خريد بک لينک

home theater in Los Angeles
فلنج
Barabas Ropa de hombre
مقاله آشنایی با FRP
تاريخ : 9 شهريور 1395 | <-PostTime-> | نویسنده : moh3en | بازدید : <-PostHit->
مقاله آشنایی با FRP

مقاله آشنایی با FRP

دانلود مقاله آشنایی با FRP

مقاله آشنایی با FRP
دسته بندیپژوهش
فرمت فایلdoc
حجم فایل83 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل26

مقاله آشنایی با FRP

فهرست:

ورقه‌های FRP

مقدمه

FRP چیست ؟

مقاومت به خوردگی در ساختمان و اهمیت میلگرد های كامپوزیتی FRP

استفاده از آرماتورهای كامپوزیتی FRPمزایایی دارد؟

تكنولوژی تولید آرماتورهای كامپوزیتی FRP و لزوم توجه به آن را چگونه ارزیابی می­كنید؟

نگاهی به مباحث مربوط به  FRP

نتایج روش تقویت FRP پاشیدنی

مشخصات مکانیکی FRP پاشیده شده

آزمایش خمش بینFRP  و بتن

نمونه های مورد استفاده برای آزمایش خمش

توضیح کرنشFRP

جمع بندی

================ بخشهایی از متن:

ورقه‌های FRP

در تقویت ترکیبی اعضای بار بر بتن‌آرمه سازه‌ای با ورقه‌های FRP یا ورقه‌های فلزی یک اثر متقابل پیچیده 2 بین آن دو وجود دارد، به عبارت دیگر بایستی رفتار مواد شامل مقاومت، تغییر شکل و کرنش نهایی، شکل پذیری، . . . و مودهای شکست هر 2 ماده (بتن آرمه + FRP ) را برای تشخیص نحوه گسیختگی مقطع تقویت شده بررسی و تلفیق نمود.

یکی از مودهای خطرناک شکست که در تقویت خمشی و سایر تقویتهای اعضای بار بر ساز ه‌ای رخ می‌دهد، Delamination است و در این مقاله به دنبال شناخت این مود در تقویت خمشی تیر بتن آرمه با ورقه FRP هستیم.

با توجه به کاربرد روز افزون اشکال مختلف FRP در تقویت سازه های بتن آرمه , حتی کاربرد آنها در تقویت سازه های فولادی لزوم آشنایی با برخی از مفاهیم پایه در این مقوله ضروری به نظر می رسد.

مقدمه :

با آشنایی با مفهوم FRP , لزوم آشنایی با برخی ازمفاهیم چون کامپوزیت ,پلیمر , رزین یا ماتریس , طبقه بندی FRP براساس فیبر یا الیاف تشکیل دهنده یا انواع رزینهای پلیمری تشکیل دهنده آن, مقایسه بین آنها , روشهای تولید, عوامل مؤثر در خواص مکانیکی لزوم دارد.

1- FRP چیست ؟

این کلمه اختصاری از کلمات Fiber Reinforced Polymer or Plastic می با شد به عبارت دیگر به یک ماده مرکب و کامپوزیتی اطلاق می شود که از فیبریا الیاف تقویتی و ماتریس ( ماده در برگیرنده ) یا رزین از جنس پلیمر مطابق شکل 1 تشکیل شده است ...

...

مشخصات مکانیکی FRP پاشیده شده :

پنج نمونه از ماده پاشیده شده FRP بصورت نمونه هاى A(JISK7054) آماده شده ، شرایط آماده كردن نمونه ها دقیقا مانند شرایط اصلى می باشد . ضخامت FRP با كنترل زمان پاشیدن 3 میلیمتر در نظر گرفته شد تا سختى مشابهى با ورقه هاى فیبرى فیبركربن 200 gr/m داشته باشد ، بر اساس روشهاى آزمایشى كششى براى مواد تقویتى پلاستیكى از فیبر شیشه آزمایشى كششى نیز براى این نمونه ها استفاده شده است .

جدول (1) نتایج آزمایشهاى كششى را جمع بندى می كند . مناطق مقاطع شامل رزین در تنش مورد محاسبه منظور شده . مقاومت كششى FRP پاشیدنى حدود 70Mpa است و مقاومت در طول واحد نیز حدود 270 N/mm است . ضریب الاستیسیته 8 Gpa و سختى آن 24 KN/mm مى باشد . این مقادیر تقریباً مشابه مقادیر ورقه هاى فیبر كربن به مشخصات 200 Kg/m , 26 KN/mm میباشد .

...

دانلود مقاله آشنایی با FRPادامه ي مطلب

امتیاز :


طبقه بندی: ،
,

ارسال نظر برای این مطلب
نام شما:
ايميل :
سايت :
متن نظر :
وضعیت نظر:
کد امنیتی : *