خريد بک لينک

home theater in Los Angeles
فلنج
Barabas Ropa de hombre
مقالةتحلیل انضباط اجتماعی
تاريخ : 9 شهريور 1395 | <-PostTime-> | نویسنده : moh3en | بازدید : <-PostHit->
مقالةتحلیل انضباط اجتماعی

مقالةتحلیل انضباط اجتماعی

دانلود مقالةتحلیل انضباط اجتماعی

مقالةانضباط اجتماعی
دسته بندیپژوهش
فرمت فایلdoc
حجم فایل26 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل10

مقالةتحلیل انضباط اجتماعی

فهرست:

شیوه های ایجاد و تقویت انضباط اجتماعی

فراگیری انظباط اجتماعی از كودكی

وظیفه نیروی انتطامی : توسعه نظم و انضباط اجتماعی

 

شیوه های ایجاد و تقویت انضباط اجتماعی

رسول اكرم (صلی الله علیه و آله و سلم:) كسی كه صبح كند و در اندیشه‌اش، اهتمام به امور مسلمانان نباشد، مسلمان نیست. (1)

چنانچه انضباط اجتماعی را به حس وظیفه شناسی فرد نسبت به جامعه تلقی نماییم، بررسی آثار و پیامدهای آن در زندگی فردی و اجتماعی، یك ضرورت منطقی می‌باشد و جست و جوی راه كارها و شیوه های عملی تحقق این پدیده، گام بعدی محسوب می شود، انضباط اجتماعی، آثار گسترده و با دوامی بر فرد و جامعه دارد. رهبر معظم انقلاب در یكی از پیام‌های نوروزی خویش تحقق انضباط اجتماعی و وجدان كاری را لازمه یك جامعه موفق و سر بلند و برخوردار از عزت و اقتدار تلقی نمودند.مهمترین راه كارهای تحقق انضباط اجتماعی شامل موارد زیر می‌باشد،:

1. از دید جامعه شناسان پرورشی، انضباط اجتماعی مستلزم كنترل و تسلط اجتماعی است و این پدیده خود متكی بر اجتماعی ساختن اعضا است به گونه‌ای كه آنان بخواهند مطابق انتظارات جامعه،‌ رفتار كنند.

2. شناساندن انتظار اجتماعی از نسل جوان، آنان را قادر می‌سازد تا خود را در جایگاه پذیرش و مقبولیت اجتماعی ملاحظه نموده و برای ایفای نقش خود،‌ آگاهانه وارد صحنه شوند.

3. معرفی نهادها و مراكز اجتماعی و هویت و كاركردهای آن‌ها، برای نسل جوان یك ضرورت منطقی محسوب می‌شود؛ زیرا شناخت هر پدیده، مقدمه انس و الفت و در نهایت دلبستگی به آن است.

4. ترغیب جوانان به بحث و اظهار نظر در خصوص زمینه‌های مشاركت اجتماعی و حدود و مسولیت‌های آنان در این مورد، موجب رشد و تعالی انضباط اجتماعی خواهد بود، زیرا عمل به قواعد مقرراتی كه برخاسته از تفكر و اراده جوانان باشد، پای بندی و تعهد عمیق‌تری را به دنبال خواهد داشت.

5. پرورش اعتماد به نفس جوانان و تقویت حس خود باوری آنان، علاوه بر این كه توانایی‌های عمومی شان را افزایش می‌دهد، دامنه مسوولیت پذیری اجتماعی را نیز توسعه می‌بخشد.

...

دانلود مقالةتحلیل انضباط اجتماعیادامه ي مطلب

امتیاز :


طبقه بندی: ،
,

ارسال نظر برای این مطلب
نام شما:
ايميل :
سايت :
متن نظر :
وضعیت نظر:
کد امنیتی : *