خريد بک لينک
خريد سکه ساکر
home theater in Los Angeles
فلنج
Barabas Ropa de hombre
cero
تاريخ : 9 شهريور 1395 | <-PostTime-> | نویسنده : moh3en | بازدید : <-PostHit->
دسته بندیحسابداری
فرمت فایلdoc
حجم فایل18 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل16

پیشگفتار

  مقدمه

رشد و توسعه اقتصادی

مطالعه کشورها در مورد مالیات

توزیع درآمد و توسعه اقتصادی

نقش مالیات بر توسعه

اصول کلی اقتصادی

سوابق

نتیجه گیری

منابع

پیشگفتار

تعارض میان معقولات توزیع درآمد و توسعه اقتصادی زمانی بالا گرفت که بلوک شرق خود را پرچمدار طبقات محروم و لذا پیشگام در توزیع عادلانه درآمد و بالاحض تجدید توزیع درآمد و به زیان سرمایه داران و مالکان معرفی کرد و بلوک غرب در سوی دیگر خود را منادی توسعه اقتصادی و رفاه نامید.

مقدمه

 

ظهر انقلاب صنعتی و بروز عدم تعادل های ناشی از قرونی تولید بر مصرف و برعکس نقش پول کاغذی و پدید آمدن تورم ساختاری، دخالت مستقیم و مستمر دولت در برنامه ریزی های اقتصادی برای ایجاد تعادل جهت رشد و توسعه اقتصادی را که اغلب اقتصاد دانان ضرورتی مسلم می افکارند اجتناب ناپذیر می نماید.

در چنین شرایطی، مالیات به عنوان برداشتی حساب شده و متکی بر برنامه از درآمد و ثروت ملی عمدتاً به مثابه ابزار تنظیم سیاست های مالی برای ایجاد تعادل موردنظر در سطح کلان اقتصادی،اهمیت می یابد به گونه ای که بتواند شرایط مناسب جهت رشد و توسعه اقتصادی هماهنگ را ایجاد نماید.

تعاریف رشد و توسعه اقتصادی :

 

برای اینکه برداشتی نسبتاً مناسب از توسعه اقتصادی داشته باشیم لازم است ابتدا تعریفی از رشد اقتصادی را ارائه دهیم. رشد اقتصادی به منزله افزایش کمی در میزان تولیدات کالاها و خدمات در طی زمان است و معیار اندازه گیری آن تغییرات در (( تولید ناخالص ملی )) می باشد.

تولید ناخالص ملی عبارتست از حاصل جمع ارزش نهایی کلیه کالاها و خدمات که طی یکسال مالی از عملکرد اقتصاد یک جامعه تحقق می شود

دانلود نقش مالیات بر توسعه اقتصادی


ادامه ي مطلب

امتیاز :


طبقه بندی: ،
,

تاريخ : 9 شهريور 1395 | <-PostTime-> | نویسنده : moh3en | بازدید : <-PostHit->
دسته بندیحسابداری
فرمت فایلdoc
حجم فایل94 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل51

هزینه یابی بر مبنای فعالیت

گر چه تعیین قیمت تمام شده دقیق محصولات و خدمات به نظر غیر ممكن می‌آید ولی هر نوع سعی و كوششی باید صورت گیرد تا بهترین بر‌آورد در مورد قیمت تمام شده دراختیار تصمیم گیرندگان قرار گیرد. بهترین برآورد در مورد قیمت تمام شده محصول زمانی می‌تواند صورت گیرد كه هزینه‌ها به طور مستقیم قابل ردیابی به محصولات تولید شده و خدمات ارائه شده باشند. هزینه‌های مواد مستقیم و كار مستقیم به طور مستقیم قابل ردیابی به محصولات تولید شده می‌باشند . از طرف دیگر، هزینه‌های سربار كارخانه كه یك نوع هزینه غیر مستقیم می‌باشند ، اصولا نمی‌توان بسادگی و به طور مستقیم به محصولات تولید شده و خدمات ارائه شده ردیابی كرد. مشكل‌ترین قسمت محاسبه قیمت تمام شده یك واحد ، مشخص كردن مبلغ صحیح هزینه سربار كارخانه است كه باید به محصولات و خدمات تخصیص داده شود.

قیمت تمام شده درتصمیمات قیمت گذاری فروش محصولات، تعیین سود و زیان، در كنترل و كاهش هزینه‌ها ، درتصمیمات تولید یا حذف تولید یك محصول و بسیاری موارد دیگر مؤثر می‌باشد . خصوصا در دنیای امروز قیمت تمام شده نقشی بسیار حساس در سرنوشت و موقعیت واحدهای تجاری دارد. لذا شناخت و استفاده از مبانی منتسب جهت تعیین قیمت تمام شده به صورتی صحیح‌تر لازم به نظر میرسد.

حتی درشرایط امروز كه اكثر صنایع از ماشین‌‌الات اتوماتیك استفاده می‌كنند، اغلب كار مستقیم می‌تواند به عنوان مبنای مناسبی جهت تخصیص هزینه‌های سربار كارخانه به محصولات مورد استفاده قرار گیرد. زمانی كار مستقیم می‌تواند به عنوان مبنای مناسبی جهت تخصیص هزینه‌های سربار كارخانه مورد استفاده قرار گیرد كه:

1-   هزینه كار مستقیم یك قسمت مهمی‌از كل هزینه‌های تولید را تشكیل دهد

2-   همبستگی شدیدی بین هزینه كار مستقیم و تغییرات هزینه های سربار كارخانه وجود داشته باشد.

سیر تحول حسابداری

همانند حسابداری، مبدا حسابداری ناشناخته است. با رشد امور بازرگانی در قرن 14 نیاز برای نوعی حسابداری برای صنایع ایجاد گردید و تلاشهایی برای نگهداری حساب هایتولیدی در این دوره شكل گرفت.

سرمایه گذاران نیازمندكنترل جریانات ورودی و خروجی مواد به هر كارگر بودند تا دستمزد پرداختی آنها را به بهره وری حاصل مرتبط سازند و سود آوری فعالیتهای مختلف را ارزیابی نمایند.

رشد سریع صنایع انگلستان به خاطر كاربرد ماشین آلات در اواخر قرن 18 و اوایل قرن 19 كه به انقلاب صنعتی معروف گردیده است سیستم های محصل و سنتی را به كارخانجات بزرگ مبدل ساخت و رشد بالای تولیدی را سبب گردید. انقلاب صنعتی منجر به پیشرفت بزرگی در سیستم های حسابداری گردید.

با ظهور محیط های تجاری و تولیدی پیچیده نیاز برای حسابداری دقیق شامل انواع جدید ثبت و یك نیاز جدی برای حسابداری صنعتی وكنترل بودجه ای پدید آمد. حسابداری نیز مجبور به پاسخ به این نیازها بود.

اگرچه مداركی برای استفاده از حسابداری دو طرفه قبل از قرن 19 موجود است اما شواهدی برای استفاده از شیوه های قیمت تمام شده. قبل از سال 1830 یافت نمی‌گردد. در همین زمان چارلز باییچ گزارشی را كه مبتنی بر نیاز جدی به حسابداری صنعتی بیشتر مرهون تلاشهای مهندسان بود كه مفاهیمی‌مثل مراكز تولید، ظرفیت های بلا استفاده تجزیه وتحلیل قیمت تمام شده به اجزای ثابت و متغیر ایجاد و كاربرد استانداردها و بودجه های انعطاف پذیر را ایجاد نمود.

ساختار حسابداری صنعتی كنونی كارخانه ها قبل از جنگ جهانی اول ایجاد گردید. از سال های 1930 حجم بالای هزینه های توزیع حسابداری صنعتی را وادار نمود. تا تكنیك های هزینه یابی تولیدی را به فعالیت های توزیعی تعمیم دهد.

بنابر این تخصیص هزینه ها بر مبنای مقدار انبار شده، حجم سفارش و شیوه های حمل صورت گرفت.

همانطور كه انتظار می‌رود كنترل قیمت تمام شده در طی جنگ جهانی دوم كاهش یافت. اصولا اقتصاد جنگی یك اقتصاد كنترل شده ای نیست و تولید بر مبنای نیازها صورت می‌گیرد. اگر چه بعد از جنگ رقابت شدید ضروری كنترل دقیق تمام شده را ضروری نمود. در این دوران ما شاهد توسعه حسابداری مراكز هزینه بودیم و ایجاد حسابداری مدیریت كه بر اهداف سازمانی و اندازه گیری عملكردها مبتنی بود صورت گرفت.

بعد از جنگ جهانی دوم محیط های تجاری مرتبا در حال تغییر بوده اند. تا این اواخر بعضی از ابزار اساسی محیط تجاری مثل كامپیوتر های شخصی و فاكس وجود نداشت. شركت ها برای مقابله با بی ثباتی ها به نگهداری موجودی كالا می‌پرداختند. كره جنوبی هنوز به عنوان یك  كشور جان سوم با نیروی كار ارزان به شمار می‌رفت و حضور موسسات آزاد در بلوك كمونیستی یك تصور به شمار می‌رفت.

اكنون به یكباره این تغییرات مختلف رخ داده است و باعث ارزیابی مجدد انتظارات از موسسات گردیده است. موج جاری تغییرات مدیریتی و تكنولوژیكی كه با رقابتهای جهانی نیز ممزوج گردیده است به موسسات دنیا هشدار می‌دهد كه به ایجاد بازارها و سازمان های تجاری جدید اقدام نمایند. سازمان های جدید تجاری با یك وظیفه سخت و دشوار پیشرفت  وگسترش همزمان در كیفیت و ارائه خدمات به مشتریان و همچنین كاهش قیمت تمام شده ها مواجه اند. این موسسات برای این كه در صحنه رقابت باقی بمانند می‌بایست به هموار سازی عملیات، حذف هزینه های زائد اقدام نمایندو متعهد به ارائه كیفیت خوب و به كارگیری تكنیك های پیشرفته مثل سیستم به موقع jit كامپیوتر ها و سیستم های تولیدی انعطاف پذیر باشند. تولید یك اسلحه رقابتی است ك اساس رقابت را از طریق توانایی های جدید تولیدی انجام می‌دهد. رقابت جهانی موسسات را مجبور نموده است كه خود را با تكنولوژی های جدید تولید هماهنگ نمایند و یا ریسك ضرر سهم بازار را قبول كنند. در میان این تغییرات سریع و ژرف اصولی كه ما با آن به مدیریت موسسات عادت كرده بودیم و ابزاری كه بوسیله آن پیشرفت را اندازه گیری می‌كردیم از رده خارج شده است.

مدیرانی كه به دنبال موفقیت در این محیط باشند سیستم حسابداری مدیریت خود را برای ارائه گزارشات جدید مورد بازنگری قرار می‌دهند. تكنیك های پیرشفته بودجه بندی سرمایه ای اطلاعات دقیق قیمت تمام شده و گزارشات مرتبط با ارزیابی عملكرد برای این منظور لازم هستند.

تحول و پیشرفت حسابداری صنعتی در طول قرن بیستم در جهت تحقق اهداف فوق بوده است.

بدین ترتیب كه روش های تسهیم هزینه از روش های اولیه مثل تسهیم بر اساس قضاوت شخصی مدیران و یا حسابداران شروع شده و سپس به روشهای مستقیم و یك طرفه و نهایتا به روشهای تسهیم دو مرحله ای منتهی گردید. در روش تسهیم 2 مرحله ای ابتدا هزینه ها به واحدها و مراكز تولیدی تخصیص یافته و در مرحله دوم هزینه های واحدهای تولیدی به محصولات تخصیص می‌یابد. برای تخصیص هزینه های تولیدی به واحدها و مراكز تولیدی در مرحله اول سه شیوه تخصیص مستقیم، ترتیبی و دو طرفه وجود دارد.

با توجه به تحولات فوق در سیستم های هزینه یابی، كوپر و كاپلان نارسایی های سیستم حسابداری مدیریت را در ارائه اطلاعات دقیق هزینه منعكس نمودند. این افراد ادعا نمودند كه سیستم های سنتی حسابداری صنعتی و مدیریت پاسخگوی نیازهای مدیران نبود، و استفاده از آن اطلاعات سبب گمراهی و عدم تصمیم گیری صحیح مدیران می‌گردد و به دنبال آن این افراد سیستم جدیدی تحت عنوان سیستم هزینه یابی بر مبنای فعالیت را معرفی نمودند.

تا نیمه دوم دهه 1980 ABC به عنوان فصلی از كتب حسابداری مدیریت و یا حسابداری صنعتی مطرح می‌گردید ولی امروز از آنچنان اهمیتی برخوردار است كه كتب متعددی در این زمینه تحت عنوان ABC مطرح گردیده است.

هزینه یابی بر مبنای فعالیت

در واقع جهت تعیین تخصیص هزینه های تولیدی به موجودی ها و نیز به منظور دستیابی به سودآوری بلند مدت، سیستم ها باید اهداف كنترلی و برنامه ریزی را نیز تامین نمایند و از آنجائیكه ساختار هزینه ها و تولیدات بسیاری از شركت ها در سال های آخر تغییر یافته است به طوریكه دستمزد كه بخش اعظم هزینه های تولیدی را به خود اختصاص می‌داد امروزه بخش اندكی از هزینه تولید را تشكیل می‌دهد و در مقابل سربار تولید بخش عمده هزینه های تولیدی را در برگرفته است. در بسیاری از موارد هزینه های سربار با تعداد فعالیت های مربوط به یك محصول رابطه دارد نه با مقدار واحدهای تولید شده از محصول به عنوان مثال یك شركت تولیدی را در نظر بگیرید كه 2 محصول مشابه تولید می‌كند. محصول اول از ده قطعه تشكیل شده است در حالی كه محصول دوم از یكصد قطعه تشكیل شده است. هر قطعه قبل از نصب باید معاینه و بازدید شود بنابر این مشخص است كه تحویل و دریافت یكصد قطعه در مقایسه با ده قطعه نیاز به فعالیت بیشتری دارد. در صورتی كه همین هزینه در روش سنتی بر اساس مبانی جذب سربار هر محصول به طور كلی به محصولات تخصیص می‌یابد. بنابر این ضرورت بكار گیری روش هزینه یابی جدیدی كه بتواند نحوه وقوع هزینه های سربار را در شركت نشان دهد احساس می‌شود.

عوامل موثر بر انتخاب مولد هزینه :

1-   درجه همبستگی بین هزینه ها و آن رویداد یا منبا

2-   فزونی منافع بر مخارج به كارگیری مولد هزینه به عنوان مبنا

اثرات رفتاری كه در تصمیم گیری و یا تعیین قیمت ها و ... دارد مناسبت استفاده از ABC به قضاوت های مدیریت بستگی دارد و ABC بجای تمركز بر استفاده كنندگان از سیستم حسابداری بر قابلیت های سیستم تمركز می‌نماید

دانلود هزینه یابی بر مبنای فعالیت


ادامه ي مطلب

امتیاز :


طبقه بندی: ،
,

تاريخ : 9 شهريور 1395 | <-PostTime-> | نویسنده : moh3en | بازدید : <-PostHit->
چگونگی پیدایش زمین و حیات بر روی آن

چگونگی پیدایش زمین و حیات بر روی آن

دانلود چگونگی پیدایش زمین و حیات بر روی آن

چگونگی پیدایش زمین و حیات بر روی آن
دسته بندیplan پلان
فرمت فایلpdf
حجم فایل113 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل9

در علوم طبیعی، تئوری تشریح کننده چگونگی ایجاد حیات در زمین از مواد بی جان را پیدایش حیات یا حیات‌زایی(آبیوژنز یا بیوپویز) گویند. نباید این تئوری را با تکامل یا فرگشت که به مطالعه روند تغییرات ایجاد شده در موجودات زنده با گذشت زمان می‌پردازد و یا کیهان‌زایی که به دنبال توضیح چگونگی آغاز دنیاست، اشتباه گرفت.

بیشتر اسیدهای آمینه که گاه آنها را آجرهای سازنده حیات می‌نامند، می‌توانند در اثر فرایندهای شیمیایی طبیعی نامربوط با حیات نیز ایجاد گردند. این مطلب را میلر و یوری و دیگر دانشمندان در طی آزمایش‌هایی در آزمایشگاه، با ایجاد شرایط مشابه با زمان بوجود آمدن حیات در زمین نشان دادند. در تمامی موجودات زنده این اسیدهای آمینه به شکل پروتئین سازماندهی شده‌اند و ساخت چنین پروتئین‌هایی بواسطه اسیدهای نوکلئیک ممکن می‌گردد. تئوری پیدایش حیات به این نکته که کدامیک از این مولکول‌های زیستی ابتدا پیدا گشته‌اند و چگونه نخستین اشکال حیات را تشکیل داده‌اند می‌پردازد.

دانلود چگونگی پیدایش زمین و حیات بر روی آن


ادامه ي مطلب

امتیاز :


طبقه بندی: ،
,

تاريخ : 9 شهريور 1395 | <-PostTime-> | نویسنده : moh3en | بازدید : <-PostHit->
چگونگی پیدایش زمین و حیات بر روی آن

چگونگی پیدایش زمین و حیات بر روی آن

دانلود چگونگی پیدایش زمین و حیات بر روی آن

چگونگی پیدایش زمین و حیات بر روی آن
دسته بندیplan پلان
فرمت فایلpdf
حجم فایل113 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل9

در علوم طبیعی، تئوری تشریح کننده چگونگی ایجاد حیات در زمین از مواد بی جان را پیدایش حیات یا حیات‌زایی(آبیوژنز یا بیوپویز) گویند. نباید این تئوری را با تکامل یا فرگشت که به مطالعه روند تغییرات ایجاد شده در موجودات زنده با گذشت زمان می‌پردازد و یا کیهان‌زایی که به دنبال توضیح چگونگی آغاز دنیاست، اشتباه گرفت.

بیشتر اسیدهای آمینه که گاه آنها را آجرهای سازنده حیات می‌نامند، می‌توانند در اثر فرایندهای شیمیایی طبیعی نامربوط با حیات نیز ایجاد گردند. این مطلب را میلر و یوری و دیگر دانشمندان در طی آزمایش‌هایی در آزمایشگاه، با ایجاد شرایط مشابه با زمان بوجود آمدن حیات در زمین نشان دادند. در تمامی موجودات زنده این اسیدهای آمینه به شکل پروتئین سازماندهی شده‌اند و ساخت چنین پروتئین‌هایی بواسطه اسیدهای نوکلئیک ممکن می‌گردد. تئوری پیدایش حیات به این نکته که کدامیک از این مولکول‌های زیستی ابتدا پیدا گشته‌اند و چگونه نخستین اشکال حیات را تشکیل داده‌اند می‌پردازد.

دانلود چگونگی پیدایش زمین و حیات بر روی آن


ادامه ي مطلب

امتیاز :


طبقه بندی: ،
,

تاريخ : 9 شهريور 1395 | <-PostTime-> | نویسنده : moh3en | بازدید : <-PostHit->
ازدواج و موانع پیش رو

ازدواج و موانع پیش رو

دانلود ازدواج و موانع پیش رو

ازدواج و موانع پیش رو
دسته بندیعلوم اجتماعی
فرمت فایلdoc
حجم فایل26 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل41

ازدواج و موانع پیش رو

مقدمه

عامل اصلی مشكلات

نظریه لورنس كلبرگ در باره رشد

نظریه اریكسون در مورد رشد

رشد از نظر اسلام

مسائل مربوط به قبل از ازدواج : ( خود شناسی )

حقایق پیرامون عشق و ازدواج 

دلایل مناسب برای ازدواج 

دلایل نا مناسب برای ازدواج

مشكلات و موانع ازدواج

ازدواج و تشكیل خانواده یكی از حساس ترین تصمیمات دوران زندگی است كه اقدام آن نیاز به بررسی و دقت , هوشیاری و مشورت با افراد با تجربه دارد , چرا كه غفلت و اشتباه در این زمینه یك عمر پشیمانی را به دنبال خواهد داشت .

برخی از پشیمانی ها زود گذر ند و پس از چندی به دست فراموشی سپرده می شوند اما گاه این پشیمانی با رنج و درد همراه می شوند كه تا پایان عمر ناچا ر به تحمل آن خواهیم بود .

این را همه می دانند و همه می گویند كه ازدواج به این معنی است كه دختر و پسری كه پیوند زناشویی می بندند می باید تا پایان عمر در كنار هم باشند , در غم و شادی یكدیگر شریك گردند و از زندگی با یكدیگر لذت ببرند تا بتوانند بهره لازم را از زندگی بر گیرند و فرزندانی شاد , سالم و مفید برای خود و خانواده و جامعه تربیت كنند . متاسفانه دستیابی به این اهداف چندان هم آسان نیست .و ازدواج و زندگی زنا شویی جزئیات بسیاری را در بر دارد كه تعداد معدودی از پسران و دختران از آنها آگاهی دارند . در بیشتر موارد پسرها و دخترها از درخواست و هدف خود از ازدواج آگاهی لازم را ندارند و تنها بعد از ازدواج است كه به بسیاری از جزئیات زندگی و اهمیت آن پی      می برند و گرفتار مشكلاتی می شوند كه حل آنها به سادگی امكان پذیر نیست .

روابط بین زن و شوهر بسیار حساس و دارای جزئیاتی است كه بسیاری از معیار ها ناتوان از تشخیص مشكل و یا حل آن است و قانون نیز نمی تواند بدرستی در این زمینه قضاوت كند , چون عمر و انرژی روانی از دست رفته بر گشت نا پذیر است . ازدواج نا موفق و یا طلاق برای اكثر زن و شوهر ها شكستی غیر قابل جبران محسوب می شود .

ینا براین برای جلوگیری از هر شكستی بهتر است تا آگاهی افراد نسبت به این امر مهم ( ازدواج ) افزایش پیدا كند . كتابهای بسیاری در این زمینه نوشته شده است و نویسندگان بسیاری تلاش كرده اند تا حاصل تحقیقات و تجربیات خود را در اختیار ما قرار دهند .زمانی كه اطلاعات و سطح آگاهی افراد بالا رود می توانند زندگی بهتر و با نشاطی را بوجود آورند .

این تحقیق شامل سه بخش كلی است , بخش اول مربوط به تعدادی از كتابها و گزیده ای از داستانهایی كه در مجله بیان شده است . بخش دوم شامل مطالب سه جلد كتاب ‍“ آیا تو گمشده ام هستی “  است , در این سه كتاب به مسائلی اشاره شده است كه تصمیم گرفتم آنها را در بخش جداگانه ای بیاورم . بخش سوم شامل پرسشنامه هایی است كه افراد مختلف آنها را پاسخ دادند .

در اینجا لازم است از همكاری كلیه استادان گرامی و دوستان عزیزم كه تجربیات خود را در اختیار اینجانب قرار دادند تشكر كنم .

مطالب كلی این تحقق شامل :

1)    مشكلات دوران كودكی

2)     مشكلات در انتخاب همسر ( قبل از ازدواج )

3)     مشكلات بعد از ازدواج

در این تحقیق سعی بر آن شده تا یك سلسله مباحث مهم و سرنوشت ساز رفتار و كردار روزهای جوا نی را كه در روند زندگی سعادتمند در طول زندگی تاثیر گذار بوده و عدم اطلاع آن قطعاُ در سیر آنان به سوی كمال بازدارنده است به شما عزیزان یادآ ور شوم

مشكلات دوران كودكی

كودكی یكی از مهمترین دوران مراحل زندگی هر فردی است و مشكلات در آن دوران تاثیر بسزایی در مراحل دیگر زندگی دارد. جالب است كه بدانیم كه اكثر مشكلات قبل و بعد از ازدواج ریشه در دوران كودكی هر شخص دارد . یعنی مشكلات دوران كودكی مشكلات قبل از ازدواج مشكلات بعد از ازدواج 

پس اگر خوب دقت كنیم متوجه می شویم كه دوران كودكی هر شخص تا چه اندازه در مراحل دیگر زندگی اثر گذار است . بنا براین وظیفه هر پدر و مادری است كه با تربیت صحیح آینده فرزندان خود را تضمین كنند . 

پدران و مادران عزیز همیشه تلاش می كنند تا فرزندانشان در آسایش و آرامش زندگی كنند , اما متاسفانه به علت    ا طلاعات كم والدین و كوتاهی در بعضی مسائل مشكلاتی برای فرزندانشان بوجود می آید كه در آینده آنها بسیار تاثیر گذار است .

عامل اصلی مشكلات :

1)    كمبود محبت

2)     عدم امنیت

3)     ترس

فكر انسان , عمل انسان اعم از نگاه , سخن گفتن , دست زدن , راه دفتن و سایر اعمالی كه ار اعضاء و جوارح انسانی سر می زند در یك مركز از بدن او به نام مغز ثبت و ضبط می گردد.رفتار و كردار او در گذشته بدون اینكه از خاطر او رفته باشد او را در مسیر زندگی امید وار  یا نا امید قرار می دهد و از آنجایی كه رفتار , به تناسب خوبی و زشتی , در امید واری زیاد و ناامیدی زیاد تاثیر دارد ما ابتدا به بررسی روان شناسی رشد و سپس رشد از نظر اسلام می پردازیم تا اول اینكه بدانیم بهترین دوران زندگی انسان چه موقعی است و دوم اینكه بعد از شناخت از موقعیت خود از   فرصت های از دست نرفته برای خوشبختی و سعادت دنیا و آخرت گام برداریم .

 

دانلود ازدواج و موانع پیش رو


ادامه ي مطلب

امتیاز :


طبقه بندی: ،
,

تاريخ : 9 شهريور 1395 | <-PostTime-> | نویسنده : moh3en | بازدید : <-PostHit->
عنوان تحقیق : ازدواج

عنوان تحقیق ازدواج

دانلود عنوان تحقیق : ازدواج

عنوان تحقیق 
ازدواج
دسته بندیعلوم اجتماعی
فرمت فایلdoc
حجم فایل119 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل249

عنوان تحقیق :ازدواج

فهرست

عنوان                                                                                                  صفحه

مقدمه .....................................................................................................................................................

بخش اول................................................................................................................................................

-          مشكلات دوران كودكی .............................................................................................................

-          نظریه لورنس كلبرگ دربارة رشد............................................................................................

-          رشد از نظر اسلام .......................................................................................................................

-          مسائل مربوط به قبل از ازدواج.................................................................................................

-         حقایق پیرامون عشق و ازدواج.................................................................................................

-         عاشق شدن با یك نگاه .............................................................................................................

-         عشق دو طرفه .............................................................................................................................

-         عشق بعد از ازدواج......................................................................................................................

-         دلایل مناسب برای ازدواج.........................................................................................................

-         دلایل نامناسب برای ازدواج.......................................................................................................

-         مشكلات و موانع ازدواج.............................................................................................................

-         نظرات شخصی محقق ...............................................................................................................

-         ملاك‌های انتخاب .......................................................................................................................

-         چه كسی را به همسری برگزینیم؟ .......................................................................................

-         راهنمای گزینش همسر ...........................................................................................................

-         دوران نامزدی ...............................................................................................................................

-         فایده های دوران نامزدی............................................................................................................

-         آفت‌های دوران نامزدی...............................................................................................................

-         عشق و ازدواج...............................................................................................................................

-         برخورد با واقعیات .......................................................................................................................

-         پرورش اعتماد و صداقت............................................................................................................

-         سؤال و پاسخ در رابطه با روابط زناشویی .............................................................................

-         مواردی از زمینه‌های اختلاف نظر و كشمكش....................................................................

-         شیوه سخن گفتن شما...............................................................................................................

-         خطرات افراط در عشق .............................................................................................................

-         بخش دوم: ....................................................................................................................................

-         چرا برخی از روابط سرانجام خوبی ندارند. پنج افسانة مهلك دربارة عشق

-         عواقب باور افسانه‌های عشقی ..................................................................................................

-         چگونه عاشق می‌شویم. .............................................................................................................

-         كشف تصمیماتتان درباره عشق ..............................................................................................

-         ترس از صمیمیت........................................................................................................................

-         اعتماد به نفس پائین .................................................................................................................

-         عاشق شدن به دلائل نادرست..................................................................................................

-         عاشق شدن به دلائل درست.....................................................................................................

-         شش اشتباه بزرگ كه در ابتدای روابط مرتكب می‌شویم. ..............................................

-         دوری از فرد نامناسب ................................................................................................................

-         ده نوع رابطه كه سرانجامی نخواهند داشت. .......................................................................

-         نقطعه ضعف‌های مهلك ............................................................................................................

-         بمب ساحتی تفاهم ....................................................................................................................

-         شش ویژگی‌ كه می بایست در همسر آیندة خود بدنبال آن باشید. ...........................

-         لیست تفاهم .................................................................................................................................

-         تعهد.................................................................................................................................................

-         چرا از تعهد دادن می‌ترسیم. ...................................................................................................

-         آزمون (1) ضریب هوشی  عشقی شما. ................................................................................

-         آزمون (2) آیا از لحاظ روحی و احساسی تهیه هستید؟ .................................................

-         بخش سوم: ...................................................................................................................................

-         پرسشنامه و سؤالات مربوط به آن...........................................................................................

بخش اول

مشكل پنجم

سربازی

این مشكل و مانع، شامل دختران كه اصلاً نمی‌شود. البته شامل عده‌ای از پسرها نمی‌شود كسانی كه در دانشسرای تربیت معلم هستند و نیز كسانی كه بعد از دروس متوسطه، ‌درس را ادامه می دهند و لازم نیست به سربازی بروند، بلكه پس از اتمام دروس، در قالب تعهدهایی كه همراه با انجام شغلشان است- خدمت سربازی را انجام می دهند و هیچ وقفه ای در زندگی شان بوجود نمی‌آید.

البته مسئولین نظام باید قانون سربازی را طوری تنظیم كنند كه سربازی به عنوان مانع و مشكل بر سر راه ازدواج نباشد و حقوق و مزایای برای سربازان قرار داده شود كه مخارج خود و همسرشان تأمین شود و . . .

راه حل:

1)     نامزدی شرعی و قانونی: نامزدی در دوران سربازی، خیلی شیرین و زیباست. دو نامزد در طول این دوران، نامه نگاری دارند و برای همدیگر مطالب امید بخش دو دلگرم كننده می‌نویسند. و در هنگام مرخصی‌های این دوران،‌ با یكدیگر دیدار و ملاقات می كنند.

2)      سكونت در منزل والدین زن یا مرد:

اگر ازدواج كرده باشند، زن، در دوران سربازی شوهرش ، در منزل یكی از والدین سكونت داشته باشد (والدین مرد یا زن) كه تنها نباشد و مرد بتواند با خیال راحت، خدمتش را به انجام برساند و هر گاه به مرخصی آمد، با هم باشند.

3)     كمك پدران و مادران:

در مورد مخارج زن و امور دیگر (همان مطلبی كه در بخش «ادامة تحصیلات علمی» گفته شد) قابل انجام است.

مشكل ششم:

(6) وجود برادان و خواهران بزرگتر:

البته این مشكل در بعضی از خانواده‌ها كه این مسئله برایشان مهم است وجود دارد. و اگر نه این مشكل و عقیده، به هیچ وجه پایه و اساس شرعی و عقلی ندارد. بر جوانان لازم است كه: سنت‌های غلط را بشكنند و خود را بدبخت آداب و رسوم غلط نكند. در اینجا باید توجه كرد كه می‌بایست احترام برادر و خواهر بزرگتر كاملاً حفظ شود.

(مظاهری/ جوانان و انتخاب همسر)

مشكل هفتم:

(7) مسكن:

لازم است طرح‌هایی وسیع و فراگیر در سطح كل جامعه اجرا گردد. تا این معضل بزرگ حل شود.

راه حل:

1)     سكومت موقت در منزل والدین: در صورت امكان، عروس و داماد برای مدتی در منزل والدین یكی از آنان ساكن شوند تا منزل جداگانه‌ای تهیه كنند. اما باید توجه داشت كه: اگر بداند این سكونت، باعث دعوا  و نزاع و توهین و تحقیر می‌شود، به هیچ وجه صلاح نیست در آن خانه ساكن شوند یا بمانند.

2)     اجاره نشینی:

یك امر رایج و معمول در كل جهان است. جوانان یك منزل ارزان و ساده ای اجاره كنند و مقداری سختی اجاره نشینی را تحمل نمایند تا ان شاء الله خانه‌دار شوند.

مشكل هشتم:

(8) ناتوانی جوانان در ادارة زندگی: در ادامه به آن خواهیم پرداخت

(مظاهری/ جوانان و انتخاب همسر)

نظرات شخصی محقق:

همانطور كه گفته شد مشكلات ازدواج دو دسته هستند: (1) حقیقی. (2) ساختگی.

حال به مورد دوم یعنی مشكلات ساختگی می‌پردازیم كه البته از جمله مواردی است كه من در تحقیقات خود با آن مواجه شدم ممكن است عده‌ای بر این عقیده باشند كه ازدواج كردن اسیری است و بهتر است انسان، مجرد زندگی كند، چرا كه با مسایل و مشكلاتی كه در خانواده‌ها مشاهده می كنیم. به این نتیجه می‌رسیم كه «بهتر است مجرد مانده و ازدواج نكنیم.»

و از سویی احتمال دارد كسی بگوید: «ازدواج بهتر است و انسان مجرد صاحب زندگی نمی‌شود، زیرا اغلب افرادی كه مجرد زندگی می‌كنند اینگونه دیده‌ایم كه دور از زندگی بوده و صاحب خانه امكانات زندگی نشده اند».

ازدواج امر مقدسی است و به خاط تقدسش در اسلام انجام آن مستجب بوده و ثواب دارد. اما اسلام الزامی برای این امر ندارد و آنرا واجب نكرده است.

گاهی اوقات ازدواج نكردن بهتر از این است كه فرد بدون آمادگی لازم ازدواج كند و زندگی خود و فرد دیگری را دچار مشكل كند.

عده‌ای به خاطر والدین خود  ازدواج نمی‌كنند و یا زمانی كه تصمیم به ازدواج می‌گیرند با مشكلاتی مواجه می‌شوند (پدر و مادر با بهانه‌های مختلف مانع از ازدواج فرزند می‌شوند). اكثراً این مسئله در خانواده‌هایی رخ می‌دهد كه پدر خانواده فوت شده یا پدر فرد بی مسئو‌لیتی است. و در اینجا یكی از فرزندان خود را موظف می‌كند كه تا آخر عمر از خانوادة خود به خصوص مادرش حمایت كند. در ادامه داستانی در این مورد می‌خوانیم.)

داستان محله مربوط به مجله راه زندگی شماره 185 پانزدهم دی ماه 1383 است).

خلاصه داستان:

من كوچكترین فرزند خانواده هفت نفری بودم. 

همه فامیل می‌دانستند پدرم بداخلاق ترین مرد روی زمین است. مادرم كه در سن سیزده سالگی به زور همسر پدرم شده بود، در طی تمام این سالها حتی حالا كه پیر شده ست از پدرم می‌ترسد. خواهر و برادرهایم خیلی زود ازدواج كردند و رفتند و در سن چهارده سالگی من و پدر و مادرم تنها شدیم. همیشه دلم برای مادر می‌سوخت. نمی‌خواستم باور كنم كه او تا آخر عمرش باید این وضع را تحمل كند تمام رویاهایم حول محور تصویری می‌گشت كه من مادرم را با خودم به سفر برده‌ام، برایش خانه‌ای زیبا خریده‌ام، خوشحالش می‌كنم، او را به خانه خودم می‌برم و نمی‌گذارم ذره‌ای اذیت شود و . . .  در طی آن سالها خوب درس می‌خواندم، چون مادر از بچه‌های درسخوان خوشش می‌آمد، كم حرف بودم، تو كارهای خانه مثل یك زن به مادرم كمك می‌كردم، خلاصه هر كاری می‌كردم تا مادر از من خشنود باشد. در دانشگاه رشته وكالت خواندم آنهم چون مادر دوست داشت ولی توانست پز آنرا به دیگران بدهد. تمام وظایف مذهبی ام را به نحو احسن انجام می‌دادم چون این كار شوقی را در چشم مادر می‌آورد كه بیشترین ارزش را در زندگی‌ام داشت. توی دانشكده با دختری آشنا شدم، دختر ساده‌ای بود و هرگز رفتار زننده‌ای از او نمی‌دیدم. در مورد او با مادر صحبت كردم اما مادر در حالی كه هنوز او را ندیده بود به شدت مخالفت كردن و سرانجام كاری كرد كه من دیگر به آن دختر فكر نكنم. بعد از آن به سربازی رفتم و در طی آن مدت مادر برای من به دنبال دختری مناسب می‌گشت. بعد از اتمام سربازی در امتحان كانون وكلا شركت كردن و قبول شدم و كم كم زندگی‌ام داشت سر و سامان می‌گرفت و معیارهای من در طی این سالها بسیار تغییر كرد و این معیارها با معیارهای مادرم متفاوت بود. اما چطور می‌توانستم این مسئله را به او القاء كنم؟ او عادت كرده بود كه من را در هر شرایطی به نحو كامل داشته باشد. هیچ وقت با كوچكترین عقیده و خواست او مخالفت نكرده بودم. اولین پس اندازم را كنار گذاشتم و او را فرستادم مكه. خواهرم و بردادرهایم به او هیچ اهمیتی نمی‌دادند و پدرم مدام به من غر می‌زد كه چرا اینقدر به مادرم چسبیده‌ام و به جای آن نمی‌روم سراغ زندگی خودم؟! خلاصه مادر از مكه كه برگشت عزمش را جزم كرده می‌برد كه هر طور شده برای من دختر مناسبی پیدا كند. مدام مرا به خواستگاری دخترهای كم سن و سال و زیبا برد. اما من كه حال تقریباً سی و دو سال سن داشتم، و دلم می‌خواست با دختری ازدواج كنم كه بتوانم چند كلمه‌ای با او حرف مشترك داشته باشم مادرم دختری را پسندید اما او اصلاً ‌كسی نبود كه من بتوانم سالها با او زندگی سعادتمندی داشته باشم. اما مادرم عاشق چشم‌های رنگی و زیبایی چهرة او شده بود، می‌توانست حسابی به همه پز بدهد كه عروسش مهندس می‌شود و چقدر هم زیباست. اینجا بود كه برای اولین بار به مادرم نه گفتم، باورش نمی شد، همیشه فكر می‌كرد من در هر شرایطی مطیع او خواهم بود، سكوت می كنم و می‌گویم هر چه شما بگویید. . . .  اما حالا موضوع یك عمر زندگی بود، حالا فهمیدم چرا خواهر و برادرهایم به سراغ زندگی خود رفتند. متوجه شدم كه هر انسانی باید زندگی مخصوص به خود داشته باشد.)

دلایل پنهان دیگری كه وجود داد این است كه بعضی از جوان‌ها شرطی‌اند ، یعنی به دلیل اتفاق ناگواری كه برای خواهر، برادر یا یكی از فامیل آنها افتاده و ازدواجشان با مشكل رو برو شده، شرطی شده‌اند، یعنی از ازدواج می‌ترسند. همانطور كه گفتیم عده‌ای از جوانان از مسوولیت پذیری می‌ترسند و به محض اینكه حرف ازدواج پیش می‌آید، دچار دلشوره می شوند و دست آخر به دلیل عدم آگاهی از معیارهای ازدواج دچار ترسی پنهانی هستند كه اقدام به ازدواج نمی‌كنند.

حال راهكاری‌هایی را بیان می‌كنیم: كسانی كه شرطی‌اند باید شرطی زدایی كنند و این تفكر غلط را كه همه ازدواجها با دشواری‌هایی روبرو هستند، از خود دور سازند. كسانی كه دلشوره ازدواج دارند باید بدانند كه این دلشوره طبیعی است و پس از اینكه ازدواج كردند خود به خود از بین می‌رود و كسانی كه به دلیل عدم آگاهی از چگونگی ازدودج بیمناك‌اند، و باید بدانند كه با خواندن كتاب‌های مختلف در این زمینه آنقدر میزان آگاهی شان بالا می‌رود كه خود را برای ازدواج آماده می‌بینند.

شاید خیلی‌ها بگویند ازدواج به درد سرش نمی‌ارزد و مجردی هم عالمی دارد . چرا ازدواج كنیم و با اختلاف عقیده هایی كه پیدا می‌كنیم روبروی هم قرار بگیریم و نیروی خود را صرف جر و بحث دائمی بكنیم؟

زن و مرد دو نیری متخاصم و رودروی یكدیگر نیستند كه بخواهند برضد هم باشند. آنان دو نیروی مكمل برای تولید نسل هستند. پایه‌ریز اساس خانواده و شادی بخش زندگی‌اند. آنها با پیوند با یكدیگر آفریننده حیات موجودی تازه به نام انسان و برآورنده نیاز آینده جهان و هستی‌اند.

پس لزومی ندارد كه زن ستیزی یا مرد ستیزی كه تفكری است بیمارگونه، (و امروز خیلی عنوان می‌شود) مطرح شود.

ازدواج در سنین بالا( بیش از سی سال) دارای معایب و محاسنی است. محاسن ازدواج در سن بالا این است كه فرد در این سن با تجربه‌تر است و تصمیمات او بیشتر از روی عقل و منطق است تا احساس. بنابراین احتمال اینكه اشتباه كند بسیار كم است در این زمان افراد، مسئولیت پذیرتر و فهمیده‌تر هستند در نتیجه بهتر می‌توانند مسائل و مشكلات زندگی را حل و فصل كنند.

معایب ازدواج در سن بالا این است كه: هر چه سن افراد بالاتر می‌رود احتمال ریسك آنها در زندگی كاهش پیدا می‌كند همچنین تحرك آنها كم تر می‌شود. زمانی كه احتمال ریسك افراد پائین می‌آید انتخاب كردن برای آنها دشوار می‌شود در نتیجه ممكن است بسیار مشكل پسند و كمال‌گرا باشند و توقعات زیادی از همسر آینده خود داشته باشند و چون در این سن اكثراً از نظر مالی و موقعیت‌ شغلی و اجتماعی، در سطح بالای هستند ترجیح می دهند با كسانی كه شریط بسیار مطلوبی دارند ازدواج كنند. شاید در ظاهر این طور به نظر برسد كه داشتن شرایط بسیار مطلوب، امتیاز خوبی است و ایرادی در آن وجود ندارد اما مشكل زمانی حاصل می‌شود كه ما بعد از مدتی متوجه شویم آن شرایط در ظاهر عالی است و برای یك زندگی كافی نیست. مشكل دیگری كه ایجاد می‌شود این است كه چون فرد كم تحرك می‌شود بنابراین نمی‌تواند همانند زمانی كه جوانتر بود آن شور و هیجان اول زندگی را داشته باشد. و این مسئله زمانی حاد می‌شود كه فرد با كسی ازدواج كند كه نسبت به خودش بسیار جوانتر، است فرد جوانتر از همسرش انتظاراتی دارد و چون او نمی‌تواند این شور و هیجان را برای او به ارمغان بیاورد دچار ناراحتی می‌شود. مسئله دیگر زمانی بوجود می‌آید كه فرد در سن بالا ازدواج كرده مثلاً آقایی در سن 50 سالگی ازدواج می‌كند زمانی كه او صاحب فرزندی می‌شود تقریباً به اندازه‌ یك نسل با فرزندش اختلاف سنی دارد و در نتیجه وقتی كه فرزندش بزرگ می‌شود نمی‌تواند با او ارتباط خوبی برقرار كند. مسئله دیگر این است كه كوچكترین اشتباه در ازدواج ممكن است در این سن غیر قابل جبران باشد و فرد دیگر فرصت نكند ازدواج مناسب انجام دهد  است. البته مواردی كه اشاره شد، مسائلی است كه در جامعه امروز ما وجود دارد و اگر نه ممكن است استثنا نیز وجود داشته باشد. ازدواج در سن بالا و مشكلات آن با توجه به اینكه آن فرد زن یا مرد باشد فرق می‌كند. مشكلاتی كه در بالا به آن اشاره شد می تواند بین مردها و زن‌ها مشترك باشد. اما مشكلی كه برای خانم‌ها بیش ‌تر از آقایان پیش می‌آید این است كه  هر چه سن خانم‌ها بالاتر می‌رود قدرت باروری آنها رفته رفته كاهش پیدا می‌كند بنابراین ممكن است مثلاً بعد از سن 35 سالكی یك خانم نتواند باردار شود یا بارداری او در این سنین بسیار خطرناك باشد (بارداری در سن بالا امكان ایجاد فرزندان عقب مانده ذهنی را افزایش می‌دهد).

البته مسائل مختلفی وجود دارد كه افراد تمایلی به ازدواج ندارند. به عنوان مثال: شكست عشقی یك مرحله از زندگی ممكن است باعث شود  تا فرد تصمیم گیرد تا دیگر ازدواج نكند یا در سنین بسیار بالا ازدواج كند. البته این شكست ممكن است به دلایل مختلف بوجود آمده باشد:

از جمله:

1-    خیانت طرف مقابل: كه در این صورت فرد نسبت به جنس مخالف خود بی‌اعتماد می‌شود.

2-    پاسخ منفی طرف مقابل: ممكن است به غرور شخص لطمه وارد شود و دیگر اقدامی نكند.

3-    مخالفت بیش از اندازه‌ والدین: فرد نسبت به والدین خود بی اعتماد می‌شود و یا اگر این مخالفت از طرف خانوادة طرف مقابل باشد بعد از مدتی مأیوس شود.

4-    اقدام نكردن به موقع: (با مثال توضیح می‌دهیم) فرض كنید آقایی به خانمی علاقمند شود در طی چند ماه یا شاید چند سال سعی در شناخت او و خانواده‌اش می‌كند. خانم از علاقة این فرد نسبت به خودآگاه می‌‌شود، و اما اقدامی از طرف آقا صورت نمی گیرد و خانم از او مأیوس شده و با فرد دیگری ازدواج می‌كند و آن زمان شخص به خود می‌آید و می‌بیند شاید بهترین فرصت زندگی‌اش را از دست داده، فرصتی كه شاید دیگر برایش پیش نیاید. و همة این اتفاقات به علت عدم تصمیم‌گیری به موقع است.

البته برعكس این اتفاق نیز امكان دارد: چه بسیار دختر خانم‌هایی كه از فرصت خود اسنفاده نكرده و پشت به بخت خود كرده‌اند. و بعدها حسرت خورده‌اند.

 

      v           

      v          چرا از تعهد دادن می ترسیم؟

1) ترس از آینده

2) ترش از صدمه دیدن

3) ترس از انتخاب فرد نامناسب

4) ترس از اینكه سرانجام ازدواجتان شبیه ازدواج پدر و مادرتان شود.

      v          ترس از تعهد (1) ( ترس از آینده )

وقتی به كسی تعهد واقعی می دهیم. تنها می تواند. به این معنی باشد كه متعهد
می شویم در هر لحظه تمام كمال به همسرمان عشق می ورزیم، مادامی كه رابطه اجازه می دهد كه خود را نیز دوست داشته باشیم و برای خودمان نیز احترام قائل باشیم. نه به این معنی كه تعیین كنیم عشقمان به چه مدت و یا تا كی ادامه خواهد یافت.

      v          ترس از تعهد (2) ( ترس از صدمه دیدن)

این عاشق شدن یا تعهد دادن نیست كه برایمان درد و رنج به ارمغان می آورد، بلكه تعهد دادن به شخص نامناسب و به دلادل ناردست است كه موجبات رنجش ما را فراهم می كند.

      v           ترس از تعهد (3) ( ترس از انتخاب فرد نامناسب )

 هنگامی كه می خواهید به كسی برای همیشه تعهد بدهید. كمی شك و تردید كاملاً طبیعی است. گرچه شك و تردید زیاد ممكن است كه اخطاری باشد باز طرف قلب و روح شما مبنی بر اینكه انتخابتان درست نباشد. در نهایت این فقط طمان است كه به شما خواهد گفت: كه انتخاب شما درست بوده یا نه. هرگز چنینی نیست كه تماماً به دست سرنوشت باشد انتخاب به عهده شماست می توانید، همسری را انتخاب كنید و متعهد شود كه تلاش خواهید كرد تا رابطه تان موفق باشد.

      v          ترس از تعهد (4) ( ترس از اینكه سرانجام ازدواجتان شبیه ازدواج پدر و مادرتان شود):

قسمتی از مشكل این است كه تعریف و تصویر ذهنی ما از ازدواج همان تعریف و تصویر ذهنی است كه از والدینمان به ارث برده ایم و هرگز وقتی صرف نكرده ایم تا كه این تعریف و تصویر ذهنی خود از ازدواج را باز تعریف كنیم.

بسیار مهم است كه هر زوجی كمی وقت صرف كرده و درباره این موضوع كه
می خواهند تعهد را برای خود چگونه باز تعریف كنند. مذاكره كنند. صرف نظر از اینكه به تعهد دادن به یكدیگر می اندیشند یا اینكه قبلاً به یكدیگر متعهد شده اند. به عبارتی ببینید كه می خواهند تعهد برای آنها چه معنایی داشته باشد و درباره آنها به توافق برسند. این آنها هستند كه تعیین می كنند زندگیشان چگونه باشد. گاهی اوقات انجام دادن همین یك كار، بسیاری از ترس ها و نگرانی ها ما را در قبال تعهد همیشگی دادن از بین برده و حتی ترس هایمان را تبدیل به هیجان می كند!

آیا تشنه تعهد گرفتن هستید؟

 ·        آیا با حسرت به مجله های عروس نگاه می كنید؟ آیا رویای روزی كه واجد الشرایط خرید ده ها شماره از آن هستید را در سر می پرورانید؟

 ·       آیا در ذهن خودتان با هر مردی كه به او علاقمند شده اید ازدواج می كنید و بچه دار می شوید؟ آنهم چند دقیقه اول ملاقاتتان با او؟

 ·       آیا از اینكه در فرمول های مخصوص استخدام در خواست شغل و .. در جلو كلمه مجرد ضربدر بزنید. می ترسید؟

 ·       آیا به طرز پنهانی از آن عده از دوستانتان كه شوهرهای خوبی دارند متنفرید؟

 ·       آیا كلمه مادر شوهر / زن  شما را برانگیخته می كند؟

چنانچه به هر یك از سئوالات فوق چه در حال و چه در گذشته پاسخ مثبت داده اید بنابراین منظور از كلمه تشنه تعهد را درك می كنید. بر طبق تحققات چنینی دریافته ایم كه زن ها به دلائل اجتماعی كاملاً واضحی به مراتب بیشتر از مردان تشنه تعهد می باشند.

هنگامی كه تشنه تعهد هستید، بیشتر به دنبال تعهد هستید، تا اینكه بدنبال یك رابطه خوب باشید. چنینی افرادی چنان مشتاق آنند كه از كسی تعهدی به آنان داده شود كه دیگر توجه چندانی به كیفیت رابطه شان نمی كنند.

مردم تشنه تعهد این نیاز عمیق را دارند كه به كسی تعلق داشته باشند. حالا چه كسی؟! مهم نیست. از این افراد همان ابتدا كه وارد رابطه ای می شود و برای گرفتن تعهد و قول ازدواج و … طرفشان را تحت فشار قرار می دهند. چنینی افرادی اغلب با این كار خود خواستگارها و یا نامزدهای خود را فراری داده و در عمل این فرآیند را هر چه بیشتر نیز به تعویق می اندازند.

ازدواج قبل از آنكه نامزدتان را كاملاً شناخته باشید و رابطه ای مستحكم.؛ با محبت و صمیمی را با او خلق كرده باشید؛ صرفاً كاری از روی بی مسئولیتی است و بسیار غیر مسئولانه تر از آن اینكه. تصمیم بگیرید. فوراً بچه دار شوید.

v     چهار سطح اصلی تعهد:

یك رابطه در خلال رشد و تكامل خود از چهار سطح اساسی و قابل تشخیص از تعهد می گذرد.

1) تعهد به اینكه از لحاظ جنسی و احساسی ( عاطفی ) تك همسر باشید.

2) تعهد به اینكه در جهت خلق صمیمت و ارتباط احساسی روی رابطه تان كار كنید.

3) تعهد به اینكه آینده تان را با یكدیگر زندگی كنید.

4) تعهد به اینكه تا پایان عمر با یكدیگر زندگی خواهید كرد.

دانلود عنوان تحقیق : ازدواج


ادامه ي مطلب

امتیاز :


طبقه بندی: ،
,

تاريخ : 9 شهريور 1395 | <-PostTime-> | نویسنده : moh3en | بازدید : <-PostHit->
چرا برخی از روابط سرانجام خوبی ندارند؟

چرا برخی از روابط سرانجام خوبی ندارند؟

دانلود چرا برخی از روابط سرانجام خوبی ندارند؟

چرا برخی از روابط سرانجام خوبی ندارند؟
دسته بندیروانشناسی و علوم تربیتی
فرمت فایلdoc
حجم فایل33 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل48

چرا برخی از روابط سرانجام خوبی ندارند

پنج افسانه مهلك درباره عشق

((ندانستن))خوشبختی نمی آورد

سازشهای عجولانه و زود هنگام

علائم هشدار دهنده كه حاكی از مشكلات بالقوه هستند

چرا برخی از روابط سرانجام خوبی ندارند؟

1)شما با فرد مناسب بوده ولی طرز صحیحی مهر نمی ورزید.

شما و همسرتان از عادتهای ارتباطی ضعیفی برخوردار هستید.

به درستی نمی دانید كه چطور صمیمیت واقعی تولید كنید .

چیزی را می خواهید مطالبه نمی كنید و در نهایت احساس انزجار می كنید .

از رابطه تان غافل می شوید .

شما با فرد نامناسب هستید .

عشق و یا سبك زندگی شما با عشق و سبك زندگی همسرتان از تفاهم و همخوانی كافی برخوردار نیستند.

شما ارزشهای مشترك كافی نداشته و به اصول مشتركی نیز پایبند نیستید.

همسر شما دارای عیبها و نقص های بزرگی است كه ازدواجی موفق را ناممكن می سازد.

شما نمی توانید نیازهای یكدیگر را برآورده كنید .

نكته مهم این است((كسی)) كه برای مهرورزیدن انتخاب می كنید ،به همان اندازه ((روشی)) كه برای مهر ورزیدن برمی گزینید مهم است.

اغلب مردم وقت و انرژی بیشتری صرف تصمیم گیری برای خرید یك ماشین و یا یك دستگاه ویدئو می كنند تا صرف اینكه تصمیم بگیرند با چه كسی تشكیل خانواده بدهند.

یكی از دلایلی كه بسیاری از مردم به ازدواج با فرد نامناسب تن می دهند چیزی است كه آن را(( ضریب هوشی)) پایین می نامیم. ضریب هوشی شما به میزان دانش شما در خلق و حفظ رابطه ای سالم و موفق بستگی دارد و میزان ضریب هوشی شما تعیین كننده انتخاب شما خواهد بود حتی اگر شما از ضریب هوشی بالایی برخوردار بوده و یا به اصطلاح باهوش در عشق باشید احتمالاً هنوز اشتباهاتی مرتكب خواهید شد اما نه به اندازه كسی كه از ضریب هوشی كمتری برخوردار است. در پایان این تحقیق شما این آزمون را مشاهده كنید و اگر مایل باشید می توانید آن را انجام دهید.

اگر پس از انجام آزمون ضریب هوشی عشقی شما خیلی پایین بود زیاد نگران نشوید . شما می توانید با كسب اطلاعات بیشتر و بالا بردن اعتماد به نفس خود ضریب هوشی عشقی خود را بالا ببرید.

پنج افسانه مهلك درباره عشق:

افسانه های عشقی باورهای نادرست هستند كه بسیاری از ما راجع به عشق و داستانهای عاشقانه داریم. این افسانه ها عملاً ما را انتخاب هوشمندانه باز می دارند. این باورها و رفتارها علائمی غلط در مورد ازدواج هستند كه به سه دلیل زیر در ما شكل می گیرند:

       ·تماشای برنامه های تلویزیونی و فیلم ها

       ·خواندن رمانهای عشقی

       ·عدم وجود آموزش درباره عشق

ما آگاهانه یا نا آگاهانه اساس تصمیمات خود در ازدواج را بر این پنج افسانه عشقی بنا می گذاریم.

 

دانلود چرا برخی از روابط سرانجام خوبی ندارند؟


ادامه ي مطلب

امتیاز :


طبقه بندی: ،
,

پاورپوینت دفـاع ازرسـاله دکتــری گرایش مدیریت در تربیت بدنی (موضوع: ارتباط بین سبک های رهبری تحول گرا و عمل گرای مربیان با انگیـزش رقابت بازیكن

پاورپوینت حاضر جلسه ی دفاعیه ی دکترای مدیریت ورزشی یکی از اساتید معتبر در این حیطه از دانشگاه تربیت معلم (خوارزمی) می باشد

دانلود پاورپوینت دفـاع ازرسـاله دکتــری    گرایش مدیریت در تربیت بدنی   (موضوع: ارتباط بین سبک های رهبری تحول گرا و عمل گرای مربیان با انگیـزش رقابت بازیكن

سبک های رهبری 
رهبری تحول گرا 
رهبری عمل گرای 
انگیـزش رقابت 
جلسه ی دفاع
رساله دکتری
دسته بندیتربیت بدنی و علوم ورزشی
فرمت فایلppt
حجم فایل3258 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل68

پاورپوینت حاضر نمونه ی بسیار قوی و کامل جلسه ی دفاع از رساله ی دکتری است که مطالعه ی آن برای دانشجویان گرایش های مختلف تربیت بدنی بسیار مفید می باشد.

دانلود پاورپوینت دفـاع ازرسـاله دکتــری    گرایش مدیریت در تربیت بدنی   (موضوع: ارتباط بین سبک های رهبری تحول گرا و عمل گرای مربیان با انگیـزش رقابت بازیكن


ادامه ي مطلب

امتیاز :


طبقه بندی: ،
,

تاريخ : 9 شهريور 1395 | <-PostTime-> | نویسنده : moh3en | بازدید : <-PostHit->
چهار مقاله در مورد طلاق عاطفی، علل، میانجی ها، پیامدها و راه حل ها

این فایل شامل چهار مقاله در مورد طلاق عاطفی، پیامدها، علل، پیشگیری و به صورتی کاملا علمی می باشد

دانلود چهار مقاله در مورد طلاق عاطفی، علل، میانجی ها، پیامدها و راه حل ها

طلاق عاطفی
رابطه ی زناشویی
نظریه مبنایی
زنان
پیامدهای طلاق عاطفی
پیشگیری از طلاق عاطفی
دسته بندیروانشناسی و علوم تربیتی
فرمت فایلpdf
حجم فایل678 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل41

مولفان این چهار مقاله به ترتیب عبارتند از ناصر سالک، متینه سلیمانی و دو مقاله از دکتر سوسن باستانی.

دانلود چهار مقاله در مورد طلاق عاطفی، علل، میانجی ها، پیامدها و راه حل ها


ادامه ي مطلب

امتیاز :


طبقه بندی: ،
,

تاريخ : 9 شهريور 1395 | <-PostTime-> | نویسنده : moh3en | بازدید : <-PostHit->
حمام، مراسم و اعتقادات مردم

حمام، مراسم و اعتقادات مردم

دانلود حمام، مراسم و اعتقادات مردم

حمام، مراسم و اعتقادات مردم
دسته بندیکتابخانه
فرمت فایلdoc
حجم فایل35 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل30

حمام، مراسم و اعتقادات مردم

بوق حمام

    قرق حمام

    انعام قرق نمودن حمام

   كیسه كشی و مشتمال‌ دادن

   حجامت كردن در حمام

    رفت و آمد جن در حمام

حمام، در قانون ابن‌سینا
وقایع تاریخی حمام

آب در فقه اسلامی

آب در اقتصاد اسلامی

تاثیر اقلیم در معماری گرمابه‌ها

مزیت قرارگیری بدنه حمام در زمین

سیستم گرمادهی و تاسیسات گرمابه‌ها

چهار گاو

مصالح و تزئینات گرمابه‌ها

مصالح مورد استفاده در حمامها همواره مصالح بادوام و بام اكثر حمامها بزرگ و مهم در ایران به صورت طاق و گنبد بوده است. اما در روستاهای كوهستانی و یا روستاهایی كه امكان دسترسی به چوب آسان بوده، حمامها غالباً با تیر و چوبی و كاهگل پوشیده شده زیر آسان‌تر و اقتصادی‌تر بود.

در سواحل جنوبی دریای خزر به جهت بارندگی بسیار زیاد بامها یا به صورت شیب‌دار و یا به صورت طاق و گنبد اجرا می‌شده است.

اگر چه فضای داخلی حمام مستقل از عوامل اقلیمی خارجی بوده ولی در اقلیم خود داخل حمام با توجه به عملكردهای متفاوت در فضاهای گوناگون آن تنظیم میزان حرارت، رطوبت نور و تهویه در هر یك از فضاها حائز اهمیت بسیار بوده است. لذا طراحی و اجرای ساختمان حمام احتیاج به تدابیر خاص زیست محیطی داشته تا در تمامی فصول سال و ساعات مختلف شبانه‌روز، شرایط زیستی در بخش‌های مختلف آن نسبتاً ثابت و مناسب برای استحكام باشد.

از آنجاكه حمامها خصوصاً حمامهای عمومی مانند سایر ابنیه جنبه استفاده عام داشته و برای استفاده نسلهای متمادی احداث می‌شده، لذا مصالح بكار رفته در آن، در كلیه اقلیمهای ایران، از نوع بادوام و مرغوب بوده است. بدین جهت دیوارها و طاق‌ها قوسی حمام عمدتاً با آجر اجرا می‌شده. در مناطق كوهستانی و كوهپایه‌ها از سنگ برای حمام و همانگونه كه قبلاً عنوان شد در روستاهای كوهستانی از تیر چوبی و كاهگل برای پوشش بام استفاده می‌كردند.

در حمامها مجلل دیوارها را تا ارتفاع حدود 80/1 متر با كاشی پوشش می‌دادند و مابقی را با آهك اندود می‌كردند و گاهی جهت زیبایی روی آن را آهكبری می‌كردند.

در جاهایی كه مرطوب است مانند حمامها به جای گچبری از آهكبری استفاده می‌شود و آهك در واقع همان ساروج دیمه (مخلوطی از آهك و خاكسترولوئی به نسبت 7 به 3 ) است.

آهك بری برخلاف گچبری تنوع در رنگ ندارد و رنگ‌های مورد استفاده سفید و سیاه و گاهی آبی است.

رنگ سفید: ساروج دیمه+ شیر (برای چسبندگی)

رنگ سیاه: ساروج دیمه+ شیر+ خاك زغال

رنگ آبی: ساروج دیمه+ شیر+ لاجورد+ گل مالش

در سواحل جنوبی دریای خزر به دلیل بارندگی زیاد، بام حمامها را غالباً با سفال پوشش می‌دادند و یا روی طاق آجری حمام را مستقیماً اندود آهك می‌كشیدند. در سایر اقلیمهای ایران، بام حمام را نیز مانند سایر ساختمانها با كاهگل اندود می‌كردند و در حمامهای مهمتر، روی طاق را آجر فرش می‌كردند.

برای دیوارها وكف خزینه، از ملات ساروج استفاده می‌كردند ولی برای قرار دادن تیان و آبندی آن از ساروج مخصوص اینكار استفاده می‌شده است.

 

دانلود حمام، مراسم و اعتقادات مردم


ادامه ي مطلب

امتیاز :


طبقه بندی: ،
,