خريد بک لينک
خريد سکه ساکر
home theater in Los Angeles
فلنج
Barabas Ropa de hombre
cero
تاريخ : 9 شهريور 1395 | <-PostTime-> | نویسنده : moh3en | بازدید : <-PostHit->
پایان نامه بررسی شیوه های مؤثر اطلاع رسانی درمخابرات استان یزد

بررسی شیوه های مؤثر اطلاع رسانی درمخابرات استان یزد

دانلود پایان نامه بررسی شیوه های مؤثر اطلاع رسانی درمخابرات استان یزد

بررسی شیوه های مؤثر اطلاع رسانی درمخابرات استان یزد
دسته بندیخبرنگاری
فرمت فایلdoc
حجم فایل1498 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل134

بررسی شیوه های  مؤثر اطلاع رسانی درمخابرات استان یزد

چکیده : 

نقش اصلی انتقال دانش و مهارت و همچنین تغییر بینش و نگرشها در جوامع به شیوه اطلاع  رسانی و تاثیر گذاری و توانایی در القا این شیوه ها بستگی دارد كه موفقیت یا عدم موفقیت در این راه  به موفقیت یا عدم موفقیت هر سازمان یا نهادی  كه ما متولی ان هستیم می انجامد.  برای افزایش بهره وری و تسریع در دستیابی به اهداف مورد نظر در فعالیت ها باید از مناسب ترین روشها به صحیح ترین نحو استفاده شود. عدم توجه و دقت در هریک از دو مورد مذکور، دستیابی به اهداف را غیر ممکن و یا باعث صرف هزینه و اتلاف وقت بیشتر خواهد شد.  این پژوهش  در پی پاسخ به سئوالاتی است كه بداند  روشهای موثر اطلا ع رسانی  در شرایط مختلف برای گروههای مختلف جامعه کدام است ؟  برای دستیابی به اهداف تحقیق ضمن بررسی کتابخانه ای سوابق، با بهره گیری از پرسشنامه  با شیوه نمونه گیری تصادفی ، نظرات مشتركین  جمع آوری وبا استفاده از نرم افزار  SPSS   نسبت به جمع بندی اطلاعات، توصیف داده ها و تعیین همبستگی ها ، محاسبه رگرسیون و تجزیه وتحلیل داده ها اقدام گردید  مشتركین  مورد مطالعه پژوهش شامل كلیه مشتركان تلفن ساكن در تمامی نقاط استان یزد 
می باشد.

 با توجه به نتایج تحقیق بیشترین شیوه های  موثر جهت كسب اطلاعات مشتركین به ترتیب : اطلاع رسانی از طریق پیام كوتاه،  قبوض تلفن، گفتگوهای تعاملی، و سایت شركت بوده است.. پژوهشگر با اعتقاد به این مطلب كه سامان­دهی چرخة اطلاع رسانی  مورد بحث به بهبود بیشتر وضع در این سازمان منجر خواهد شد، و یا لااقل، وضعیت  فعلی را با صرفِ وقت و هزینة كمتری ممكن خواهد ساخت، به ارایة پیشنهادهایی برای بهبود كیفیت اطلاع رسانی به مشتركین برای غلبه بر موانع موجود  پرداخته است.

فصل اول

(كلیات تحقیق)

موضوع تحقیق :   

 بی شك میزان اطلاعات هر فرد از مبانی مختلف زندگی صنعتی امروزی می تواند نقش بسیار مهم و مؤثری در كیفیت كاری و زندگی فردی وی داشته باشد دراین خصوص می توان به جرات گفت در بهره گیری انسان از مواهب رفاهی ، به میزان اطلاع او از عوامل مختلف زندگی بستگی دارد.

اگر به موضوع فوق بطور كامل توجه كنیم دو وجه این كیمیا را می توانیم با دو عنوان اطلاع یابی و اطلاع رسانی تطبیق دهیم ، ضمن اینكه می دانیم اطلاع رسانی دقیق و به موقع سازمانهای خدماتی می تواند در رفع مشكلات و حل مسائل مختلف كمك بزرگی برای افراد و سازمانها باشد براین مطلب وافقیم كه مجراهای ارتباطی و نحوه اطلاع یابی در فرهنگها ومناطق مختلف متفاوت است .درهمین راستا شركتها و سازمانها نیز بایستی از میزان اطلاع مخاطبین ومردم جامعه خود در رابطه با فعالیتهای سازمان آگاه باشند و بدانند كه جامعه به چه اطلاعات و آگاهیهایی احتیاج دارد واین مهم را نیز در نظر داشته باشند كه شیوه های  مناسب هر نوع اطلاع رسانی كدام است و نیز طریقه رساندن پیام  به مخاطبین كدام است.

شركت مخابرات استان یزد نیز به عنوان یك شركت خدماتی با خدمات فراوانی كه به مشتركین خود ارائه می دهد از این قاعده مستثنی نیست، در حال حاضر این شركت خدمات فراوانی در رابطه با تلفن ثابت ، ، تلفن همراه و شبكه دیتا و خدمات جانبی با ارزش افزوده ارائه می دهد كه خود مستلزم آگاهی مردم و مخاطبین شركت از خدمات متنوع آنها است زیرا بدون اطلاع از انواع خدمات استفاده از آنها امكان پذیر نیست بنابراین شركت مخابرات استان بایستی این مسئله را مورد نظر داشته باشد.

مخاطبین اغلب از چه راه هایی این اطلاعات را به دست می آورند و در  واقع مجاری اطلاع یابی آنها چیست تا بتواند اطلاع رسانی خود را از مجرای مناسب و با توجه به ضرورت در مناطق مختلف از استان انجام دهند. این پژوهش در نظر دارد با شناخت شیوه های مؤثر اطلاع رسانی ومشخص كردن سطح اطلاع مشتركین خود از خدمات ارائه شده اقدام به طرح واجرای پژوهشی با عنوان شیوه های مؤثر اطلاع رسانی در شركت مخابرات استان یزد نماید تا در راه رسیدن به اهداف بلند توسعه خود از آن یاری جوید.    

بیان مسئله مورد پژوهش :

پیشرفت قابل توجه در امر ارتباطات و مخابرات و دیجیتالی شدن خطوط تلفن و همچنین توسعه و تنوع خدمات مخابراتی در استان یزد از یك طرف و صرف هزینه های بسیار زیاد در راه اندازی تكنولوژیهای جدید و انجام پروژه های زیرساخت در جهت توسعه خدمات مخابراتی از طرف دیگر موجب تنوع و تعدد خدمات رسانی این شركت در سالهای اخیر شده است.

« واضح است كه عدم اطلاع مشتركین از این خدمات و امكانات و همچنین حقوق خود را در این رابطه به معنای بی فایده بودن و به هدر رفتن هزینه ها و امكانات مختلف است . بطور خلاصه می توان گفت :

اولاً : تنوع خدمات زیاد مخابراتی باعث سردرگمی افراد شده است.

ثانیاً : نیاز به حداقل اطلاعات مخابراتی، لازمه داشتن تلفن ثابت و آشنایی كامل به استفاده از آن می باشد كه خود لزوم بستر سازی و اطلاع رسانی قبلی را تشدید می كند.

ثالثاً: با توجه به بررسی های انجام شده در مورد تماسهای تلفنی صورت گرفته از جانب مشتركین با روابط عمومی مخابرات یزد ، مشخص شده است كه تعداد كثیری از مشتركین ازنحوه استفاده از خدمات جدید مخابراتی آشنایی كامل ندارند.

رابعاً : برای رساندن اطلاعات به مخاطبین با توجه به تئوریهای مربوطه كه هر اطلاع رسانی رسانه و مجرای خود را می طلبد لازم است برای پی بردن به بهترین راه اطلاع رسانی در استان راه مناسبی را انتخاب كرد.لذا تهیه پاسخ به این سئوال كه نحوه اطلاع یابی آنها از خدمات چه كانالها و مجاری را شامل می شود ضروری است.  » ( معنوی ،عبدالمجید،124:1386)


ضرورت و اهمیت تحقیق:

نظر به ضرورت آگاهی از بازخورد ارایه خدمات صورت گرفته واطلاع از روشهای مؤثر ارایه اطلاعات بیشتر و بهترو بهره گیری از روشها و راههای جدید اطلاع رسانی به مشتركان در راستای بهره وری بهتر وصرف انرژی و هزینه و شناخت راهكارهای مؤثر با این تحقیق می تواند چراغ راهنمایی باشد تا با روشن ساختن مسیر پیشرفت و توسعه ما را در راه رسیدن به اهداف شركت یاری نماید.

اهمیت ضرورت انجام این تحقیق به صورت تیتروار بشرح ذیل می باشد.

-‌ افزایش بهره وری و استفاده بهینه از امكانات .

-‌ افزایش بهره وری و استفاده بهینه از افراد (نیروی انسانی )

-‌ كاهش شكایات مشتركین از موضوع عدم اطلاع رسانی

-‌ ارایه خدمات مطلوبتر به مشتركین

-‌ شناخت راههای مؤثر اطلاع رسانی به مشتركین

فرضیه ها:

1- میان جنس  و استفاده ازروش  تلفن گویای 135 در اطلاع رسانی خدمات شرکت مخابرات استان یزد  رابطه معنی داری وجود دارد.

2- میان سن  و استفاده از روش تلفن گویای 135 در اطلاع رسانی خدمات شرکت مخابرات استان یزد  رابطه معنی داری وجود دارد.

3- میان تحصیلات و استفاده از روش قبوض اطلاع رسانی شركت مخابرات استان یزد در معرفی خدمات  رابطه معنی داری وجود دارد.

4- میان شغل افراد و استفاده از قبوض اطلاع رسانی شرکت مخابرات استان یزد رابطه معنی داری وجود دارد.

5- بین میزان استفاده  شهروندان استان یزد،از انواع روش ها وشیوه های اطلاع رسانی در شرکت مخابرات استان یزد رابطه معنی داری وجود دارد.

6- بین میزان استفاده  از تلفن گویای 135 روابط عمومی شرکت مخابرات استان یزد در جهت اطلاع یابی از خدمات این شرکت رابطه معنی داری وجود دارد.

7- بین میزان استفاده ازمطبوعات در جهت اطلاع یابی از خدمات  شرکت مخابرات استان یزد رابطه معنی داری وجود دارد.

8- بین میزان استفاده ازقبوض تلفن در جهت اطلاع یابی از خدمات  شرکت مخابرات استان یزد رابطه معنی داری وجود دارد.

9- بین میزان استفاده ازسایت رسمی شرکت مخابرات در جهت اطلاع یابی از خدمات این شرکت رابطه معنی داری وجود دارد.

10- بین میزان استفاده ازتبلیغات تلویزیونی شرکت مخابرات در جهت اطلاع یابی از خدمات این شرکت رابطه معنی داری وجود دارد.

11- بین میزان استفاده ازپیامک های  تبلیغاتی شرکت مخابرات استان یزد در جهت اطلاع یابی از خدمات این شرکت رابطه معنی داری وجود دارد.

12- بین میزان استفاده ازتبلیغات محیطی شرکت مخابرات استان یزد در جهت اطلاع یابی از خدمات این شرکت رابطه معنی داری وجود دارد.

دانلود پایان نامه بررسی شیوه های مؤثر اطلاع رسانی درمخابرات استان یزد


ادامه ي مطلب

امتیاز :


طبقه بندی: ،
,

تاريخ : 9 شهريور 1395 | <-PostTime-> | نویسنده : moh3en | بازدید : <-PostHit->
پایان نامه آنومی اجتماعی در بین حاشیه نشینان شهر اردبیل و عوامل اجتماعی مرتبط با آن

پایان نامه آنومی اجتماعی در بین حاشیه نشینان شهر اردبیل و عوامل اجتماعی مرتبط با آن

دانلود پایان نامه آنومی اجتماعی در بین حاشیه نشینان شهر اردبیل و عوامل اجتماعی مرتبط با آن

پایان نامه آنومی اجتماعی در بین حاشیه نشینان شهر اردبیل و عوامل اجتماعی مرتبط با آن
آنومی اجتماعی در بین حاشیه نشینان 
عوامل اجتماعی 
شهر اردبیل
دسته بندیپژوهش های دانشگاهی
فرمت فایلdoc
حجم فایل292 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل149

پایان نامه آنومی اجتماعی  در بین حاشیه نشینان شهر اردبیل و عوامل اجتماعی مرتبط با آن

چکیده:

تحقیق حاضر با هدف تعیین عوامل مرتبط با آنومی اجتماعی حاشیه نشینان اردبیل انجام شد. متغیرهای کنترل اجتماعی- فقر فرهنگی-فرهنگ فقر متغیرهای مستقل می باشند. متغیری که به عنوان مسأله اصلی تحقیق در نظر گرفته شده بود نیز آنومی اجتماعی حاشیه نشینان است. جامعه آماری شامل 10698 خانوار از حاشیه نشینان اردبیل است که طبق فرمول کوکران 371 خانوار از آنها به روش تصادفی سیستماتیکی انتخاب شده اند.

   روش تحقیق حاضر از نوع پیمایش از نوع همبستگی است و گردآوری داده ها به وسیله پرسشنامه محقق ساخته انجام شده است. در این بررسی از اعتبار محتوایی (صوری) جهت تعیین اعتبار پرسشنامه و ضریب آلفای کرون باخ برای تعیین پایایی سؤالات استفاده شد که عمده ترین نتایج بدست آمده به شرح زیر می باشد.

   میزان آنومی حاشیه نشینان به فقر فرهنگی، فرهنگ فقر و کنترل اجتماعی مرتبط است ولی ارتباطی بین جنسیت حاشیه نشینان با میزان آنومی آنها مشاهده نشد. همچنین طبق رگرسیون چندگانه به روش گام به گام نیز به ترتیب فرهنگ فقر و کنترل اجتماعی به میزان 11 درصد میزان آنومی حاشیه نشینان را تبیین نمودند.

مقدمه

   جامعه شناسان ریشه بسیاری از کجرویهای اجتماعی را در محیط و شرایط اجتماعی جستجو می کنند و علل زیرساز بسیاری از آنها را خود جامعه می دانند. وقتی خواستهای فرد با انتظارات جامعه هماهنگ و همنوا نباشد، نابهنجاری فرد آغاز می شود و در صورت تداوم، زمینه های کجرویها را پدید می آورد. مثلاً در ایران، منشاء زندگی اجتماعی، تشدید مهاجرت ها و به هم خوردن نسبت تراکم جمعیت بین شهرها و روستاها، آشفتگی و به هم ریختگی ساختار جمعیت کشور، گرانی، بیکاری و ... همه دست به دست هم داده و موجبات انحراف برخی از انسان ها را از هنجارهای اجتماعی فراهم آورده است.

حاشیه نشینی یکی از پیامدهای مهاجرت روستاییان به شهر می باشد. حاشیه نشینان که دارای فرهنگی متمایز از شهرنشینان هستند، با عواملی دست بگریبان هستند که با عدم رعایت نظم ، هنجارهای رایج در این منطقه را عمومیت داده اند . از اینرو حاشیه نشینی یکی از بسترهای مناسب برای آسیب های اجتماعی می باشد. در شرایط نظم گریزی عملا آسیب ها حیات اجتماعی را تهدید می کنند که عوامل چندگانه و عمده ای در آن دخیلند.

حاشیه نشینی در ایران صرفا مسئله ای فیزیکی و کالبدی نبوده،بلکه مسئله ای ساختاری است که در اثر نابرابریهای اقتصادی،اجتماعی و فرهنگی در سطح ملی و منطقه ای به وجود آمده است، حاشیه نشینان نسبت به سایر شهروندان بیشتر در معرض انجام اعمال انحرافی و آنومیک می باشند. بنابراین در این پژوهش در پی یافتن عوامل موثر  بر میزان آنومی در بین حاشیه نشینان شهر اردبیل می باشد.

 فهرست مطالب :

عنوان .................................................................................................................................... صفحه

فصل اول: کلیات تحقیق 

1-1- مقدمه. 2

1-2- بیان مسئله. 3

1-3- اهمیت و ضرورت تحقیق.. 4

1-4- اهداف تحقیق.. 5

1-4-1- هدف کلی.. 5

1-4-2- اهداف اختصاصی.. 5

 

فصل دوم: ادبیات تحقیق

مقدمه. 7

2-1- حاشیه نشینی- آنومی اجتماعی.. 9

2-1-1- حاشیه نشینی.. 9

2-1-1-1- تعاریف حاشیه نشینی.. 9

2-1-1-2- تاریخچه ی حاشیه نشینی.. 10

2-1-1-3- حاشیه نشینی شهری.. 12

2-1-1-4- حاشیه نشینی شهری پیشرفته. 15

2-1-1-5- ویژگی های مناطق حاشیه نشین.. 18

2-1-1-6- عوامل حاشیه نشینی.. 18

2-1-1-6-4-  مسكن و بهداشت... 21

2-1-1-6-5-  اشتغال و درآمد. 22

2-1-2-آنومی اجتماعی.. 25

2-1-2-1- تعریف واژه آنومی.. 25

2-1-2-2- رویکردهای مختلف در تعریف آنومی: 26

2-1-2-3- آگاهی از هنجارها در كشورهای جهان سوم. 29

2-1-2-4-  شهرنشینی و آنومی: 30

2-1-2-5- حاشیه نشینی و آنومی: 33

2-1-2-6- فقر فرهنگی و آنومی.. 35

2-1-2-7- فرهنگ فقر و آنومی.. 36

2-1-2-8- ویژگیهای فرهنگ فقر. 38

2-1-2-9- کنترل اجتماعی.. 39

2-1-2-10- عوامل جرم. 41

2-2- چارچوب نظری تحقیق.. 48

2-2-1- نظریه های حاشیه نشینی.. 48

2-2-1-1- نظریه فرهنگ فقر از اسکار لوئیز. 48

2-2-1-2- نظریه ی تقویت افتراقی.. 49

2-2-1-3- نظریه ی تقلید. 50

2-2-1-4- نظریه دوایر متحدالمرکز برکس... 51

2-2-1-5- تئوری فری.. 53

2-2-2-نظریه های آنومی.. 54

2-2-2-1- نظریه آنومی دوركیم. 54

2-2-2-2- نظریه آنومی مرتن.. 55

2-2-2-3- نظریه بوم شناختی و جمعیتی.. 59

2-2-2-4- نظرات رابرت آگینو و مسنرو روز نفلد. 60

2-2-2-5- نظریه ی بی هنجاری.. 62

2-2-2-6-نظریه ی لی و همکاران. 63

2-2-2-7- نظریه كنترل اجتماعی هیرشی.. 69

2-3- پیشینه عملی تحقیق: 70

2-3-1- پیشینه عملی خارجی.. 70

2-3-2- پیشینه داخلی.. 73

2-4- فرضیه های تحقیق: 80

2-6- مدل نظری تحقیق: 81

 

فصل سوم: روش شناسی تحقیق

3-1- تعاریف نظری و عملیاتی متغیرها 84

3-1-1-تعریف نظری آنومی : 84

3-1-2- تعریف عملیاتی آنومی : 84

3-1-3- تعریف نظری فقر فرهنگی خانواده : 85

3-1-4- تعریف عملیاتی فقر فرهنگی خانواده : 85

3-1-5- تعریف نظری کنترل اجتماعی : 85

3-1-6- تعریف عملیاتی کنترل اجتماعی : 85

3-1-7- تعریف نظری فرهنگ فقر: 86

3-1-8- تعریف عملیاتی فرهنگ فقر: 86

3-1-9- تعریف نظری حاشیه نشینی: 86

3-1-10- تعریف عملیاتی حاشیه نشینی: 87

3-2- روش تحقیق: 87

3- 3- جامعه آماری: 87

3- 4- شیوه تعیین حجم نمونه : 87

3- 5- روش نمونه گیری : 88

3-6- ابزار  اندازه‌گیری : 88

3-7- نحوه سنجش متغیرها و سازه‌ها 89

3-7-1- نحوه سنجش آنومی اجتماعی: 89

3-7-2- نحوة سنجش فقر فرهنگی خانواده: 89

3-7-3- نحوه سنجش کنترل اجتماعی: 90

3-7-4- نحوه سنجش فرهنگ فقر حاشیه نشینان: 90

3-8- اعتبار و پایایی ابزار اندازه‌گیری : 91

3-9- تجزیه و تحلیل داده‌ها : 92

3-10-  قلمرو مكانی تحقیق: 92

3-11-  قلمرو زمانی تحقیق: 92

 

فصل چهارم: تجزیه و تحلیل داده ها

4-1- یافته‌های توصیفی: 94

4-1-1- توزیع فراوانی و درصد فراوانی جنسیت حاشیه نشینان اردبیل مورد مطالعه: 94

4-1-2- توزیع فراوانی ودرصد فراوانی میزان تحصیلات حاشیه نشینان اردبیل مورد مطالعه: 95

4-1-3- توزیع فراوانی درصد فراوانی وضعیت اشتغال حاشیه نشینان اردبیل مورد مطالعه: 96

4-1-4- توزیع فراوانی ودرصد فراوانی نوع شغل حاشیه نشینان اردبیل مورد مطالعه: 97

4-1-5- توزیع فراوانی ودرصد فراوانی وضعیت تأهل حاشیه نشینان اردبیل مورد مطالعه: 98

4-1-6- توزیع فراوانی ودرصد فراوانی نوع منزل مسکونی حاشیه نشینان اردبیل مورد مطالعه: 99

4-1-7- توزیع فراوانی ودرصدفراوانی محل تولد حاشیه نشینان اردبیل مورد مطالعه: 100

4-1-8- توزیع فراوانی و درصدفراوانی محل سکونت حاشیه نشینان  اردبیل مورد مطالعه: 101

4-1-9- توزیع پراکندگی سن حاشیه نشینان  اردبیل مورد مطالعه: 102

4-1-10- توزیع فراوانی و درصد فراوانی درآمد ماهیانهی حاشیه نشینان  اردبیل مورد مطالعه: 103

4-1-11- توزیع پراکندگی تعداد اعضای خانوادهی حاشیه نشینان  اردبیل مورد مطالعه: 104

4-1-12- توزیع پراکندگی فرهنگ فقر حاشیه نشینان  اردبیل مورد مطالعه: 105

4-1-13- توزیع پراکندگی فقر فرهنگی حاشیه نشینان اردبیل مورد مطالعه: 106

4-1-14- توزیع پراکندگی کنترل اجتماعی حاشیه نشینان  اردبیل مورد مطالعه: 107

4-1-15- توزیع پراکندگی آنومی اجتماعی حاشیه نشینان  اردبیل مورد مطالعه: 108

4-2آزمون فرضیه ها: 110

4-2-1- فرضیه 1:  بین فرهنگ فقر و آنومی اجتماعی  در بین حاشیه نشینان اردبیل رابطه وجود دارد. 110

4-2-2- فرضیه 2:  بین فقر فرهنگی و آنومی اجتماعی در بین حاشیه نشینان اردبیل رابطه وجود دارد. 111

4-2-3- فرضیه 3: بین کنترل اجتماعی و آنومی اجتماعی د ر بین حاشیه نشینان اردبیل رابطه وجود دارد. 112

4-2-4-  فرضیه 4: میزان آنومی اجتماعی در بین حاشیه نشینان اردبیل بر اساس جنسیت آنها متفاوت است. 114

4-2-5- تبیین آنومی اجتماعی حاشیه نشینان اردبیل بر اساس متغیرهای فرهنگ فقر، فقر فرهنگی، و کنترل اجتماعی: 115

 

فصل پنجم: بحث و نتیجه گیری

5-1-  یافته هاو داده های توصیفی : 118

5-2- یافته هاو داده های استنباطی  : 119

5-3- محدودیتهای تحقیق: 123

5-4- پیشنهاد های تحقیق: 123

5-4-1- پیشنهاد های کاربردی تحقیق: 123

5-4-2- پیشنهاد های پژوهشی تحقیق: 124

منابع. 125

 

فهرست جداول :

عنوان ..................................................................................................................................... صفحه

جدول(2-1) خلاصه طبقه بندی  مرتن درباره انواع انطباق فرد با اهداف و وسایل آنها در جامعه.......... 55

جدول(3-1): پایایی سؤالات مربوط به سازه‌های مورد بررسی........................................................... 90

جدول شماره (4-1)  توزیع فراوانی و درصد فراوانی  جنسیت حاشیه نشینان اردبیل مورد مطالعه........ 92

جدول شماره (4-2) توزیع فراوانی ودرصد فراوانی میزان تحصیلات حاشیه نشینان اردبیل مورد مطالعه 93

جدول شماره (4-3)  توزیع فراوانی و درصد فراوانی وضعیت اشتغال حاشیه نشینان اردبیل مورد مطالعه 94

جدول شماره (4-4)  توزیع فراوانی و درصد فراوانی  نوع شغل حاشیه نشینان اردبیل مورد مطالعه...... 95

جدول شماره (4-5) توزیع فراوانی و درصد فراوانی وضعیت تأهل حاشیه نشینان اردبیل مورد مطالعه.. 96

جدول شماره (4-6)  توزیع فراوانی و درصد فراوانی نوع منزل مسکونی حاشیه نشینان اردبیل مورد مطالعه   97

جدول شماره (4-7)  توزیع فراوانی و درصد فراوانی محل تولد حاشیه نشینان اردبیل مورد مطالعه...... 98

جدول شماره (4-8)  توزیع فراوانی و درصد فراوانی محل سکونت حاشیه نشینان  اردبیل مورد مطالعه 99

جدول شماره (4-9) توزیع پراكندگی سن حاشیه نشینان  اردبیل مورد مطالعه................................... 100

جدول شماره (4-10) توزیع فراواتی و درصد فراوانی درآمد ماهیانه­ی حاشیه نشینان  اردبیل مورد مطالعه 101

جدول شماره (4-11) توزیع پراكندگی تعداد اعضای خانواده­ی حاشیه نشینان  اردبیل مورد مطالعه..... 102

جدول شماره (4-12) توزیع پراكندگی فرهنگ فقر حاشیه نشینان  اردبیل مورد مطالعه...................... 103

جدول شماره (4-13) توزیع پراكندگی فقر فرهنگی حاشیه نشینان  اردبیل مورد مطالعه..................... 104

جدول شماره (4-14) توزیع پراكندگی کنترل اجتماعی حاشیه نشینان  اردبیل مورد مطالعه................. 105

جدول شماره (4-15) توزیع پراكندگی آنومی اجتماعی حاشیه نشینان  اردبیل مورد مطالعه................. 106

جدول شماره (4-16) آزمون اسمیرنف كولموگروف برای مشخص كردن طبیعی بودن توزیع مقادیر سازه‌ها    107

جدول شماره (4-17) همبستگی بین فرهنگ فقر و آنومی اجتماعی حاشیه نشینان اردبیل................... 108

جدول شماره (4-18) همبستگی بین فقر فرهنگی و آنومی اجتماعی حاشیه نشینان اردبیل.................. 110

جدول شماره (4-19) همبستگی بین کنترل اجتماعی و آنومی اجتماعی حاشیه نشینان اردبیل.............. 111

جدول شماره (4-20) نتایج آزمون تفاوت میانگین برای متغیر آنومی اجتماعی حاشیه نشینان با توجه به جنسیت        112

جدول شماره (4-21) نتایج آزمون یکنواختی واریانسها برای متغیر آنومی اجتماعی حاشیه نشینان با توجه به جنسیت  112

جدول شماره (4-22) ضریب همبستگی چندگانه برای آنومی اجتماعی حاشیه نشینان  اردبیل............. 113

جدول شماره (4-23) تحلیل واریانس برای آزمون معنی‌داری شكل رگرسیونی ................................ 114

جدول شماره (4-24) ضرایب متغیرهای مستقل باقیمانده در شكل رگرسیونی به روش گام به گام      115فهرست شکل ها و نمودار ها :

عنوان ...................................................................................................................................صفحه

شکل(2-1): مدل توسعه فضا از برگس............................................................................................ 51

شکل (2-2): مدل تجربی «سیستم بلوک های مرتب» در نظریه ی لی و همکاران................................. 63

شکل(2-3): رابطه ی عناصر بی ثباتی اجتماعی در مدل «سیستم بلوک های مرتب».............................. 63

نمودار شماره (4-1)  توزیع فراوانی و درصد فراوانی جنسیت حاشیه نشینان اردبیل مورد مطالعه......... 92

نمودار شماره (4-2)  توزیع فراوانی میزان تحصیلات حاشیه نشینان اردبیل مورد مطالعه...................... 93

نمودار شماره (4-3)  توزیع فراوانی و درصد فراوانی وضعیت اشتغال حاشیه نشینان اردبیل مورد مطالعه 94

نمودار شماره (4-4)  توزیع فراوانی و درصد فراوانی  نوع شغل حاشیه نشینان اردبیل مورد مطالعه...... 95

نمودار شماره (4-5)  توزیع فراوانی و درصد فراوانی وضعیت تأهل حاشیه نشینان اردبیل مورد مطالعه. 96

نمودار شماره (4-6)  توزیع فراوانی و درصد فراوانی نوع منزل مسکونی حاشیه نشینان اردبیل مورد مطالعه   97

نمودار شماره (4-7)  توزیع فراوانی و درصد فراوانی  محل تولد حاشیه نشینان اردبیل مورد مطالعه..... 98

نمودار شماره (4-8)  توزیع فراوانی و درصد فراوانی محل سکونت حاشیه نشینان  اردبیل مورد مطالعه 99

نمودار شماره (4-9) توزیع پراکندگی سن حاشیه نشینان  اردبیل مورد مطالعه................................... 100

نمودار شماره (4-10) توزیع پراكندگی درآمد ماهیانه­ی حاشیه نشینان  اردبیل مورد مطالعه................. 101

نمودار شماره (4-11) توزیع پراكندگی تعداد اعضای خانواده­ی حاشیه نشینان  اردبیل مورد مطالعه..... 102

نمودار شماره (4-12) توزیع پراكندگی فرهنگ فقر حاشیه نشینان  اردبیل مورد مطالعه...................... 103

نمودار شماره (4-13) توزیع پراكندگی فقر فرهنگی حاشیه نشینان  اردبیل مورد مطالعه..................... 104

نمودار شماره (4-14) توزیع پراكندگی کنترل اجتماعی حاشیه نشینان  اردبیل مورد مطالعه................. 105

نمودار شماره (4-15) توزیع پراكندگی آنومی اجتماعی حاشیه نشینان  اردبیل مورد مطالعه................. 106

نمودار شماره (4-16) همبستگی بین فرهنگ فقر و آنومی اجتماعی حاشیه نشینان اردبیل................... 109

نمودار شماره (4-17) همبستگی بین فقر فرهنگی و آنومی اجتماعی حاشیه نشینان اردبیل.................. 110

نمودار شماره (4-18) همبستگی بین کنترل اجتماعی و آنومی اجتماعی حاشیه نشینان اردبیل.............. 111

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

دانلود پایان نامه آنومی اجتماعی در بین حاشیه نشینان شهر اردبیل و عوامل اجتماعی مرتبط با آن


ادامه ي مطلب

امتیاز :


طبقه بندی: ،
,

تاريخ : 9 شهريور 1395 | <-PostTime-> | نویسنده : moh3en | بازدید : <-PostHit->
پایان نامه آگاهی پرسنل بیمارستان های دولتی و خصوصی از حقوق بیمار

پایان نامه آگاهی پرسنل بیمارستان های دولتی و خصوصی از حقوق بیمار

دانلود پایان نامه آگاهی پرسنل بیمارستان های دولتی و خصوصی از حقوق بیمار

پایان نامه آگاهی پرسنل بیمارستان های دولتی و خصوصی ا ز حقوق بیمار
 آگاهی پرسنل بیمارستان های دولتی و خصوصی 
حقوق بیمار
دسته بندیمدیریت
فرمت فایلdoc
حجم فایل28 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل7

پایان نامه آگاهی پرسنل بیمارستان های دولتی و خصوصی از حقوق بیمار

خلاصه

پژوهش حاضر با هدف بررسی میزان آگاهی پرسنل بیمارستان های دولتی و خصوصی اردبیل از حقوق بیمار و ارائه راهکارهای مدیریتی است. جهت بررسی این پژوهش بنا به ضرورت از دو روش استفاده شد روش اول از روش همبستگی به منظور تعیین ارتباط بین متغیر ها و روش دوم از نوع توصیفی تحلیلی از نوع مقطعی  به منظور توصیف و تببین در جامعه مورد مطالعه. جامعغه آماری این پژوهش شامل کلیه پرسنل و کارکنان بیمارستان های دولتی و خصوصی اردبیل که در سال 1394 مشغول به کار هستند. نمونه آماری تعداد 120 نفر از این جامعه آماری به روش نمونه گیری تصادفی ساده انتخاب شده است.برای بررسی نمونه های پژوهش از پرسشنامه آگاهی پرسنل ازحقوق بیمار که بر اساس 10 بند مشنور حقوق بیماران طراحی و هنجار یابی شده،استفاده شده است. در نهایت برای تجزیه و تحلیل داده ها از نرم افزار spss  و تحلیل چند متغره مانوا استفاده شد.نتتایج پژوهش نشان داد آگاهی پرسنل در بیمارستان های دولتی و خصوصی اردبیل از حقوق بیماران بصورت معناداری متفاوت بوده و پرسنل بیمارستان های خصوصی آگاهی بالاتری نسبت به حقوق بیماران دارند. همچنین میزان رضایت بیماران از پرسنل بیمارستان های خصوصی بالاتر از بیمارستان های دولتی گزارش شده است. همچنین راهکارهایی از قبیل آموزش های ضمن خدمت میتواند بر آگاهی پرسنل از حقوق بیماران افزوده و بر بهبود عملکرد آنها بیافزاید.

دانلود پایان نامه آگاهی پرسنل بیمارستان های دولتی و خصوصی از حقوق بیمار


ادامه ي مطلب

امتیاز :


طبقه بندی: ،
,

تاريخ : 9 شهريور 1395 | <-PostTime-> | نویسنده : moh3en | بازدید : <-PostHit->
پایان نامه بررسی اشتباه در موضوع قرارداد (اصلاح شده ی جدید)

پایان نامه بررسی اشتباه در موضوع قرارداد (اصلاح شده ی جدید)

دانلود پایان نامه بررسی اشتباه در موضوع قرارداد (اصلاح شده ی جدید)

پایان نامه بررسی اشتباه در موضوع قرارداد (اصلاح شده ی جدید)
دسته بندیفقه و حقوق اسلامی
فرمت فایلdoc
حجم فایل111 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل116

پایان نامه  بررسی اشتباه در موضوع قرارداد (اصلاح شده ی جدید)

مقدمه

درصحنه اجتماع ، اشتباه همواره یک عذر محسوب نمی شود . و اشخاص نمی توانند بدین بهانه ، خود را از مسئولیت ها  و آثار اجتماعی آن رها سازند ،گاه شدت اثر اشتباه آن چنان  بالاست که خردمندان جامعه از مکافات  به اشتباه افتاده، چشم پوشی نمی کنند، هرچند گاه آنچنان ضعیف است که جای ملامت نیز نمی گذراند.

اشتباه در علم حقوق، باحفظ مفهوم عرفی خود چهره های گوناگون دارد . در روابط قرارداری ، گاه یک طرف یا هر دو طرف به علت تصور نابجایی که از حقیقت در ذهن خود پروارنده ، دچار اشتباه می شوند ، یکی خود را به اشتباه متعهد می داند ، دیگری به اشتباه کالای فروشی را به قصد هبه می پذیرد و سومی بدین پندار که با هنرمندی زبردست روبروست ، اثر عادی وی را بجای یک شاهکار هنری خریداری می کند .

نقطه جنجال برانگیز پدیدۀ اشتباه در تمامی نظامهای حقوقی در راستای ترجیح یکی از دو اصل است که آیا باید همگان را مطیع حاکمیت اراده دانست یا نظم وثبوت در معاملات را محفوظ 
دانست .

با توجه به اهمیت نقش اراده در قراردادها، بررسی و تجزیه و تحلیل اراده و مطالعۀ عوامل مؤثر براراده شخص در هنگام انجام اعمال حقوقی، نیز مورد توجه واقع شد. اکنون بررسی عیوب اراده و چگونگی و میزان تأثیرآن در قراردادها از مباحث بسیار مهم حقوق تعهدات است  و اشتباه به عنوان عیوب اراده در قوانین مدنی کشورهای مختلف مورد  اشاره واقع شده است . اهمیت بحث وقتی روشن می شود که به خاطر آوریم در دنیای داد وستد هر کسی سعی دارد بیشتر بستاند و کمتر بدهد و در این کشاکش معمولاً دو عوض برابر نمی ماند ویکی از طرفین معمولاً بهرۀ بیشتری می برد ، همین مسأله باعث سود تجاری می شود ودادوستد را رونق می بخشد . پس تقریبا در هرمعامله یکی از طرفین می تواند ادعا کند که مرتکب اشتباه شده است . به این ترتیب بررسی این پدیده روانی و تعیین اشتباهای مؤثر در عقد بویژه در دنیای امروز که مبادلات تجاری و دادوستدهای بین المللی توسعۀ روز افزونی پیدا کرده ، اهمیت فوق العاده ای دارد . به مقتضای اصل حاکمیت اراده باید هر عاملی که با این اصل در تعارض باشد نادیده انگاشته شود و یگانه حاکم، ارادۀحقیقی اشخاص باشد.

علی رغم طرز فکر مزبور در حقوق امروز، سعی بر این است که اصل حاکمیت اراده در چهارچوبی منطقی شکل گیرد . از جمله مرزهای معقول اصل حاکمیت اراده ،اصل نظم ، و ثبوت در قراردادهاست در صورتی که آزادی ارادۀ افراد بخواهد با مصلحت ثبوت در قراردادها، تعارض و برخورد داشته باشد ، به ناچار بایستی تا حدی اصل نخست را فدای  اصل دوم ساخت . نظامهای حقوقی به منظور حل تعارض دواصل مذکور ، تمهیداهایی اندیشیده اند مواد قانون مدنی ایران در زمینۀ اثر حقوقی اشتباه، مبهم ، معارض وپراکنده است . رویۀ قضایی، در این باره راه حلی ندارد . بسیاری از حقوقدانان با این ادعا که در فقه امامیه ، از  اشتباه در موضوع ، سخن به میان نیامده سعی بر آن داشته اند تعارض مواد را بر اساس دکترین و رویۀ قضایی کنونی فرانسه حل کنند هرچند که عنوان اشتباه در موضوع قرارداد در متون فقهی به چشم نمی خورد ، اما در مباحث پراکنده مربوط به ایجاب و قبول ، شروط ضمن عقد و در بحث از برخی قواعد فقهی می توان احکام راجع به آن را مطالعه و استنباط کرد . پس نبود واژه هایی خاص ، نباید سد راه تحقیق شود ، اشتباه پدیده ای نیست که ویژه ی عصری خاص یا فرهنگی خاص باشد . بدون تردید فقیهان دوراندیش ما از این پدیده سخن به میان آورده اند ،منتهی برای حل مشکلات باید در جستجوی مفاهیم بودتا واژه ها ، برای حل مسأله مزبور ،در طول نگارش این پژوهش سعی شده تا سرحد امکان مطالبی که راجع به اختلاف نظر دربارۀ اشتباه و تأثیر آن در قراردادها  و مباحثی که در آن مطرح است بررسی شود تا نتیجه ای که از حل مسأله ارائه می شود منصفانه باشد .

طرح تحقیق

الف ) موضوع تحقیق     ب) هدف تحقیق     ج) روش تحقیق

الف ـ موضوع تحقیق:

 موضوع این رساله اشتباه در موضوع عقد می باشد که با اکثریت آراء شورای پژوهشی دانشکده الهیات و معارف اسلامی تهران واحد شمال دانشکده آزاد اسلامی  به تصویب رسید .

ب ـ  هدف تحقیق:

نویسندگان حقوق در تفسیر اشتباه وتأثیر آن در قراردادها اتفاق نظر ندارند وتعابیر آنان مختلف و گاه متضاد است . وجود همین اختلاف نظرها دربارۀ اشتباه وتأثیر آن در قراردادها وروشن نبودن مفهوم اشتباهات مؤثر ، مثل مفهوم موضوع معامله در قانون گویا نبوده ونیاز به بررسی و دقت دارد وبه همین خاطر باید روشن ساخت که آیا منظور اشتباه در هویت موضوع عقد است یا در جنس موضوع یا آنکه اوصاف جوهری موضوع را نیز در بر می  گیرد و یا اینکه آیا اشتباه مؤثر عقد را باطل می سازد یا غیر نافذ ؟ در قانون مدنی ایران تمییز اشتباه های مؤثر در صحت عقود ، اشتباه های موجب خیار فسخ بسیار دشواراست .

در صورتیکه اشتباه قصد و رضا را از بین نبرد و درزمرۀ خیارات نباشد در عقد تأثیری ندارد و یا بحث اشتباه در قانون از جمله اشتباهاتی است که باید آنرا در عقد بی تأثیر دانست .

اما اگر اشتباه در قانون به اشتباه های مؤثر در عقد منتهی شود، نه به واسطه اشتباه در قانون ،بلکه به این دلیل که اشتباهی که روی داده به حکم قانون در عقد مؤثر است، بر صحت عقد تأثیر
می گذارد و چنین مسائل و پرسش هایی اساس این نوشتار را تشکیل می دهد . اساسی و بنیادی بودن این گونه مباحث درسیر اندیشۀ فقهی ـ اجتماعی بیانگر این است که عقود و معاملات از جمله احکامی است که نقش بسزایی در چگونگی روابط انسانها با یکدیگر ایفا می کند تا ازتضییع حقوق جلوگیری شود .


دانلود پایان نامه بررسی اشتباه در موضوع قرارداد (اصلاح شده ی جدید)


ادامه ي مطلب

امتیاز :


طبقه بندی: ،
,

تاريخ : 9 شهريور 1395 | <-PostTime-> | نویسنده : moh3en | بازدید : <-PostHit->
پایان نامه آگاهی پرسنل اتاق زایمان بیمارستان های دولتیاز حقوق بیمار

پایان نامه آگاهی پرسنل اتاق زایمان بیمارستان های دولتیاز حقوق بیمار

دانلود پایان نامه آگاهی پرسنل اتاق زایمان بیمارستان های دولتیاز حقوق بیمار

پایان نامه آگاهی پرسنل اتاق زایمان بیمارستان های دولتیاز حقوق بیمار
دسته بندیمدیریت
فرمت فایلdoc
حجم فایل365 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل20

پایان نامه آگاهی پرسنل اتاق زایمان بیمارستان های دولتیاز حقوق بیمار

 

بیان مسأله اساسی تحقیق به طور كلی (شامل تشریح مسأله و معرفی آن، بیان جنبه‏های مجهول و مبهم، بیان متغیرهای مربوطه و منظور از تحقیق) :

مفهوم حقوق طبیعى و حقوق انسانى قرنها مورد توجه انسان بوده است و این مهم در تعالیم آسمانی تمامی انبیاء الهی به اشکال مختلف نمایان است و به عنوان یک اصل پیشرفته ی علمی و انسانی به چشم می خورد. بی شک هر انسانی دارای حقوق فردی و اجتماعی است که به عنوان یک اصل توسط تمامی جوامع بشری پذیرفته شده است . اما گروه های آسیب پذیر اجتماع از حقوق خاص و ویژه تری برخوردارند. بیماران یکی از آسیب پذیرترین گروه های اجتماعی هستند که چه به لحاظ جسمی و چه به لحاظ روانی، اجتماعی و اقتصادی در معرض خطر قرار دارند و این خود مؤید توجه خاص مجامع بین المللی حقوق بشر به مفهوم حقوق بیمار می باشد. سوگندنامه ی بقراط، مناجات نامه ی ابن میمون و آیین اخلاقی عقیلی شیرازی از متون کهنی هستند که در آن به اصولی چون لزوم رجحان منافع بیمار بر پزشک و رعایت اصل رازداری تأکید شده استپارسا پور،2009).

دانلود پایان نامه آگاهی پرسنل اتاق زایمان بیمارستان های دولتیاز حقوق بیمار


ادامه ي مطلب

امتیاز :


طبقه بندی: ،
,

تاريخ : 9 شهريور 1395 | <-PostTime-> | نویسنده : moh3en | بازدید : <-PostHit->
پایان نامه ارزیابی عملكرد بینایی

پایان نامه ارزیابی عملكرد بینایی

دانلود پایان نامه ارزیابی عملكرد بینایی

پایان نامه ارزیابی عملكرد بینایی
دسته بندیسایر گروه ها
فرمت فایلdoc
حجم فایل90 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل186

پایان نامه ارزیابی عملكرد بینایی 

تاریخچه در اطفال

تاریخچه مجموعه ای از اطلاعات ضروری است برای هر پزشك اطلاعات جمع آوری شده در تاریخچه كمك می می كند كه پزشك معایناتش را در جهت صحیح هدایت كند گرفتن  شرح حال یا تاریخچه مخصوصا در ارزیابی بینایی كودكان از اهمیت ویژه ای برخورداراست .

بر پایه اطلاعات جمع آوری شده در تاریخچه پزشكان لیستی از تست هایی كه نیاز  است انجام شود تهیه می كنند و ترتیب انجام تست ها و حتی گاهی اوقات تشخیص بیماری های ممكن می شود، البته به شرطی كه اطلاعاتی كه در تاریخچه جمع‌ آوری شده درست باشد.

در كل والدین مشاهده گرهای خوبی هستند اما ضرورتاً مشاهداتشان درست نیست. به عنوان مثال: یكی از والدین  گزارش می كند كه چشمهای بچه اش تقاطع پیدا كرده و به سمت  داخل حركت می كند اما زمانی  كه از آنها پرسیده می شود كه كدام چشم  تقاطع پیدا می كند آنها مطمئن نیستند. 

دلایل مكرری كه والدین نوزادان و كودكان نوپا را برای معاینات چشمی می آورند شامل موارد زیر است:

1) استرابیسم واقعی یا تصور شده (برای مثال چین اپی كانتوس پهن و یا ایزوتروپی كاذب)

2) انسداد مجرای اشكی – بینی

3) ورم ملتخمه

4) نزدیك شدن بسیار به چیزی كه به آن نگاه می كنیم .

5) چرخش مداوم چشمها

6) داشتن تاریخچه خانوادگی قابل توجه در مورد مشكلات بینایی

7) فكر ثانویه

8) نقص در دید قبل از مدرسه و در حین ورود به مدرسه

9) عملكرد ضعیف در مدرسه ؛ مسائل مربوط به خواندن

10) رجوع كردن به یك درمانگر متخصص.

بعد از اینكه شكایت اصلی را پیدا كردید توجه خود را به تاریخچه پزشكی متمركز سازید.

تاریخچه  پزشكی

تاریخچه پزشكی برای بچه ها بایستی در 3 دوره ی زمانی طبقه بندی شود:

1-قبل از تولد : به وقایع متحمل شده در طول بارداری اطلاق می شود.

2-هنگام زایمان: به وقایع و مشكلات مرتبط با آن را شامل می شود.

3-بعد از تولد: رشد بچه را بعد از تولد شامل می شود.

هر 3 دوره مهم هستند به خاطر اینكه هر قسمت اطلاعاتی را درباره خطرات عوامل یا رویدادهایی كه جنین یا بچه با آن مواجه می شود و نتایج این فشارها ، فراهم می سازد .

...

دانلود پایان نامه ارزیابی عملكرد بینایی


ادامه ي مطلب

امتیاز :


طبقه بندی: ،
,

تاريخ : 9 شهريور 1395 | <-PostTime-> | نویسنده : moh3en | بازدید : <-PostHit->
پایان نامه اشتباه در موضوع قرارداد

پایان نامه اشتباه در موضوع قرارداد

دانلود پایان نامه اشتباه در موضوع قرارداد

پایان نامه اشتباه در موضوع قرارداد
دسته بندیفقه و حقوق اسلامی
فرمت فایلdoc
حجم فایل86 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل126

پایان نامه اشتباه در موضوع قرارداد 

چکیده

ابتدا تعریف اشتباه از لحاظ لغوی و حقوقی وتفاوت آن را با واژه های مشابه مثل خطا و سهو و جهل وتعریف موضوع قرارداد و این که در مباحث پراکنده مربوط به ایجاب وقبول، شروط و خیارات در کتب فقهی در بررسی قواعد فقهی مانند العقود تابعه للقصود ، المؤمن عند شروطهم و اصاله اللزوم استنباط ودر حد گنجایش این مجموعه مورد بررسی قرار  گرفته است .

کلید واژه : اشتباه ،موضوع مورد معامله 

مقدمه

درصحنه اجتماع ، اشتباه همواره یک عذر محسوب نمی شود . و اشخاص نمی توانند بدین بهانه ،خود را از مسئولیت ها  و آثار اجتماعی آن رها سازند ،گاه شدت اثر اشتباه آن چنان  بالاست که خردمندان جامعه از مکافات  به اشتباه افتاده، چشم پوشی نمی کنند، هرچند گاه آنچنان ضعیف است که جای ملامت نیزنمی گذراند.

اشتباه در علم حقوق، باحفظ مفهوم عرفی خود چهره های گوناگون دارد . در روابط قرارداری ، گاه یک طرف یا هر دو طرف به علت تصور نابجایی که از حقیقت در ذهن خود پروارنده ، دچار اشتباه می شوند ، یکی خود را به اشتباه متعهد می داند ، دیگری به اشتباه کالای فروشی را به قصد هبه می پذیرد و سومی بدین پندار که با هنرمندی زبردست روبروست ، اثر عادی وی را بجای یک شاهکار هنری خریداری می کند .

نقطه جنجال برانگیز پدیدۀ اشتباه در تمامی نظامهای حقوقی در راستای ترجیح یکی از دو اصل است که آیا باید همگان را مطیع حاکمیت اراده دانست یا نظم وثبوت در معاملات را محفوظ دانست . 

طرح تحقیق

الف ) موضوع تحقیق     ب) هدف تحقیق     ج) روش تحقیق 

الف ـ موضوع تحقیق:

 موضوع این رساله اشتباه در موضوع عقد می باشد که در تاریخ با اکثریت آراء شورای پژوهشی دانشکده الهیات و معارف اسلامی تهران واحد شمال دانشکده آزاد اسلامی  به تصویب رسید . 

و ... .

دانلود پایان نامه اشتباه در موضوع قرارداد


ادامه ي مطلب

امتیاز :


طبقه بندی: ،
,

پایان نامه آگاهی آموزگاران از بازی ها و نقش آن در رشد شناختی ، اجتماعی و روانی دانش آموزان

پایان نامه آگاهی آموزگاران از بازی ها و نقش آن در رشد شناختی ، اجتماعی و روانی دانش آموزان

دانلود پایان نامه آگاهی آموزگاران از بازی ها و نقش آن در رشد شناختی ، اجتماعی و روانی دانش آموزان

پایان نامه آگاهی آموزگاران از بازی ها و نقش آن در رشد شناختی ، اجتماعی و روانی دانش آموزان
بازی ها و نقش آن در رشد شناختی
رشد شناختی ، اجتماعی و روانی دانش آموزان
پایان نامه آگاهی آموزگاران از بازی ها
دسته بندیروانشناسی و علوم تربیتی
فرمت فایلdoc
حجم فایل98 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل37

پایان نامه آگاهی آموزگاران از بازی ها و نقش آن در رشد شناختی ، اجتماعی و روانی دانش آموزان

مقدمه

 بازی یکی از نیازهای اساسی دانش آموزان به شمار می‌رودحتی در تمام مراحل عمرجریان داردوالبته که در دوران دانش آموزی از شدت بیشتری  برخوردار است ومهم‌ترین و اساسی‌ترین فعالیت دانش آموز به شمار می‌رود که در عین سرگرم کردن دانش آموز کارکردهای مهم دیگری را داراست که هر یک از این کارکردها به جنبه‌ای از زندگی دانش آموز مربوط می‌شوند که او را برای ورود به زندگی بزرگسالی آماده می‌سازند. از این لحاظ شرایط بازی ، آزادی دانش آموز در بازی ، اسباب بازیهای مورد استفاده دانش آموز و مدت زمانی که به بازی با دانش آموز اختصاص داده می‌شود اهمیت شایان توجهی دارد.

مهم است بدانیم این یک روند است که باید طی شود بطوری که تاهفت سالگی بازی کار دانش آموز محسوب می شود. اگرفرزند در سنین دانش آموزی خوب بازی نکند نمی تواند خوب تعلیم ببیند.

خداوند نخستین دوره رشد انسان را با بازی همراه کرده است.در اسلام نیزدستور است که فرزندتان را 7 سال رها کنید تا بازی کند . این دستور نشانگر تاثیر بازی در تربیت دانش آموز است بعد می فرماید در 7 سال دوم  او را تعلیم دهید و ادب به او بیاموزید و باید فرمانبردار باشد و در 7 سال سوم وزیراینکه می فرماید فرزندتان را رها کنید تا بازی کند منظور این نیست که اصلا به او کار نداشته باشید و او را تربیت نکنید بلکه منظور اینست که خیلی از آموزشهای تربیتی را می‌توان در خلال بازیها به دانش آموز نشان داد و به راحتی دانش آموز را در مسیر درست تربیت نمود زیرادانش آموز در این سن حرف شنوی چندانی ندارد و نمی توان با امر و نهی او را تربیت کرد .

از خلال بازیهای دانش آموز نیز می‌توان به شرایط عاطفی دانش آموز ، احساسات و افکار دانش آموز می‌توان پی برد بنابراین محروم کردن دانش آموز ازاین نیازطبیعی موجب خسارت های روحی وروانی است که جبران آن غیرممکن یامشکل است.

بازی وسیله ای برای رشد همه جانبه ی دانش آموز است چراکه بازی انواع واقسام گوناگون داردوهرکدام مناسب با دوره ی سنی دانش آموز است.بازی وسیله ای برای شناخت از خود وشناخت از دیگران است.بازی ارزش آموزشی دارد,دانش آموز پیش از مدرسه خیلی از مسائل راازطریق کاره های عملی یادمی گیرد این یادگیری عملی در ضمن بازی صورت می گیرد.

لذابسیار لازم است که علاوه بروالدین, مربیان نیز به اهمیت بازی در زندگی دانش آموز توجه داشته و شرایط مناسب را برای بازیهای مناسب فراهم سازند.

فهرست مطالب

 مقدمه. 5

بیان مسئله. 6

اهمیت و ضرورت تحقیق. 11

اهداف کلی : 13

اهداف اختصاصی : 13

بررسی تاثیر بازی بر عزت نفس دانش آموزان مقطع ابتدایی.. 13

بررسی تاثیر بازی بر میزان آگاهی دانش آموزان. 13

بررسی میزان شادی و ارتباط آن با بازی دانش آموزان. 13

بررسی میزان آگاهی آموزگاران از تاثیرات بازی بر دانش آموزان. 13

فرضیه های تحقیق. 13

تعاریف نظری: 14

تعریف بازی وتربیت: 14

تعریف بازی از نظراندیشمندان وبزرگان: 14

کایواCaillois)):درتوصیف و تعریف بازی شزایط زیر را می گنجاند: 15

ادبیات تحقیق. 17

جنبه های بازی.. 21

رشد اجتماعی دانش آموز. 21

ارزش اخلاقی بازی.. 24

رشدجسمانی دانش آموز. 25

رشدشناختی دانش آموز. 28

روش تحقیق. 28

جامعه آماری و نمونه آماری.. 29

روش تجزیه و تحلیل داده ها 29

ابزار گرد آوری اطلاعات.. 30

تیجه گیری.. 34

 

 

 

 

 

 


دانلود پایان نامه آگاهی آموزگاران از بازی ها و نقش آن در رشد شناختی ، اجتماعی و روانی دانش آموزان


ادامه ي مطلب

امتیاز :


طبقه بندی: ،
,

تاريخ : 9 شهريور 1395 | <-PostTime-> | نویسنده : moh3en | بازدید : <-PostHit->
پایان نامه تفاوت زندگی نامه ی دینی دو نسل

پایان نامه تفاوت زندگی نامه ی دینی دو نسل

دانلود پایان نامه تفاوت زندگی نامه ی دینی دو نسل

پایان نامه تفاوت زندگی نامه ی دینی دو نسل
بررسی نمونه ای از فرزندان دهه ی شصت و والدین آنها
دسته بندیعلوم اجتماعی
فرمت فایلdoc
حجم فایل76 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل122

پایان نامه تفاوت زندگی نامه ی دینی دو نسل

(بررسی نمونه ای از فرزندان دهه ی شصت و والدین آنها)

1-1مقدمه

نخستین بار اصطلاح شکاف نسل ها در دهه ی 60در کشورهای غربی مطرح شد که به نحوی اختلافات فرهنگی میان فرزندان و والدینشان را تشریح می کرد. این در حالی است که طی سالهای اخیر تفاوت قابل توجهی میان ارزشهای جوانان با والدینشان مشاهده می شود. اینکه چه عواملی باعث بروز این شکاف می شوند موضوع بحث ما خواهد بود. چالش دین با مقتضیات زمان همواره یکی از مهمترین دغدغه های صاحب نظران و اندیشمندان هرعصری و نسلی بوده است. در واقع مکاتب مختلف در طول تاریخ بشر محصول این تقابل و زاییده ی این فرایند بوده و نواندیشی دینی در این راستا معنا و مفهوم پیدا می کند که در فرایند تقابل دین و مقتضیات زمان نه دین رها گردد و نه نیازهای زمان نادیده گرفته شود. ازاین رو صاحب نظران از ابعاد مختلف روان شناسی، جامعه شناسی، علوم تربیتی و سایر علوم مرتبط که این پدیده می توانست درآن حوزه قرار گیردبه تبین و تحلیل این امر پرداخته اند و همچنین در دهه های اخیر موج مدرنیزاسیون که به همراه خود آموزش همگانی، گسترش رسانه های جمعی و بسیاری موارد دیگه را به همراه آورد. موجب افزایش دانستنیها وآگاهیهای عمومی نسل جدید شد. و حوزه ی ارتباطات انسانی و اجتماعی آنها را وسیعتر نمود. طبیعی ترین نتیجه این فرایند این بود که نسل جدید نسلی شد که اولاً بسیار با شتاب اجتماعی می گردید، و ثانیاً در راه اجتماعی شدن، تنها منبع ارزشگذار او دیگر خانواده و سنت حاکم برخانواده نبود . زیست جهان متفاوت نسل نو و تجربیات دیگرگون آنها. که به سبب تحولات صنعتی و سپس اجتماعی- فرهنگی به وجود آمد، بین جهان بینی نسل جدید و نسل قدیم شکاف انداخت ، و ازاین مهمتر، امکان ظهور و بروز این شکاف را در زبان و رفتار گروه جدید، فراهم ساخت . هم اكنون در این تحقیق قصد بررسی شکاف نسل ها باتوجه به رویکرد دین و دینداری در بین جوانان دهه ی شصت و والدینشان را خواهیم داشت.

1-2ضرورت و اهمیت موضوع

چنانچه علل عدم تفاهم بین والدین و فرزندان ریشه یابی گردد و نسخه ای جهت ایجاد تفاهم بین آنها ارائه گردد می توان از بروز بسیاری از ناهنجاری ها در بین جوانان و در جامعه پیشگیری نمود.

...

1-3بیان مسئله

خانواده بنیادی ترین نهاد جامعه است و می توان ریشه ی بسیاری از نا آرامی ها و نا امنی ها را در وجود آن جستجو کرد.چرا که خانواده اولین محیطی است که فرزند پس از تولد در آن پرورش می یابد و از آن تاُثیر می پذیرد و این تاُثیر در طول زندگی فرد در خانواده و حداقل تا سن بلوغ و جوانی وجود دارد و پس از آن نیز به طور کلی قطع نمی شود .

... .

دانلود پایان نامه تفاوت زندگی نامه ی دینی دو نسل


ادامه ي مطلب

امتیاز :


طبقه بندی: ،
,

تاريخ : 9 شهريور 1395 | <-PostTime-> | نویسنده : moh3en | بازدید : <-PostHit->
ارزیابی انطباق اظهار نامه انطباق تامین کننده در ایزو ice17050

ارزیابی انطباق اظهار نامه انطباق تامین کننده ایزو iec دامنه کاربرد مراجع الزامی اصطلاحات وتعاریف منظور از اظهار نامه انطباق الزامات کلی محتویات اظهار نامه انطباق مشکل اظهار نامه انطباق دسترس پذیری علامت گذری محصول تداوم اعتبار اظهار نامه انطباق راهنمایی برای تکمیل فرم اظهار نامه انطباق مثالی از فرم اظهار نامه انطباق از نظ

دانلود ارزیابی انطباق اظهار نامه انطباق تامین کننده در ایزو ice17050

اظهار نامه انطباق 
ایزو iec
دسته بندیمدیریت
فرمت فایلpdf
حجم فایل220 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل13

دانلود ارزیابی انطباق اظهار نامه انطباق تامین کننده در ایزو ice17050


ادامه ي مطلب

امتیاز :


طبقه بندی: ،
,