خريد بک لينک
خريد سکه ساکر
home theater in Los Angeles
فلنج
Barabas Ropa de hombre
آشنایی با بناهای تاریخی امارات
تاريخ : 9 شهريور 1395 | <-PostTime-> | نویسنده : moh3en | بازدید : <-PostHit->
آشنایی با بناهای تاریخی امارات

آشنایی با بناهای تاریخی امارات

دانلود آشنایی با بناهای تاریخی امارات

آشنایی با بناهای تاریخی امارات
دسته بندیپژوهش
فرمت فایلdoc
حجم فایل93 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل9

آشنایی با بناهای تاریخی امارات

فهرست:

محوطه های تاریخی امارات

بناهای تاریخی فجیره

لیست بناهای تاریخی امارات

بناهای تاریخی دبی

======================

محوطه های تاریخی امارات

در نواحی ساحلی امارات متحد عربی علاوه بر بناهای تاریخی مانند قلعه‌ها، دژها،‌ برج‌های دیده‌بانی و پرستشگاه‌ها، مصنوعاتی متعلق به عصر سنگ، عصر برنز و عصر آهن نیز كشف شدند.

به گزارش بی‌بی‌سی، این كشف‌ها و كاوش‌هایی كه به‌تازگی انجام شده‌اند، نشان می‌دهند كه كشور امارات متحده عربی روی گنجینه‌های باستانی و محوطه‌های تاریخی واقع شده است كه سندی برای اثبات ادعای اقامت انسان در نواحی ساحلی این كشور در هزاره‌های گذشته می‌تواند باشد.

به‌جز محوطه‌های باستانی و تاریخی كه كشور امارات متحده عربی روی آن‌ها واقع شده است، این كشور تعداد زیادی قلعه، دژ، برج دیده‌بانی و پرسشتگاه‌های تاریخی دارد.

براساس كاوش‌های كه در كشور امارات انجام شده‌اند، باستان‌شناسان به این نتیجه رسیده‌اند كه این كشور شاهد اقامت مردمی از تمدن‌های مصر باستان و تمدن بین‌النهرین بوده است.

مناطق ساحلی امارات متحده عربی به احتمال زیاد در آن دوران بیشترین جمعیت را داشته‌اند؛ چراكه در این مناطق، گنجینه‌هایی متعلق به عصر سنگ، عصر برنز و عصر آهن یافت شده‌اند.

بناهای تاریخی فجیره

فجیره یکی از امیرنشین‌های هفت‌گانه امارات متحده عربی است. شهر فجیره در قسمت شرقی شبه‌جزیره عربستان واقع شده‌است، از سمت مغرب رأس‌الخیمه و شارجه، واز سمت جنوب به کلباء محدود می‌گردد، ودر ساحل دریای عمان قرار دارد بطول ۷۰ کیلومتر ابتداء از قریه اوصله تا نهایت دبا در شمال که نهایت حدود فجیره‌است در ساحل دریای عمان. فجیره یکی از مناطق مهم و تاریخی وباستانی امارات متحده عربی در این اماره واقع است، روستای مورد نظر «بدیه» به عربی «البدیة» نام دارد، در این روستا مسجدی با شکل بسیار عجیب وجود دارد، باستان شناسان تاریخ بنای این مسجد به ۵۰۰ سال قبل پیش بینی کرده‌اند، این مسجد تاریخی به نام «مسجد البدیه» معروف است.

دانلود آشنایی با بناهای تاریخی اماراتادامه ي مطلب

امتیاز :


طبقه بندی: ،
,

ارسال نظر برای این مطلب
نام شما:
ايميل :
سايت :
متن نظر :
وضعیت نظر:
کد امنیتی : *