة 1990 بود. از 25 میلیارد دلار در دسامبر 1990 به 426 میلیارد دلار در دسامبر 2001 ، با بیشترین رشد منتج شده از فروش، افزایش یافت.

        · بهرحال، تا دسامبر 2002 سرمایه گذاری صنعت با 2/8 درصد به 391 میلیارد دلار كاهش یافت، كه معمولا بخاطر بی ثباتی بازار در طول سال این اولین باری است از سال 1981 كه سرمایه گذاری در صنعت در مقایسه با سالهای قبل كاهش داشته است.

        · سهم سرمایه گذاری های خارجی (ثابت) در طول دهه 1990 افزایش یافته، افزایش (رشد) از 17 درصد كل دارایی ها در سال 1990 به 34 درصد در سال 2001 . به هر حال، فروش كمتر و نرخ بازخرید بالاتر در سال 2002 بخصوص در سهام سرمایه گذاران خارجی سهم سرمایه گذاری را خارجی 30 درصد كاهش داده است.

        · در دسامبر 2002 ، 75 شركت مدیریت سرمایه گذاری وجود داشت كه در كانادا متصدی بودند (مدیریت می كردند ) ، پایین تر و كمتر از 80 تا ی سال قبل. سهم بازار 10 شركت سرمایه گذاری دو طرفه (از سرمایه ) 7 درصد در بین (فاصله ) سال 1992 تا سال 2002 افزایش یافت، كه در پایان سال 2002 73 درصد كل سرمایه محاسبه شد. این صنعت همچنین شامل 111 شركت دلال مشغول فروش سرمایه گذاری دو طرفه بود. در كل، این صنعت در حدود 000/90 فرد را در سال 2001 استخدام كرده است.

        ·سه نوع اصلی دو طرفه عبارتند از : سرمایه گذاری در بازار پول سرمایه گذاری درآمد ، سرمایه گذاری در سهام در سال 2002، 956 و 1 سرمایه گذاری دو طرفه وجود داشت،‌در كانادا فروخته شدند، كه بر 53 میلیون حساب سهامداران شركت سرمایه گذاری نظارت داشتند.

        · صنعت می تواند بطور كلی به تولید كنندة سرمایه گذرای و توزیع كننده تقسیم می شود، اگر چه بانكها ، اتحادیه های اعتباری و ادارات دولتی در هر دو بخش (جنبه) صنعت درگیر هستند.

        · تولیدكنندگان و توزیع كنندگان از سه دسته و طبقه اصلی دستمزد (حق الزحمه) ، كسب درآمد می كنند: دستمزدهای (حق الزحمه های ) مدیریت (برای مدیریت سرمایه پرداخت می شود)، دستمزدهای (حق الزحمه های ) فروش (برای خرید و فروش واحدهای سرمایه گذاری پرداخت می شود) و دستمزدهای (حق الزحمه های) خاص (برای هزینه های اداری ویژه و خاص پرداخت می شود).

        · قوانین اوراق بهادار (ایالتی و محلی بر صنعت سرمایه گذاری دو طرفه ناظر است. همچنین وجود دارد، یك خود تنظیمی وسیع (مقررات وسیع) توسط كمیسیون دلالان سرمایه گذاری كانادا IDA ) كمیسیون دلالان سرمایه گذاری دو طرفه كانادا و بازار خدمات قانونی و منظم. یك سازمان غیر انتفاعی و ملی كه مشتركاً به بورس تورنتو (ISX) و IDA تعلق دارد.

مقدمه

صنعت سرمایه گذاری دو طرفه، یكی از سریع ترین اجزای رشد یافته بخش خدمات مالی در دهه 1990 بود، با سرمایه تحت نظر مدیریت، از 25 میلیارد دلار در دسامبر 1990 به 426 میلیارد دلار در دسامبر 2001 بایت افزایش و رشد 1700 درصدی افزایش یافت. بهر حال در دسامبر 2002 ، سرمایه صنعت به 391 میلیارد دلار، پایین تر و كمتر از 2/8 درصد از سال گذشته كاهش یافت. این سرمایه در 1956 سرمایه دو طرفه مختلف و در بیش از 53 میلیون حساب سهامداران شركت سرمایه گذاری گذاشته شدند، اداره می شوند. (ببینید نمودار 1).


نمودار 1 . سرمایه تحت مدیریت و تعداد حسابهای سهامداران شركت سرمایه گذاری

تحلیل گران صنعت، رشد خارق العاده دردهه 1990 را به فاكتورهای مختلف نسبت داده اند. اول، ورود بانكها به بازار سرمایه گذاری دو طرفه، كه اینها محصولات سرمایه گذاری را در بین مشتریان معمولی دارای وجهه ملی كرده اند،‌بخصوص، چون آنها به آسانی توسط شعب بانك توزیع می شوند. دوم ، مسن شدن جمعیت مانند جمعیت انفجار زاد و ولد كه نزدیك می شود به بازنشستگی، تركیب شده با افزایش انتظارات زندگی كه این محبوبیت سرمایه گذاری دو طرفه را بعنوان یك وسیله خصوصی پس انداز كردن سرمایه كافی برای بازنشستگی افزایش داده است. سوم، دهه 1990 ، بطور كلی ، سالهای كمترین نرخ سود و بازارهای با ارزش خالص زیاد بود. كمترین نرخ سود بمعنی كمترین نرخ بازده پس انداز وسایل نقلیه سنتی مثل اسناد و پروانه های سرمایه گذاری گارانتی شده مقایسه می شود با بالاترین نرخ بازده موجود در بازار با ارزش خالص ویژه سرانجام، سرمایه گذاری دو طرفه، مدیریت حرفه ای و تنوع در هزینه كمی پیشنهاد می كند، یك سود ویژه (مزیت ویژه) را برای سرمایه گذاران كوچك.

 

دانلود صنعت سرمایه گذاری دوطرفة كانادا


ادامه ي مطلب

امتیاز :


طبقه بندی: ،
,

تاريخ : 9 شهريور 1395 | <-PostTime-> | نویسنده : moh3en | بازدید : <-PostHit->
کار اموزی در داروسازی جابر ابن حیان

کار اموزی در داروسازی جابر ابن حیان

دانلود کار اموزی در داروسازی جابر ابن حیان

کار اموزی در داروسازی جابر ابن حیان
دسته بندیشیمی
فرمت فایلdoc
حجم فایل31 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل31

 

کار اموزی در داروسازی جابر ابن حیان 

آزمایشگاه‌های كنترل و تحقیقات

پروژه‌های طرح و توسعه ـ مشاركت و سرمایه‌گذاری:

صادرات

تست Assay (مقدار مادة موثر)

تست Content:

تست Dissolution

فشار زیاد یا كاركرد عالی

فصل سوم

روش‌های نمونه برداری

بالا بودن هزینه مطالعه جامعه

هدف نمونه‌برداری

فرآیند نمونه برداری

ابزار و وسایل

مدارك و اسناد

احتیاطات

ایمنی و سلامت

نگهداری و ذخیره

مقدمه:

داروسازی، پنجاه قرن است كه سابقه خدمت به بشریت را دارد و به عنوان یكی از شناخته شده‌ترین و معتبرترین رشته‌های مطرح می‌باشد. همانند پزشكی، داروسازی نیز شاهد تحولات زیادی بوده است و بسیاری از روش‌های قدیمی آن منسوخ و كنار گذاشته شده‌اند و آموخته‌های نوینی به پیكره این رشته افزوده شده‌اند. داروسازان از جمله افشار دارای تحصیلات آكادمیك در جامعه می‌باشند در شاخه‌های مختلف شامل داروخانه، بیمارستان‌ها، آموزشی (در سطح دانشگاه)، تحقیقات، صنایع داروسازی (شامل تحقیق و توسعه تولید و غیره)، تدوین استانداردها و توزیع داروها فعالیت دارند. از دیدگاه تاریخی می‌توان گفت كه پیشرفت علم داروسازی همگام با تكامل بشر بوده است. انسان اولیه به طور ذاتی یا از طریق مشاهده حیوانات یا پرندگان معلومات خود را كسب نمود و دریافت كه آب سرد، برگ و گل دارای كاربردهای درمانی و التیام دهندگی هستند. ولی به طور تجربی دریافت كه كدامیك از دیگری بهتر است و بدین وسیله دانسته‌ها و آموخته‌های خود را در اختیار دیگران استفاده نمود. باید توجه داشت كه هر چند روش‌های انسان غارنشین ابتدایی بودند، و لیكن بسیاری از داروهای امروزی از همان منابعی كه در اختیار انسان اولیه بودند منشأ گرفته‌اند.

مجموعه حاضر شرحی است از برخی فرآورده‌های داروئی شركت ابوریحان و اشارات مختصری به دستة دارویی، مشكل دارویی، فارماكوكنیتیك، موارد مصرف، موارد منع مصرف، عوارض جانبی، مقدار و نحوه‌ی مصرف و نوع بسته‌بندی داروها و نوع تستی كه بر روی داروها رد قسمت آزمایشگاه تحقیقات و توسعه و همچنین آزمایشگاه شیمی (كنترل كیفی) انجام شده را دارا می‌باشد.

امید است مطالب این مجموعه مفید برای خواندگان واقع گردد.


فصل اول:

آشنایی با شركت داروسازی ابوریحان

 تاریخچه: شركت داروسازی ابوریحان با بیش از 20 سال تجربه در عرضه فرآوردههای هورمونی دارای نقشی ویژه در صنایع داروئی كشور می‌باشد. ابوریحان فعالیت خود را در زمینه ساخت داروهای هورمونی از سال 1348 (تحت نام شرینگ برلیمد) آغاز نمود و پس از پیروزی انقلاب شكوهمند اسلامی در سال 1359 با توجه به قانون حفاظت و توسعه صنایع ایران كلیه سهام آن خریداری و با مدیریت دولتی تحت پوشش سازمان صنایع ملی ایران قرار گرفت.

فعالیت‌ها متعاقب انتخاب طرح ژنریك به عنوان سیستم نوین نظام داروئی كشور، ابوریحان با پشتوانه‌ای قوی از تكنولوژی داروسازی و بهره‌گیری از نیروهای متخصص و تلفیقی از تجربه و دانش نوین داروسازی وارد مرحله جدیدی از فعالیت خود گردید بطوری كه در حال حاضر بطور متوسط 38 میلیون جعبه محصول نهائی در پتج گروه آمپول تزریقی، قرص، دراژه، پماد و كرم و شیاف به بازار عرضه می‌نماید كه این مقدار نسبت به ده سال گذشته از رشدی معادل 400 درصد برخوردار است.

 شركت داروسازی ابوریحان علاوه بر ساخت داروهای انسانی از سال 1365 اقدام به برنامه‌ریزی در زمینه ساخت كیت‌های آزمایشگاهی و دیسك‌های آنتی‌بیوگرام نمود كه در این راستا با احداث واحد جدیدی تحت عنوان واحل تشخیص طبی و با برخورداری از متخصصین پزشك داروساز، فارماكولوژیست، میكروبیولوژیست و متخصصین دیگر از سال 1367 با عرضه بیش از 735، 103 كیت آزمایشگاهی و 184و 102 دیسك آنتی‌بیوگرام به مرحله بهره‌برداری رسید و گامی دیگر در راه نیل به خودكفائی ملی برداشت. همچنین در سالهای اخیر با توجه به اهمیت گسترش دامپروری و نیاز به استفاده از هورمونها در زمینه بیماریهای تولید مثل شركت ابوریحان را بر آن داشت تا با تاكید بر تكنولوژی بر تكنولوژی خود و با استفاده از نیروهای متخصص دامپزشك و همكاری سازمان دامپزشكی كشور طرح تولید هورمونهای دامی را در دست مطالعه قرار دهد. بطوریكه در سال 1367 با كسب مجوز از سازمان دامپزشكی كشور با فرمولاسیون و ارائه نمونه‌های آزمایشی سه نوع داروی هورمونی دامی فعالیت جدیدی را پی‌ریزی نمود. باشد كه در سالهای آینده شاهد تولید هورمونهای دامی در داخل كشور باشیم. لذا شركت ابوریحان را می‌توان اولین كارخانه تولید كیت‌های آزمایشگاهی و دیسك‌های آنتی‌‌بیوگرام و هورمونهای دامی دانست كه خود از افتخارات این واحد تولید محسوب می‌شود.

نگاهی به محصولات ابوریحان مؤید این واقعیت است كه كلیه محصولات تولیدی این شركت با رعایت آخرین استانداردهای داروسازی و رعایت كامل اصول GMP تولید و عرضه می‌شود.

 

 

 

دانلود کار اموزی در داروسازی جابر ابن حیان


ادامه ي مطلب

امتیاز :


طبقه بندی: ،
,

تاريخ : 9 شهريور 1395 | <-PostTime-> | نویسنده : moh3en | بازدید : <-PostHit->
طرز بازیافت كاغذ زباله

طرز بازیافت كاغذ زباله

دانلود طرز بازیافت كاغذ زباله

طرز بازیافت كاغذ زباله
دسته بندیکسب و کار
فرمت فایلdoc
حجم فایل34 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل22

طرز بازیافت كاغذ زباله

مقدمه

مصرف جهانی كاغذ باطله

جمع‌آوری و دسته‌بندی كاغذهای باطله

جمع‌آوری كاغذهای باطله

درباره‌ی آیند‌‌ه‌ی بازیافتی كاغذ

دفع مواد زاید جامد

گرم شدن جهان

برچسب زنی زیست‌‌محیطی

كاغذ و مقوا از جمله نیازهای جوامع بشری پیشرفته و صنعتی است. دوكاركرد اصلی كاغذ عبارت‌اند از انتقال اطلاعات و محافظت از كالا درجریان نقل وانتقال و توزیع فرارده‌های كاغذی انتقال اطلاعات عبارت‌‌اند از نوع كاغذ چاپ و تحریر، روزنامه، مجله، كتاب، برچسب، نامه و صورت حساب.

فرآورده‌های بسته‌بندی عبارتنداز جعبه‌هی مقوایی، قوطی، پاكت، كیسه، ساك و زنبیل غالباً كاربرد اطلاع رسانی و بسته‌بندی برهم  منطبق می‌شوند.

اطلاعات روی پاكت به مصرف كننده می‌گوید كه محصول چیست؟ چقدر وچه مبلغلی باید برای آن پرداخت شود. در مورد چگونگی مصرف كالا هم مطالب مهمی روی پاكت است كه به مصرف كننده داده می‌وشد در مورد موادغذایی، نحوه‌ی پخت، اجزای تشكیل دهنده‌ی ماده‌ی غذائی و تاریخ مصرف نیز نوشته می‌شود. در مورد فرآورده‌های دارویی نكات ایمنی نیز اضافه می‌شود.

بنابراین گستره‌ی كاربرد فرآورده‌های كاغذی، بسیار وسیع است. شش دسته مقوا و كاغذ تولید می‌شود كه عبارت‌اند از:

-         چاپ و تحریر

-          مقوای ساده و مقوای كنگره‌ای

-         روزنامه

-         مقوای كارتن

-         كاغذ و مقوای بسته‌بندی

-         انواع كاغذهای بهداشتی (مانند دستمال كاغذی)

طبق آمار به دست آمده دسال 1989، بیش از 65 میلیون تن كاغذ چاپ و تحریر تولید و مصرف شده است. این دسته شامل كاغذهای چاپ كتاب، مجله، اوراق، انواع كاغذ رایانه و مكاتبات شخصی است.

مقوای ساده ومقوای كنگره‌ای اجزای همیشگی جعبه‌های مقوایی است كه بسته‌بندی، نقل و انتقال و حمل كالای خریداری شده از مغازه به منزل به ‌‌كار می‌روند. سالانه حدود60 میلیون از این كاغذ درجهان تولید می‌شود.

بیش از18 میلیون انواع مقوای كارتنی درجهان تولید می‌شود. مصرف عمده‌ی آنها بسته‌بندی است. بیشتر مواد غذایی خشك (مانند غلات برشته) و كالاهای خانگی درجعبه‌‌ی مقوایی بسته‌بندی می‌شوند. نوعی مقوا با اندود مومی ویا پلاستیكی برای بسته‌بندی است.

كاغذ مقوای بسته‌بندی به صورت پاكت، كیسته، زنبیل، ساك مصرف روزانه دارد كه سالانه بیش 20میلیون تن تولید و مصرف می‌شوند. استفاد از كاغذ به عنوان ماده‌ی خام برای تولید این فرآورده‌ها، بامواد خاصی از قبیل انواع پلاستیك رقابت می‌كند.

كاغذ بهداشتی شامل دستمال كاغذی، دستمال توالت، دستمال حوله‌ای، و فرآورده‌های بهداشت صنعتی و خانگی است. كاغذهای بهداشتی یكی از معدود فرآورده‌های كاغذی است كه مصرف كننده‌ی نهایی آن از‌انتخاب می‌‌كند و می‌خرد. تولید كاغذها بهداشتی به میزان 13 میلیون تن درسال حیرت‌انگیز است.

جالبترین و غالباً پرارزش‌ترین فرآورده‌های كاغذی دردسته‌ی سایرمواد قرار دارد. مثالها در این دسته عبارت‌اند از كاغذ چاپی كیسه ای، صافی‌ها، اوراق‌بهادار، كاغذ فشرده، كاغذ عایق، كاغذ سیگار

كاغذ باطله در تولید انواع كاغذها به‌جز كاغذهای گرانبها به كار می‌رود. حتی در مورد كاغذهای گرانبها هم مواد بازیافتی از قبیل  پنبه‌ی ضایعاتی غالباً مصرف می‌شود.

كاغذ باطله عمده‌ترین ماده ی اولیه در كشورهای پیشرفته‌ای است كه خود، تولید كننده ومصرف كننده‌ی انواع كاغذ هستند. درحال حاضر، درسطح جهان، تقریباً 85 میلیون تن كاغذ باطله جمع‌آوری و بازیافت می‌شود. برای مقایسه‌ی بهتر و درك اهمیت موضوع، به شكل زیر مراجعه می‌كنیم

واضح است كه صنعت كاغذ جهان عمده‌ترین بازیافت كننده است و 3/1 مواد اولیه‌اش را از كاغذ باطله تأمین می‌كند.

كاغذ باطله برچسب چیست و ازكجا می‌آید.هنگام سخن گفتن از كاغذ باطله ابتدا لازم است به منابع متفاوت آن اینكه آن و اینكه این موضوع چه تأثیری برروش فراورش و كاربرد بالقوه‌ی آن درآینده خواهد داشت، توجه می‌شود.

استفاده از كاغذ باطله، به روش تولید خمیر دست اول مربوط بستگی دارد. بدون درنظر گرفتن ملاحضات كیفی، بازیافت كاغذ هرگز نمی‌تواند به 100% برسد كاغذ برای ذخیره‌ی اطلاعات دربایگانی‌ها یا به صورت كتاب و مجله‌ی موجود در كتابخانه ها مصرف می‌شود.

بیشتر كاغذهای بهداشتی یكبار مصرف‌اند. بازیافت اینگونه كاغذ‌ها خطرهای بهداشتی به دنبال دارد وقابل قبول نیست. جمع‌آوری كاغذهای مختلف معدوم است. درچه مرحله‌ای الیاف دست‌اول باید وارد سیستم شود سئوال دیگری است كه باید پاسخ آن داده شود

اگر بخواهیم تعریف واضح و شناخت كلی براین امر اشراف شود باید دانست كه نمی‌توان تعریف روشنی از كاغذ بازیافتی كرد. باتوجه به مشكلات بازیافت كاغذهای چاپ‌شده و نوشته كاخانه‌های بازیافت به كاغذهای باطله نرسیده به دست مشتری با كیفیت خوب علاقه‌مندترند. باتوضیحاتی كه جلوتر خواهم گفت این مشكل در مورد كاغذهای بسته‌بندی وجود ندارد. درسال 1987، اداره‌ی تجارت و صنعت انگلستان برای انجام این كار به گروهی مأموریت داد و این گروه كاغذهای بازیافتی را اینگونه تعریف كرد. كاغذ حاصل ازالیافی كه از ماشین كاغذ یا مقوا حاصل شده است اما این تعریف برای بسیاری از متخصصان محیط زیست، كاغذ سازها مصرف كننده‌ها قانع كننده نبود. به‌عنوان مثال شركت برندزیر كه یك شركت عمده‌ی توزیع كاغذهای بازیافتی انگلستان است، تعریف دوباره‌ی كاغذ بازیافتی را خواستار شد.

بسیاری از كارخانه‌ها مدعی هستند كه كاغذ بازیافتی تولید می‌كنند درحالی كه این ادعا درست نیست. احساس ما این است كه با زیست‌محیطی بازیافتی مثبت است و باید واقعا محتوی مقدار زیادی كاغذ باطله باشد.

 

دانلود طرز بازیافت كاغذ زباله


ادامه ي مطلب

امتیاز :


طبقه بندی: ،
,

دانلود پاورپوینت مبانی برنامه ریزی (فصل پنجم کتاب مبانی سازمان و مدیریت رضائیان)

دانلود پاورپوینت فصل پنجم کتاب مبانی سازمان و مدیریت دکتر علی رضائیان با عنوان مبانی برنامه ریزی در حجم 39 اسلاید همراه با تصاویر و توضیحات کامل با فرمت پاورپوینت و قابلیت ویرایش جهت ارائه کلاسی برای درسهای مبانی سازمان و مدیریت، اصول مدیریت ، مدیریت عمومی

دانلود دانلود پاورپوینت مبانی برنامه ریزی (فصل پنجم کتاب مبانی سازمان و مدیریت رضائیان)

دانلود پاورپوینت فصل پنجم کتاب مبانی سازمان و مدیریت دکتر علی رضائیان با عنوان مبانی برنامه ریزی
دانلود پاورپوینت مبانی برنامه ریزی (فصل پنجم کتاب مبانی سازمان و مدیریت رضائیان)
اهمیت و ضرورت برنامه ریزی
تعریف برنامه ریزی
هدف از برنامه ریزی
اولویت برنامه ریزی
انواع برنامه ریزی
برنامه ریزی راهبردی (استراتژیک)
فواید برنامه ریزی راهبردی
برنا
دسته بندیمدیریت
فرمت فایلpptx
حجم فایل409 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل39

عنوان: دانلود پاورپوینت مبانی برنامه ریزی (فصل پنجم کتاب مبانی سازمان و مدیریت رضائیان)

فرمت: پاورپوینت (قابل ویرایش)

تعداد اسلاید: 39 اسلاید

دسته: مدیریت( مبانی سازمان و مدیریت- اصول مدیریت- مدیریت عمومی)

طراحی با سالایدهای بسیار زیبا

کتاب مبانی سازمان و مدیریت دکتر علی رضائیان از جمله ی  مهمترین منابع درس مبانی سازمان و مدیریت، اصول مدیریت و مدیریت عمومی در سطح کارشناسی برای رشته های مدیریت- حسابداری و اقتصاد می باشد. این فایل شامل پاورپوینت فصل پنجم این کتاب با عنوان " مبانی برنامه ریزی" در حجم 39 اسلاید همراه با توضیحات و تصاویر کامل می باشد که میتوان از آن به عنوان سمینار کلاسی(کنفرانس) برای درسهای مبانی سازمان و مدیریت- اصول مدیریت و مدیریت عمومی برای رشته های مدیریت، حسابداری و اقتصاد استفاده کرد. بخشهای عمده این فایل شامل موارد زیر است:

مقدمه

اهمیت و ضرورت برنامه ریزی

تعریف برنامه ریزی

هدف از برنامه ریزی

اولویت برنامه ریزی

انواع برنامه ریزی

برنامه ریزی راهبردی (استراتژیک)

فواید برنامه ریزی راهبردی

برنامه ریزی عملیاتی (اجرایی)

برنامه ریزی تخصصی

رهیافتهای گوناگون به برنامه ریزی

برنامه ریزی از " داخل به خارج " و برنامه ریزی از " خارج به داخل "

برنامه ریزی از " بالا به پائین " و برنامه ریزی از " پائین به بالا "

برنامه ریزی بر مبنای هدف

برنامه ریزی بر مبنای استثناء

برنامه ریزی اضطراری

برنامه ریزی اقتضایی

مراحل عمده برنامه ریزی

سلسله مراتب برنامه ها

انواع برنامه ها

مأموریتها و اهداف بلند مدت

اهداف کوتاه مدت

راهبردها ( استراتژیها )

خط مشیها

انواع خط مشی

رویه ها و مقررات

برنامه های عملیاتی ( تاکتیکی )

بودجه

اصل تعهدات (Principle Of Commitment)

فنون برنامه ریزی

نمودار میله ای ( گانت )

نمودار شبکه

فن ارزشیابی و تجدید نظر در برنامه

روش مسیر بحرانی

مزایای استفاده از روش مسیر بحرانی و فن ارزشیابی و بازنگری برنامه

ابعاد  و جنبه های گوناگون برنامه ریزی در سازمانها

دانلود دانلود پاورپوینت مبانی برنامه ریزی (فصل پنجم کتاب مبانی سازمان و مدیریت رضائیان)


ادامه ي مطلب

امتیاز :


طبقه بندی: ،
,

تاريخ : 9 شهريور 1395 | <-PostTime-> | نویسنده : moh3en | بازدید : <-PostHit->
آموزش کامل و تصویری کلش اف کلنز و 8 نکته در مورد این بازی

از آنجایی که این روزها بازی clash of clans به شدت در دنیا و البته ایران، محبوب شده، چند نکته ی مهم را که باید در مورد این بازی بدانید، اینجا مرور می کنیم همچنین می توانید کلن مورد نظرتان را در کامنت ها معرفی کنید تا علاقمندان، به آن بپیوندند در این کتاب آموزش کلش اف کلنز را نیز داده ایم این مطالب 8 نکته در مورد بازی کلش است و توضیحات بیشتر و یاد د

دانلود آموزش کامل و تصویری کلش اف کلنز و 8 نکته در مورد این بازی

آموزش کامل و تصویری کلش اف کلنز و 8 نکته در مورد این بازی
دسته بندیاندروید
فرمت فایلrar
حجم فایل2690 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل22

از آنجایی که این روزها بازی clash of clans به شدت در دنیا و البته ایران، محبوب شده، چند نکته ی مهم را که باید در مورد این بازی بدانید، اینجا مرور می کنیم. همچنین می توانید کلن مورد نظرتان را در کامنت ها معرفی کنید تا علاقمندان، به آن بپیوندند در این کتاب آموزش کلش اف کلنز را نیز داده ایم این مطالب 8 نکته در مورد بازی کلش است و توضیحات بیشتر و یاد دادن بیشتر در کتاب است 

آپدیت جدید بازی (برزو رسانی شد)

خبرهای جدیدی که روز گذشته(۱۸ شهریور)، از آپدیت جدید بازی clash of clans، درز کرد، حاکی از آن است که کمپانی سوپرسل،( توسعه دهنده ی بازی clash of clans )، لول ۶ را برای سربازخانه های تاریک(Dark Barracks)، اضافه خواهد کرد. به علاوه، این آپدیت، زمان بازسازی مبارزان را در تمام لول ها، به طور چشم گیری، کاهش خواهد داد.

ویژگی های دیگر این آپدیت که پیش از این، درهفته ی جاری ، لو رفته بودند، شامل موارد زیر هستند:

–           اضافه شدن لول ۷ به بربری ها و کمانداران(آرچرها)

–           توانایی ارتقای همزمان یک ردیف کامل دیوار

–           قابلیت ارتقای دیوارهای  لول ۶ و بالاتر، هم توسط طلا و هم توسط اکسیر

 

حالا بریم سراغ ۸ نکته مهم:

Gems_2500

نکته ۱: جم های خود را ذخیره کنید

 

زمانیکه بازی را شروع می کنید، ۵۰۰ جم دارید. در صورت ساخت و ساز، ۵۰ جم را برای کامل کردن ساختمان سازی از دست می دهید. اما می توانید جم هایتان را ذخیره کرده تا بیلدرهای(کارگران) بیشتری را خریده و ساخت و ساز را سریع تر انجام بدهید. هزینه های هر بیلدر به صورت زیر است:
بیلدر ۲: ۲۵۰ جم
بیلدر ۳: ۵۰۰ جم
بیلدر ۴: ۱۰۰۰جم
بیلدر ۵: ۲۰۰۰ جم
بیلدرهای ۳ سریع بدست می آیند، اما بیلدرهای ۴ و ۵ ، معمولاً دیرتر تولید می شوند. بیلدرهای بیشتر، به شما اجازه می هند تا ساختمانهای بیشتری را بسازید و بنابراین می توانند بسیار به شما کمک کنند. اگه بتوانید پیروزیهای بیشتری بدست بیاورید، می توانید بیلدر ۴ را در عرض چند ماه بدست بیاورید، بدون اینکه لازم باشد چیزی بخرید. اگه میخواهید بیلدرهای پنجم را هم بدست بیاورید، باید بیشتر تلاش کرده و پیروزی های بیشتری را بدست بیاورید.

11
نکته ۲: افراد ارزانی را انتخاب کنید

یکی از بزرگترین اشتباهاتی که تازه کاران انجام میدهند، این است که به هزینه ی هر فرد، توجهی نمی کنند. اگرچه، غول ها(جاینت ها)، عالی هستند، اما بسیار گران تر از بربری ها می باشند. در مراحل بالاتر، دراگون هافوق العاده اند، اما آنها از غول ها بسیار گران ترند. به عامل زمان هم باید توجه کرد. درست است که ویزاردها، بسیار قوی تر از کمانداران هستند، اما هم هزینه بیشتری دارند و هم ۸ دقیقه طول میکشد تا ساخته شوند. در حالیکه، ۴کماندار را می توانید در کمتر از ۲ دقیقه بسازید. پس اگر به دنیال ذخیره ی منابعتان هستید، باید افراد ارزانی را انتخاب کنید. البته باید توجه داشته باشید که بهترین افراد، به سطح(لول) شما بستگی دارد.

Clash of Clans Spell
نکته ۳: اسپل ها را تنها هنگامیکه نیاز است، استفاده کنید

اسپل ها بسیار گران هستند و مدتی طول میکشد تا ساخته شوند. اگرچه اسپل ها بسیار موثر و کارامد هستند، اما باید مطمئن شوید نبردی که در حال انجام ان هستید، استفاده از اسپل را ضمانت می کند.
اسپل خشم در ۲۳۰۰۰ اکسیر، و اسپل شفابخش در ۱۵۰۰۰ اکسیر، شروع می شود.

Town-Hall-Level
نکته ۴: تاون هال خود را کم کم ارتقا دهید

تاون هال، یکی از مهمترین چیزهایی است که باید در بازی clash of clans بدانید. اگر تاون هال شما از تاون هال دشمنتان بیشتر باشد، میزان غنائمی که می توانید ازحریف بگیرید کاهش می یابد. اگر تاون هال شما، یک سطح از دشمنتان بالاتر باشد، تنها ۹۰% غنائم را می توانید غارت کنید. اگر این اختلاف به سه سطح برسد، تنها ۲۵% ، و برای اختلاف ۴ سطح یا بیشتر، تنها ۵% غنائم موجود را می توانید غارت کنید. در نتیجه، پیشنهاد می کنیم به تاون هال ۴ رفته و در این تاون هال بمانید وساختارهای دفاعی، اردوگاه های سربازان و کاوش خود را به بهترین حالت ارتقا دهید. حتی می توانید دیوارهای خود را نیز ، قبل از رفتن به تاون هال ۵، به حداکثر ارتقا دهید. این فرآیند را برای هر سطحی(لولی)، تکرار کنید.

نکته ۵: بسرعت بازی را شروع کنید

وقتی برای اولین بار، کلش آف کلنز را بازی می کنید، سه روز شیلد(محافظت) دریافت می کنید. اما، حتی اگر شیلد شما از بین رفته باشد، به دلیل نکته ی ۴، افراد اندکی، تمایل دارند به شما حمله کنند. بنابراین وقتی به منابع بیشتری نیاز دارید، بدون ترس از انتقام، بازی را شروع کنید.

 نکته ۶: از ویژگی «NEXT» ، زیاد استفاده کنید

اگر چه با زدن دکمه ی next مقدار اندکی از طلای شما، برای رفتن به پایگاه بعدی، کم می شود، اما هنگام ایجاد منابع یا سربازان، شما همیشه باید، با دکمه ی NEXT ، بهترین پایگاه را بیابید. بنابراین، قبل از حمله به یک پایگاه، برای جلوگیری از هدر رفتن افرادتان، مطمئن شوید که بهترین پایگاه را برای حمله انتخاب کرده اید. مراقب باشید هیچگاه، اندک طلای باقیمانده ی خود را برای ارتقا خرج نکنید و این مقدار طلا را برای استفاده از ویژگی NEXT ،نگه دارید.

clash-of-clans-clan-castle-loot-indication
نکته ۷: قلعه ی گروه را در مرکز پایگاه قرار دهید

قلعه ی گروه، شاید مهم ترین ساختار دفاعی در این بازی باشد، اما تنها به شرطی که آن را در مرکز پایگاهتان قرار دهید. زیرا هنگامیکه، افراد دشمن، وارد محدوده ی قلعه ی گروه می شوند،(اگر محدوده ی وسیعی داشته باشد)، افراد شما خارج قلعه را پر کرده و به افراد در حال حمله ی دشمن، حمله خواهند کرد.توجه کنید که سربازهای قلعه ی گروه، قادر به جهش از دیوارهای خودتان هستند.
اگر قلعه ی گروه را خارج از پایگاه قرار دهید، دشمن می تواند افراد داخل قلعه ی گروه را، فریب داده و بسادگی آنها را خارج از محدوده ی قلعه، بکشد. اگر قلعه را داخل پایگاه، نگه دارید، دشمن، برای گرفتن پایگاهتان، هم از افراد قلعه و هم ازساختارهای دفاعی، آسیب خواهد دید.
اگر می خواهید در تاون هال خود بمانید، درخواست کماندار بدهید، زیرا کمانداران، اغلب، افراد را از پشت دیوار، مورد هدف قرار می دهند؛ که به آنها اجازه می دهد تا بدون آسیب دیدن، غول ها و بربری ها را سرنگون کنند. بازکنانی که در سطوح بالایی هستند، شاید افراد متفاوتی، مثل دارگون ها انتخاب کنند، اما این امر به گروهی نیاز دارد که این سربازان را بدهد.
توجه کنید که این نکته، عملاً تنها برای بازیکنان تاون هال ۷، و بالاتر به کارگرفته می شود. در تاون هال های پایین تر، ساختمان کافی برای جلوگیری از فریب خوردن یا غارت کردن افراد در قلعه ی گروه را، ندارید. تاون هال ۷، هنوز قابلیت فریب خوردن دارد، اما محکم تر است. در تاون هال ۸و بالاتر، دشمن مجبور می شود تا ساختمان ها یا تعدادی از افراد را برای بیرون راندن سربازان از قلعه ی گروهتان، تخریب کند.

250px-Dark_Elixir_Storage6

نکته ۸: به دارک اکسیر اهمیت فراوانی دهید

وقتی به تاون هال ۷ یا بالاتر می رسید، منبعی که شما را محدود می کند، همیشه اکسیر تاریک است. معمولاً دارک اکسیر کافی را پس از حداکثر ارتقاهایی که به طلا و اکسیر مربوط اند، بدست می آورید. در نتیجه، دارک اکسیر را، نسبت به منابع دیگر، در بالاترین اولویت قرار دهید.توضیحات بیشتر در کتاب داده شده است.

دانلود آموزش کامل و تصویری کلش اف کلنز و 8 نکته در مورد این بازی


ادامه ي مطلب

امتیاز :


طبقه بندی: ،
,

تاريخ : 9 شهريور 1395 | <-PostTime-> | نویسنده : moh3en | بازدید : <-PostHit->
همه چیز درباره امنیت و حریم خصوصی در تلگرام همراه با عکس

این مطلب که در 21 صفحه بصورت کامل همه چیز را درباره امنیت و حریم خصوصی در تلگرام گفتهبسیار مهم و امنیتی است و همراه باعکس نکته ها و موارد لازم را برای شما گفته استهم اکنون می توانید این مطلب بسیار مهم را فقط و فقط با قیمت 1200 تومان دانلود و از آن بهره ببرید

دانلود همه چیز درباره امنیت و حریم خصوصی در تلگرام همراه با عکس

همه چیز درباره امنیت و حریم خصوصی در تلگرام همراه با عکس
دسته بندیامنیت
فرمت فایلrar
حجم فایل1782 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل21

این مطلب که در 21 صفحه بصورت کامل همه چیز را درباره امنیت و حریم خصوصی در

تلگرام

گفته,بسیار مهم و امنیتی است و همراه باعکس نکته ها و موارد لازم را برای شما گفته

است.هم

اکنون می توانید این مطلب بسیار مهم را فقط و فقط با قیمت 1200 تومان دانلود و از آن

بهره ببرید.

دانلود همه چیز درباره امنیت و حریم خصوصی در تلگرام همراه با عکس


ادامه ي مطلب

امتیاز :


طبقه بندی: ،
,

تاريخ : 9 شهريور 1395 | <-PostTime-> | نویسنده : moh3en | بازدید : <-PostHit->
آموزش روتوش جوش های صورت با ابزار Spot Healing Brush در فتوشاپ

همانطور که می دانید فوتوشاپ و آموزش آن بسیار مهم است و این چیزی که من برای شما آماده کدم بسار مفید است و کاربردیاگر شما از آن دسته انسانهایی هستید که جوش صورت لک و پیس و دارید و از عکس انئاختن لذت نمی بربدر و احساس می کنید قیافه ی زشتی دارید با این چیزی که من برای شما آماده کردم می توانید جوش های صورت خود را در فوتوشاپ حذف کنید و صورت خود را زی

دانلود آموزش روتوش جوش های صورت با ابزار Spot Healing Brush در فتوشاپ

آموزش روتوش جوش های صورت با ابزار Spot Healing Brush در فتوشاپ
دسته بندیPhotoshop فتوشاپ
فرمت فایلzip
حجم فایل496 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل14

همانطور که می دانید فوتوشاپ و آموزش آن بسیار مهم است و این چیزی که من برای شما آماده کدم بسار مفید است و کاربردی.اگر شما از آن دسته انسانهایی هستید که جوش صورت , لک و پیس و .... دارید و از عکس انئاختن لذت نمی بربدر و احساس می کنید قیافه ی زشتی دارید با این چیزی که من برای شما آماده کردم می توانید  جوش های صورت خود را در فوتوشاپ حذف کنید و صورت خود را زیبا نشان دهید.این آموزش همراه با عکس و آموزش دقیق همراه است.هم اکنون می توانید این مطلب و آموزش را دانلود کنید.

دانلود آموزش روتوش جوش های صورت با ابزار Spot Healing Brush در فتوشاپ


ادامه ي مطلب

امتیاز :


طبقه بندی: ،
,

تاريخ : 9 شهريور 1395 | <-PostTime-> | نویسنده : moh3en | بازدید : <-PostHit->
4 راز که هکرهای شبکه‌های وایرلس نمی‌خواهند شما بدانید!

همانطور که از نامش پیداست این مطالب 4 راز مهم را به شما خواهد گفت که بدانید هکر های شبکه وایرلس چه نقشه های شومی درسردارند و راه های بالابردن امنیت وایرلس را به شما خواهد گفتاگر این مطالب را از دست بدهید پشمان خواهید شد چون بسیار مفید است هم اکنون این مطلب را می توانید فقط با قیمت 2800 تومان دانلود و از آن بهره ببرید

دانلود 4 راز که هکرهای شبکه‌های وایرلس نمی‌خواهند شما بدانید!

4 راز که هکرهای شبکه‌های وایرلس نمی‌خواهند شما بدانید!
دسته بندیامنیت
فرمت فایلzip
حجم فایل177 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل5

همانطور که از نامش پیداست این مطالب 4 راز مهم را به شما خواهد گفت که بدانید هکر های شبکه وایرلس چه نقشه های شومی درسردارند و راه های بالابردن امنیت وایرلس را به شما خواهد گفت.اگر این مطالب را از دست بدهید پشمان خواهید شد چون بسیار مفید است. هم اکنون این مطلب را می توانید فقط با قیمت 2800 تومان دانلود و از آن بهره ببرید.


دانلود 4 راز که هکرهای شبکه‌های وایرلس نمی‌خواهند شما بدانید!


ادامه ي مطلب

امتیاز :


طبقه بندی: ،
,